Sv. Bartolomej Sv. Bartolomej

Oficiálny názov:
Hlavné mesto:
Štátne zriadenie:
Náboženstvo:
Úradný jazyk:
Časový posun:

Lokality

O OSTROVE SVÄTÉHO BARTOLOMEJA


Ostrov po správnej stránke spadá pod Guadeloupe, meria iba 25km2, má okolo 7000 obyvateľov a má špecifický charakter, jedinečný v Antilách. Gustavia s jedným z najkrásnejsích prístavov pre jachty je hlavným mestom a centrom ostrova. Homoľovité kopce zasadené do tyrkysových lagún, naružovnalý piesok a priezračný vzduch. Z nákupov sa odporúčajú parfémy, šperky a módne oblečenie.

Na ostrov sa dostanete lietadlom z Point á Pitru (Guadeloupe) – 1 hodina letu. Stáročia švédskej nadvlády a populácia zložená väčšinou z potomkov normanských kolonizátorov z okolia Bretónska a Poitiers, ktorí na ostrov prišli v priebehu 17. storočia dáva tomuto ostrovu veľmi špecifický charakter, jedinečný v Antilách. Hlavné mesto ostrova Gustavia je preslávené najmä jedným z najkrásnejších prístavov pre jachty – voľnou zónou. Je tu nemocnica, lékárne, banka a požičovňa vozidiel.

Podnebie je celoročne veľmi príjemné, teploty sa tu pohybujú medzi 22 – 30°C. Väčší výskyt zrážok v období medzi septembrom a októbrom. Hlavnými zdrojmi ekonomiky je cukrová trstina a banány a pochopiteľne aj turistický ruch. Čo sa týka kulinárskeho umenia, ostrovom vládne francúzska kuchyňa, nesmieme zabúdať ani na špeciality kreolskej, charakteristickej používaním výrazných druhov korenia z Ázie i Afriky. Základom je ryba, ryža, ovocie. Čas sa tu zastavil, je to stratený raj krásy, hudby a farieb. Zabudnite na chvíľu na stres a hluk a ponorte sa do mieru a pohody.

Najnovšie recenzie Sv. Bartolomej

Všetky recenzie Sv. Bartolomej