San Maríno San Maríno

Oficiálny názov: Republika San Maríno
Hlavné mesto: San Marino
Štátne zriadenie: parlamentná republika
Náboženstvo: katolícke
Úradný jazyk: taliančina
Časový posun: +1

Lokality

San Maríno - zájazdy od 386 €

San Maríno je malý vnútrozemský štát obklopený severotalianskými regiónmi. So svojou rozlohou 61,19 km2 a s 32 tisícmi stálymi obyvateľmi je piatym najmenším štátom na svete. Zem živí turistický ruch, ktorý tvorí vyše 60% HDP. Ročne ju navštívi cez 3 milióny turistov z celého sveta. Z historických prameňov vyplýva, že je San Maríno najstaršou republikou na svete založenou už v roku 301 budovateľom známym ako Svätý Marinus.

Hlavné mesto San Maríno leží na hore Monte Titano (755 metrov nad morom), ktorú strážia tri pevnosti: Rocca Guaita, Rocca Cesta a Il Montale. Všimnete si ich aj na vlajke a na štátnom znaku. Zo všetkých troch pevností je nádherný výhľad do okolia. Na námestí Piazza della Liberta prebieha každú hodinu turisticky atraktívne striedanie stráží vo výstavných uniformách. Samotné centrum je pretkané historickými pamiatkami, príjemnými parkami a zaujímavými múzeami. Navštívte baziliku Basilica del Santo, kostol San Pietro, kostol svätého Františka a susedné múzeum s obrazárňou či kapucínsky kostol svätého Quirit.

Za pozornosť stojí múzeum moderných zbraní, terárium a akvárium, múzeum voskových figurín a múzeum kuriozít. Milovníci pretekov Formule 1 určite využijú možnosť prezrieť si okruh, kde sa donedávna jazdila Veľká cena San Marína. Deň plný objavovanie horského mesta zakončite posedením v baroch a reštauráciách s príjemnou atmosférou a vynikajúcou kuchyňou.

San Maríno - zájazdy od 386 €

Najnovšie recenzie San Maríno

Všetky recenzie San Maríno