Tanzánia Tanzánia

Oficiálny názov: Tanzánijská zjednotená republika
Hlavné mesto: Dar - es - Salaam
Štátne zriadenie: republika
Náboženstvo: kresťania, moslimovia
Úradný jazyk: svahilčina, angličtina
Časový posun: + 3 hodiny voči stredoeurópskemu času

Lokality

Tanzánia - zájazdy od 873 €

O TANZÁNIITanzánia – to sú šíre pláne národného parku Serengeti so stádami pakoňov, antilop, zebier, so zakrádajúcimi sa hyenami a levami. Zasnežený vrcholok Kilimandžára, trávnatá savana, voľné rozložité koruny akácií. Miesta, ktoré by poznali i naši najdávnejší predkovia z Olduvaiskej rokliny.

Afrika tak, ako má byť - Kočovné kmene Masajov so stádami dobytka. Mlieko s kravskou krvou v hlinenej nádobe. Ozdobné štíty, farebné tkaniny, rytmická hudba a tmavé telá tanečníc. Trh s korením, hlas muezzina, ľudoprázdne pláže s jemným bielym pieskom a palmami, zachovaným podmorským svetom s veľkým množstvom koralov i doteraz nedotknutosťou turistickým ruchom. Môžete sa oddávať leňošeniu na pláži, zbieraniu lastúr na pláži, šnorchlovaniu v mori. Háje kokosových paliem a všadeprítomní usmievaví domorodci a rybári.

Tanzánia leží vo východnej Afrike, z východu ju obmýva Indický oceán a patria k nej aj ostrovy Zanzibar, Pemba a Mafia. Povrch krajiny tvoria prevážne náhorné plošiny, nížiny pozdĺž pobrežia a hory na juhu a severe, kde je nejvyššou horou celej Afriky Kilimandžáro (5895 m n. m.). Táto hora je obklopená treoma najväčšími jazerami na kontinente. Viktórino jazero – druhé najväčšie sladkovodné jazero na svete, jazero Tanganjika – druhé najhlbšie na svete – a jazero Malawi. Početné zastúpenie tu majú aj národné parky, medzi ktoré môžeme uviesť Národný park Serengeti, Národný park Kitulo a Národný park Rubondo Island, v ktorých sú v bohatej faune zastúpené všetky východoafrické druhy zvierat a najčastejším rastlinstvom sú savany, horské stepi a miestami tropické lesy.

Tanzánia - zájazdy od 873 €

Najnovšie recenzie Tanzánia

Všetky recenzie Tanzánia