Belgicko - Brusel Belgicko

 • Čas letu

  02:00 h

 • Popis

  Brusel je hlavným mestom Belgicka. 

  Námestie Grand Place (Grote Markt), lemované štýlovými stredovekými meštianskymi palácmi, je historickým jadrom Bruselu. Mnohí ho označujú za najpôvabnejšie námestie na celom svete. Býva dejiskom rôznych slávnostných udalostí. Atraktívne sú tu aj ďalšie objekty - drobný, ale nezabudnuteľný Cikajúci chlapček, ako aj mohutné Atomium, spravidla ukrývajúce nejakú výstavu. Za históriou a kultúrou možno spoľahlivo vyraziť do Kráľovského múzea krásnych umení či mestského múzea Broodhuis. 

  Pre milovníkov gastronómie je Brusel bezkonkurenčný! Vedľa slávnych gastronomických "chrámov" s jednou, dvoma alebo troma hviezdičkami tu nájdete nespočetné množstvo reštaurácií všetkých cenových kategórií, kde si môžete dať vynikajúce jedlo. 

  Cikajúci chlapček, Manneken Pis Atomium - Model molekuly železa 165 miliárd krát zväčšený, z ocele a hliníka, ktorý sa skladá z 9 prepojených gulí o priemere 18 m a celkovej výške 102 m. Priestor gulí je využívaný ako vyhliadkové miesto a pre príležitostné výstavy. Vo vrcholovej guli je tiež reštaurácia prístupná rýchlovýťahom. Otváracia doba: apríl - august 9:00 - 20:00. 

  Grote Markt Brusel - Historické centrum mesta, tiež nazývané Grand Place, bolo v roku 1695 zbombardované. Len radnica zostala nepoškodená. Ihneď po vojne sa začalo s jeho prestavbou. Výsledkom je jedno z najkrajších námestí na svete. Aj keď je každé priečelie domu iné, tvoria spolu dokonalý, architektonicky harmonický celok. Najvýznamnejšie budovy na námestí Grote Markt sú radnice a Broodhuis. Nad radnicou je v plnej kráse umiestená socha Sv. Michaela, patróna mesta Brusel. 

  Atomium Manneken Pis, symbol Bruselu. Socha bola vytvorená v 17. storočí sochárom J. Duquesnoyom. Manneken Pis „vlastní“ 800 krojov, ktoré sú umiestené v mestskom múzeu v Bruseli. Prvý kroj bol venovaný v roku 1698. V roku 1745 bol Manneken Pis unesený Angličanmi. O dva roky neskôr sa ho zmocnili Francúzi. Potom, čo sa o tom dozvedel kráľ Ľudovít XV, daroval kroj zo zlatého brokátu, zdobený krížom svätého Ľudovíta. V roku 1817 bola soška znovu ukradnutá Francúzmi. Z ich úlomkov bol vytvorený model pre sošku, ktorá tu stojí dnes. Čo musíte vidieť:
  V kráľovskej záhrade v Bruseli stoja skleníky Serres van Laken, dielo architekta Victora Horta. Každý rok, od konca apríla do začiatku mája, sú na desať dní prístupné verejnosti. Arcades du Cinquantenaire - víťazný oblúk, súčasť paláca s priľahlým parkom.
  Mini Europe - navštívite Európu v priebehu niekoľkých hodín. V parku sú významné európske stavby a pocítite aj zemetrasenie pri erupcii Vezuvu. Viac ako 300 objektov je spracovaných do najmenších detailov. Od polovice júla do polovice augusta je park otvorený aj vo večerných hodinách (do 23 hodiny).
  Océade - subtropický plavecký areál s krytými a vonkajšími vodnými plochami, s množstvom kĺzačiek a najdlhším toboganom v Belgicku, ktorý je dlhý 140 m.
  Belgisch centrum van het beeldverhaal - obrázkové múzeum sa nachádza v budove Art Nouveau, projektované architektom Victorom Hortom. Ukazuje kreslených hrdinov Belgicka, ako sú Kuifje, Suske a Wiske či Šmolkovia. Múzeum vlastní najviac obrázkových knižiek na svete. Má 31 000 albumov. Je tu zachytená história kreslených seriálov na dielach viac ako 670 umelcov.
  Brussels Skates - skvelý zážitok pre tých, ktorí milujú ľad. Klzisko je umiestnené v kúzelnom prostredí so stánkami a vianočnými atrakciami.

