Nepál Nepál

Oficiálny názov: Nepálske kráľovstvo
Hlavné mesto: Káthmandú
Štátne zriadenie: Parlamentná republika
Náboženstvo: hinduisti
Úradný jazyk: nepálčina písaná dévanágarskym písmom, vo veľkých mestách sa dá dohovoriť tiež anglicky
Časový posun: + 5:45 hodín

Lokality

Nepál - zájazdy od 1 337 €

O NEPÁLE


V Nepále nájdete rôzne klimatické pásma od subtropického k arktickému podnebnému pásmu s neuveriteľnou zmesou rôznych ekosystémov ? od džungle cez zalesnené kopce a údolia s rýchlo tečúcimi riekami až po krajinu zvrásnenú ohromnými veľhorami. V spojitosti s prírodnými podmienkami sa rozvíjala tiež miestna kultúra a civilizácia. Dodnes sa tu nachádza viac ako 70 rôznych etnických skupín s mnohými jazykmi a dialektami.

Nepál - kraj vysokých hôr a nížinných kotlín. Domov orlov, nosorožcov a možno aj tajomného yettiho. Krajina buddhistických čhörtenov i hinduistických svätýň. Mystické kráľovstvo, ktoré dynastie ministerských predsedov Ránu až celkom donedávna udržovala v stredoveku.

O tomto malom himalájskom kráľovstve Nepálu už bolo povedané toľko chvály, že sa dá len ťažko vymyslieť niečo originálneho o všetkej tej nádhere, chrámoch a pagodách, snehom pokrytých Himalájach, Yetim. Je to v skutočnosti krajina ohromujúca množstvom rôznorodých etnických skupín, kombináciou večného snehu a tropického juhu, to všetko dopĺňa perfektná architektúra, umenie a kultúra. Nepál je snáď jedinou krajinou na svete, ktorá môže ponúknuť každému návštevníkovi toľko možností. Pre dobrodružných ľudí je tu množstvo trás do nepálskych Himalájí na prevádzkovanie trekkingu a horolezectva. Vzrušujuci rafting je možné vykonávať v bielych vodách riek napájaných topiacim sa snehom z himalájskych vrcholov. Jedinečným zážitkom môže byť jazda na slonovi v tropickej džungli, pozorovanie rôznych druhov zvierat, lenivých nosorožcov a krokodílov či leopardov a tigrov. Vysoké pagody fascinujúceho stavebného slohu a umeleckého zpracovania zároveň s pôvodnými kráľovskými palácmi si poľahky získajú srdce návštevníkov milujúcich kultúru. Niet divu, že po otvorení hraníc okolnému svetu v roku 1951 sa stal Nepál jedným z najvýznamnejších turistických cieľov na svete.

Nepál - zájazdy od 1 337 €

Najnovšie recenzie Nepál

Všetky recenzie Nepál