Potrebujete pomôcť?

Ozvite sa nám spôsobom, aký vám vyhovuje

Ukázať kontakty

Lyžovanie a snowboarding na Slovensku

lyžování na Slovensku

Slovensko je krajinou, ktorá sa môže pochváliť vysokými horami. Tie nabádajú ku všetkým druhom horských športov od turistiky až po horolezectvo. Avšak športom číslo jedna zostáva lyžovanie. Však je tiež na Slovensku na tisíc zjazdoviek a vlek je tu takmer u každej väčšej podhorskej dediny! Navyše sa služby stále skvalitňujú, zjazdovky zdokonaľujú a vleky modernizujú. K najideálnejším miestam na lyžovanie patria Vysoké a Nízke Tatry, Javorníky, Malá a Veľká Fatra alebo Biele Karpaty.

Lyžiarske a snowboardové zájazdy na Slovensku nájdete tu >>>

Lyžovanie v Nízkych Tatrách

Nízke Tatry sa tiahnu do diaľky 80 km. Najvyššou horou je Ďumbier (2043 m.n.m.), ďalej Chopok (2024 m.n.m.) a Dereše (2004 m.n.m.). Obľúbený je lyžiarsky areál Chopok-sever. Tu sa nachádzajú lyžiarske strediská ako Tále, Záhradky, Jasná, Otupné, Luková, Srdiečko a Kosodrevina. Celkom sa tu nachádza 28km zjazdoviek. V strednej časti Nízkych Tatier leží Čertovica, ďalšie turistické a lyžiarske stredisko.

Lyžovanie vo Vysokých Tatrách

Pýchou Slovenska sú rozhodne Vysoké Tatry s najvyššou horou Gerlachovský štít (2654 m.n.m.). Obľúbeným strediskom je tu moderné Štrbské pleso, ďalej tiež Tatranská Lomnica.

Lyžovanie na Malej Fatre

Malá Fatra je pohorie dlhé 52 km. Najvyššou horou je tu Veľký Kriváň, ktorý siaha do výšky 1709 m.n.m. K známym areálom patrí Ružomberok s modernými zjazdovkami a trasami pre bežkárov. Ďalej je často navštevovaným areálom Vrátna Dolina.

Lyžovanie na Veľkej Fatre

Na Veľkej Fatre ľudia vyhľadávajú Jasenskú dolinu, kde si prídu na svoje lyžiari všetkého druhu. Medzi Veľkou a Malou Fatrou sa nachádzajú Donovaly, menšie, ale veľmi moderné stredisko s kvalitne vybavenými zjazdovkami, ktoré dokážu za hodinu prepraviť 14000 ľudí.

Lyžiarske a snowboardové zájazdy na Slovensku nájdete tu >>>