Najnovšie recenzie Belgicko - Brusel

Celkom: 7.7 Veľmi dobrý pomer cena:kvalita. Hotel pekny, izby dobre vybavené, čisté. Personál veľmi milý, na recepcii nám dali odporúčania, čo sa...

 • 10 Ubytovanie
 • 4 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Veľmi dobrý pomer cena:kvalita.

Hotel pekny, izby dobre vybavené, čisté. Personál veľmi milý, na recepcii nám dali odporúčania, čo sa oplatí v Bruseli pozrieť. Raňajky sme si neobjednali, 15 eur na osobu sa nám zdalo priveľa. V blízkosti hotela je obchod a metro, do centra sa dostanete za 10 minút.

Nevýhodou hotela je asi iba jeho poloha. Keď sme sa vracali v noci z metra do hotela, v blízkosti sa pohybuje dosť asocialov. Stanica metra bola preplnená utečencami, z ktorých tam väčšina prišla prespať. Hľadeli si ale svojich starostí. Zobraziť celú recenziu

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Neoverená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 15.04.2017, Dátum pobytu: 8.4. - 14.4.2017
Oblasť: Belgicko Belgicko, Brusel, Hotel: Husa President Park

Celkom: 6.7 Dobré.

 • 8 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Dobré. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj na mne působil stísněně, byl hodně malý (cca 3 na 2,30). Ale na druhé straně - nepovede se často že máte WC sedátko dva kroky od postele.

Strava
V hotelu se podávají jen snídaně. To jsme věděli, ale nepočítali jsme s tím že budeme čekat ve frontě, než se uvolní stolek.

Služby hotela
Dobré,personál příjemný, také úklid pokoje dobrý.

Marie Formánková, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 16.10.2013, Dátum pobytu: 11.10. - 13.10.2013
Oblasť: Belgicko Belgicko, Brusel, Hotel: Queen Anne

Celkom: 8.9 Eurovíkend v Bruselu se vydařil, počasí bylo slunečné a teplé. Negativem byl posun odletu zpět do Prahy o polovinu dne dříve - ze tří dnů...

 • 9.3 Ubytovanie
 • 8.2 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Úvodné zhrnutie
Eurovíkend v Bruselu se vydařil, počasí bylo slunečné a teplé. Negativem byl posun odletu zpět do Prahy o polovinu dne dříve - ze tří dnů se tedy staly dva + ráno. Nepohodlná byla i postel na pokoji - měkká, dosti úzká. Hotel jinak luxusní, město krásné, plné zajímavých míst. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl adekvátně vybaven podle počtu hvězdiček (4). Klimatizace, TV, minilednička. Jediným mínusem byla postel - pro dvě osoby celkem úzká, měkká matrace - poměrně nevyhovující. Koupelna s WC dokonale čistá - spokojenost.

Strava
Snídaně - velmi bohatý výběr formou švédských stolů. Džusy, čaj, káva, horká čokoláda, několik druhů pečiva, ovoce, sýrů a masa. Každý si vybere.

Služby hotela
Milá recepce, snadná domluva. Internetové připojení - přízemí Wifi (zdarma, jen je nutné požádat o heslo na recepci), centrální PC (přízemí u recepce) - za poplatek. Na pokojích u stolu kabel - také za poplatek.

Pláž
Hotel není v přímořské oblasti - nehodnoceno.

Celkový dojem
Eurovíkend v Bruselu byl pěkný, výlet do Gentu (my po vlastní ose navštívili Brugy) lze jednoznačně doporučit.

Marcela Havlíčková, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 03.05.2011, Dátum pobytu: 22.4. - 24.4.2011
Oblasť: Belgicko Belgicko, Brusel, Hotel: NH Stephanie

Všetky recenzie Belgicko - Brusel