Dovolenka Bahamy – zájazdy a sprievodca

Na rovinatom Bahamskom súostroví nájdeme prevažne rozľahlé pláže. Nekonečný piesok, pozvoľný vstup do azúrového mora, tropické záhrady a luxusné ubytovanie sú iba niektorými z mnohých predností exotických Bahám. V hlavnom meste Nassau môžete obdivovať historickú architektúru, na ostrove Grand Bahama zase nedotknutú prírodu.

Najlepšie hodnotené hotely na Bahamách

Tropické Bahamy pozývajú k odpočinku pod palmami na brehoch Karibského mora. Nechajte sa uniesť atmosférou vyhlásených pláži a vyberte si trebárs z pestrej ponuky last minute zájazdov. Čas tu možno tráviť aj potápaním alebo pozorovaním leguánov v ich prirodzenom prostredí. Luxusné a bohaté Bahamské ostrovy sú skôr pre zámožnejšiu a náročnejšiu klientelu, ponúkajú však odpovedajúci kvalitu a prvotriedne služby.

Počasie na Bahamách

Na ostrovoch panuje tropická klíma. Na severe možno očakávať mierne a vlhké podnebie, zatiaľ čo na juhu skôr teplejšie a suchšie. Obdobie dažďov trvá od mája do novembra. Priemerné teploty sa tu v lete pohybujú okolo 28 °C, v zime okolo 21 °C. Bahamy sú teda vhodné pre dovolenku kedykoľvek počas roka. Vrcholnú sezónu však predstavuje obdobie medzi polovicou decembra a polovicou apríla.

Užitočné informácie