Réunion Réunion

Oficiálny názov: Departement Réunion
Hlavné mesto: Saint Denis
Štátne zriadenie: francúzský zámorský departement
Náboženstvo: rímskokatolíci
Úradný jazyk: francúzština, ale jednoznačne najrozšírenejšia je réunionská kreolčina, ktorú používajú miestni v bežnej reči. Vo väčšine hotelov sa dohovoríte i anglicky, nemusí to však byť pravidlom
Časový posun: v zime +3 hodiny, v lete +2 hodiny voči stredoeurópskemu času

Réunion - zájazdy od 1 342 €

O RÉUNIONEAko zelený drahokam uprostred nekonečne modrého oceánu žiari ostrov, ktorý je ako malý zámorský departement súčásťou Francúzska. Nájdete tu teda typické francúzske obchodíky, pekárne a obchody s vínom, rovnako ako reštaurácie servírujúce vybrané špeciality kreolskej a francúzskej kuchyne. Ostrov vulkanického pôvodu ponúka možnosť dovolenky plnej poznania a športových aktivít.

Réunion – to sú divoké pohoria, presahujúce výšku 3000 m a pokryté hustými dažďovými pralesmi so striebritými vodopádmi, sopky, ktoré o sebe dajú čas od času vedieť, a ľudia, v ktorých krvi sa spája francúzsky šarm s africkým temperamentom a ázijským kľudom. Bujnú vegetáciu zároveň strieda púšť či mesačná krajina na “al Plaine des Sables” a biele pláže s pieskom koralovým a čierne pláže s vulkanickým pieskom. Východzím bodom na ceste za poznaním krás tohoto ostrova je hlavné mesto Saint-Denis.

Réunion je ostrov nevšedne rozmanitých prírodných krás, pohostinných obyvateľov a prázdninovej atmosféry. Ostrovný kolorit počiarkuje etnická pestrosť obyvateľstva, potomkov afrických, európskych i ázijských prisťahovalcov. Na úrodnej pôde sa darí nielen ovociu a zelenine, ale tiež tabaku, vanilke, šafranu a kvetinám. Preto tiež býva prezývaný ostrovom farieb a vôní.

Réunion - zájazdy od 1 342 €

Najnovšie recenzie Réunion

Všetky recenzie Réunion