Brazília - Amazónia Brazília

 • Doprava letecky

  14:00 h

 • Popis

  Amazónia zaberá 56 % z celkovej rozlohy Brazílie, ale žije tu len asi 7 % z celkového počtu obyvateľov. Ľudia žijú hlavne v okolí miest, ktorých tu naozaj nie je veľa. Amazonský dažďový prales je najväčšou džungľou na svete, s najbohatšou flórou a faunou. Celá sila oblasti pochádza z Amazonky, ktorá každoročne zaplavuje tisíce km² vodou. 

  Hlavným mestom Amazónie je Manaus, ktoré získalo svoje meno podľa pôvodného indiánskeho kmeňa Manáo. Miesto bolo kolonizované okolo roku 1657 a k najväčšiemu rozmachu došlo v rokoch 1890 - 1920 v čase kaučukového boomu, kedy kaučukoví baróni nechali vystavať ohromné paláce. Dnes je mesto Manaus dôležitým obchodným prístavom exportu poľnohospodárskych a lesných produktov. Bolo tu vystavané moderné letisko s centrom duty free shops. Manaus, ležiaci na brehu rieky Rio Negro, je dôležitým centrom ekoturistiky. Je akýmsi portálom do amazonského dažďového pralesa a jeho mystérií. V čase odlivu je zaujímavým miestom Praia de Ponte Negra, kde sa stretávajú svetlé vody Amazonky so šedými vodami Ria Negra. V Manaus sídli Národný inštitút pre výskum v Amazónii, ktorý vo svojom komplexe botanických a zoologických záhrad zhromažďuje rastliny a živočíchy tohto regiónu, a to vrátane tých, ktorým už hrozí vyhynutie. 

  Najväčšie riečne súostrovie na svete, Anavilhas, sa skladá zo 400 ostrovov, množstva riek, jazier, močiarov a leží na Rio Negro neďaleko Manaus. Zaberá 350 000 hektárov, je pod ochranou federálneho zákona a je nazývaný rajom biológov a ekológov. 

  Najslávnejšou budovou je neoklasicistická stavba opery Teatro Amazonas. Materiál na stavbu a väčšina výzdoby boli privezené z Európy a budova stala symbolom bohatstva celého mesta. Tržnica Mercado Municipal, otvorená v roku 1882, je miniatúrnou kópiou slávnej parížskej tržnice Les Halles. Všetky železné konštrukcie, z ktorých je zostavená, boli privezené z Európy. Dnes tu zoženiete rôzne indiánske výrobky. 

Najnovšie recenzie Brazília - Amazónia

Všetky recenzie Brazília - Amazónia