Brazília Brazília

  • Ako tráviť čas

    Ako tráviť voľný čas v Brazílii? To z veľkej časti záleží na tom, v ktorej časti sa nachádzate, pretože Brazília sa skladá z 5 klimatických pásem. Pláže lákajú k vodným športom a leňošeniu, národné parky zase k túram po exotickej prírode. Jednou z hlavných turistických atrakcií je však slávny karneval. Je to sviatok 40 dní pre Veľkou nocou, ktorý je považovaný skôr za pohanskú tradíciu než za náboženský sviatok a pôvodne ho do Brazílie priniesli portugalskí prisťahovalci. Všade plno farieb, tancujúcich a jasajúcich ľudí v tých najdokonalejších kostýmoch, exotická hudba - to všetko každoročne láka turistov z celého sveta. 'Carneval' sa koná po celej krajine, avšak najznámejší je pohľad do Ria de Janeiro. V Riu existujú veľké školy samby, ich členovia potom v kostýmoch a na alegorických vozoch putujú v rytme samby mestom. Celý karneval zahajuje starosta mesta.

    Veľkú váhu má aj samotná Veľká noc, pretože viac ako 90 % obyvateľov vyznáva kresťanskú vieru. V Brazílii si rozhodne zájdite na futbalový zápas. Futbal tu nie je koníčkom, ale posadnutosťou. Futbal je najväčšou hrdosťou Brazílčanov. Najslávnejším štadiónom je Maracaná. Kto nehral tu, ako by nehral vôbec. Brazílskou futbalovou legendou a akýmsi polobohom je Pelé. K ďalším udalostiam patrí Medzinárodná výstava umenia v Sao Paulo v období medzi marcom a júnom. Koncom októbra sa koná Brazílska Formula 1 Grand Prix. 

    V Brazílii si môžete užívať nádherné pláže, športové vyžitie, rozmanitú prírodu, temperament miestnych ľudí, futbalovú mániu, karneval alebo atmosféru bujarého mestského života, napr. v Sao Paolo či v Riu de Janeiro. Brazília je krajinou mnohých možností.