Kanada - Toronto Kanada

  • Popis

    Najväčšie mesto Kanady je naozaj dravým velkomestom. Leží na severozápadnom brehu jazera Ontario a je hlavným mestom provincie Ontario. Toronto a jeho bezprostredné okolie obýva viac ako 5 miliónov obyvateľov. Toronto býva často nazývané mestom mrakodrapov, nad jeho panorámou sa totiž týči viac ako 2 000 budov do výšky viac ako 90 metrov. Najvyššou budovou mesta je bývalá najvyššia samostatne stojaca budova na svete CN Tower (553 metrov).

    Turistických atrakcií je v Toronte nespočetne veľa. Medzi tie najnavštevovanejšie patrí ZOO s viac ako 5 000 zvieratami, slávne inštitúcie umenia Art Gallery of Ontario, Museum of Innuit Art, Royal Ontario Museum, Baťa Shoe Museum, Gardiner Museum, Casa Loma, National Ballet of Canada, Ontario Science Centre, Ontario Place, Black Creek Pioneer Village, Riverdale Farm a Hokejová sieň slávy Hockey Hall of Fame, ktorá len dokazuje, že hokej je v Kanade a samotnom Toronte skutočne športom číslo 1.

    Počas návštevy Toronta by ste určite mali navštíviť aj mnohé ďaľšie zaujímavé miesta, ktorá majú, čo do počtu zážitkov rozhodne čo ponúknuť. Je to napríklad najväčšie podzemné obchodné centrum na svete P.A.T.H., výstavný areál Exhibition Place, svet mrakodrapov Financial District, Young - Dundas Square, Harbourfront alebo Scarborough Bluffs Park.

Najnovšie recenzie Kanada - Toronto

Všetky recenzie Kanada - Toronto