Aruba Aruba

Oficiálny názov: Aruba
Hlavné mesto: Oranjestad
Štátne zriadenie: autonómne územie Holandska
Náboženstvo: katolíci, protestanti
Úradný jazyk: holandčina, španielčina, angličtina, papiamento
Časový posun: 4 hodiny voči stredoeurópskemu času

Aruba - zájazdy od 712 €

O ARUBE

Aruba je veľmi romantický ostrov, ktorý sa nachádza na juhozápadnom konci Holandských Antíl, približne 20 km od venezuelského pobrežia. Po španielskej nadvláde v polovici 17. storočia sa Aruba spoločne s blízkymi ostrovmi stala holandskou kolóniou. Až v roku 1986 sa od holandských Antíl odtrhla a získala štatút zámorského územia s vnútornou autonómiou. Holandskú kráľovnú tu zastupuje guvernér. Ostrov je dlhý 30 kilometrov, široký 9 kilometrov a je plný nádherných dlhých pláží s jemným pieskom, blankytne modrým morom, koralovými útesmi a úchvatnou flórou a faunou, ktorá je tu zastúpená vysokými kaktusmi, sukulentmi a kokosovými palmami. Rastú tu aj posvätné stromy Divi Divi. 

Na južnom a západnom pobreží sa tiahnu biele piesočnaté pláže, ktoré patria medzi najkrajšie na svete. Dovolenka na Arube ponúka popri leňošení na plážach aj možnosti neobmedzenej zábavy. Je tu množstvo reštaurácií, kaviarní, karibských barov, kasín a obchodov. Čaká tu na vás športové vyžitie ako windsurfing, potápanie, šnorchlovanie, vodné lyžovanie a 18-jamkové golfové ihrisko svetovej kvality. 

Oranjestad - farebné hlavné mestečko ostrova plné butikov, barov a budov postavených v holandskom koloniálnom slohu. Pokiaľ sa zaujímate aj o niečo iné ako je opaľovanie sa na pláži, môžete navštíviť tunajšie múzeá - archeologické (história Arawakov), numizmatické (moderné aj historické mince) a Museo Arubano umiestnené v opravenej pevnosti Fort Zoutman. 

Arikok National Park - nájdete tu rôzne historické zaujímavosti - počnúc indiánskymi petroglyfmi, bývalou holandskou plantážou a končiac opustenou zlatou baňou. Parku patrí aj najvyššia hora ostrova - Mount Jamanota a jaskyňa Guadirikiri Caves.

Aruba - zájazdy od 712 €

Najnovšie recenzie Aruba

Celkom: 8.8 Skvelá dovolenka!

  • 9 Ubytovanie
  • 6 Strava
  • 10 Okolie
  • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvelá dovolenka! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie luxusné a krásne, vôbec by som nepovedala, že sa jedná o 4* hotel.

Strava
Mali sme len raňajky, no tie boli dosť sýte, dalo sa vybrať z mnohých druhov, keďže v hoteli all inclusive nie je. Vôbec sme však veľmi nepociťovali pocit hladu, keďže sme celý deň preležali na pláži.

Služby hotela
Služby na jednotku. Posteľné prádlo čisté každý deň, rovnako ako aj izby. Na recepcii vždy ochotne poradili.

Pláž
Nádherná! Jedna z najkrajších, aké som kedy videla. A to môžem porovnávať s Dubajom či Francúzskou Polynéziou.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Neoverená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 08.08.2013
Oblasť: Aruba Aruba, Eagle Beach, Hotel: Manchebo Beach Resort & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (38) Nie (11)

2 fotografie

Všetky recenzie Aruba