Amic Gala Hodnotenie: 3/5 Španielsko, Mallorca, Can Pastilla
Milan P.
Overená recenzia Dátum pobytu: Júl 2024
Celkovo sme s manželkou boli spokojní. Dovolenka bola vydarená. V rámci výletu sme sa boli pozrieť aj v Palme na katedrálu. Je umiestnená v ozaj peknom prostredí. Išli sme tam MHD. Taktiež sme si urobili výlet plážovým vláčikom aj do susedného strediska El Arenal. Možno trošku výtka na leteckú dopravu. Leteli sme z Viedne a pri lete do Palmy sme meškali 2,5 hodiny. Takže prvý deň sme si Malorku neužili, keďže na hotel sme sa kvôli transféru dostali až po polnoci. Nazad nám meškal let 1,5 hodiny. Ale v tých dňoch bolo meškanie letov asi problémom celej Európy. A v čase letných dovolenkových mesiacov je tento problém ešte asi vypuklejší a treba ho brať do úvahy.
Celkovo sme s manželkou boli spokojní. Dovolenka bola vydarená. V rámci výletu sme sa boli pozrieť aj v Palme na katedrálu. Je umiestnená v ozaj peknom prostredí. Išli sme tam MHD. Taktiež sme si urobili výlet plážovým vláčikom aj do susedného strediska El Arenal. Možno trošku výtka na leteckú dopravu. Leteli sme z Viedne a pri lete do Palmy sme meškali 2,5 hodiny. Takže prvý deň sme si Malorku neužili, keďže na hotel sme sa kvôli transféru dostali až po polnoci. Nazad nám meškal let 1,5 hodiny. Ale v tých dňoch bolo meškanie letov asi problémom celej Európy. A v čase letných dovolenkových mesiacov je tento problém ešte asi vypuklejší a treba ho brať do úvahy.
Pláž je z jemného piesku. Jemný piesok je aj pri vstupe do mora a aj ďalej v mori. Užili sme si aj kľudné more a aj vlny. Počas dňa sa to mení. V čase nášho pobytu tie vlny neboli nejak zvlášť odstrašujúce. More v tejto časti je vhodné aj pre malé deti, keďže nemá príkry spád.
StravaMali sme len raňajky. Jedlo bolo chutné a rozmanité. Každý si mohol vybrať podľa svojej chuti. To isté platí aj o nápojoch. Vodu a nejaké tie potraviny sme si kupovali v supermarketoch Eroski a Spar. Na večeru boli rôzne možnosti. Stravovacích podnikov je v okolí hotela dosť. Ceny + - ako u nás. Každý si vyberie.
UbytovanieMali sme veľkú izbu. Postele mali hádam šírku aj 1 m. To sme nikde na žiadnej dovolenke nemali. A pochodili sme toho dosť. Klíma, ktorá bola v cene pobytu fungovala dobre. Na izbe bola aj malá chladnička a TV. Kúpeľka tiež dobre fungovala a neboli problémy ani s vodou. Možnosť upratovania bola každý deň. Kto, ako chcel. Taktiež sme mali aj dosť veľký priestranný balkón, ktorý bol síce smerovaný do dvora, avšak na druhej strane, keby sme mali balkón orientovaný smerom na cestu alebo na more, zas by sme boli rušený hlukom z ulice, keďže po nej vedie frekventovaná dopravná cesta, či už osobné autá alebo aj MHD.
SlužbySlužby hotela sme nevyužili. V bazéne susediaceho hotela sme neboli, hoci sme ho mohli bezplatne využiť. Počasie nám prialo, tak sme sa kúpali len v mori.
Anonym
Overená recenzia Dátum pobytu: Máj 2023 Recenzia vytvorená pred 3 a viac rokmi
Až na počasí, které se zhoršilo zrovna v týdnu, kdy jsme tam byly, máme z dovolené jednoznačně pozitivní dojem. Zájezd odpovídal ceně a tomu, co jsme od něj očekávaly - měly jsme zajištěné letenky, transfer z letiště a na letiště, ubytování a snídani. Veškerý další program už jsme si zajistily a naplánovaly samy.
Až na počasí, které se zhoršilo zrovna v týdnu, kdy jsme tam byly, máme z dovolené jednoznačně pozitivní dojem. Zájezd odpovídal ceně a tomu, co jsme od něj očekávaly - měly jsme zajištěné letenky, transfer z letiště a na letiště, ubytování a snídani. Veškerý další program už jsme si zajistily a naplánovaly samy.
Po zimě (zájezd v termínu 7. 5.-14. 5.) ještě neupravená, nevyčištěná - nánosy mořských řas a trávy všude na pláži a při vstupu do moře. Bylo vidět, že vše teprve uklízí a chystají na sezónu. Čistší pláž byla vlevo směrem k El Arenal, i zde ale teprve bagry shrabovaly a nakládaly hromady řas a trávy. Minimum sprch u pláže, wc žádné. Jinak moře klidné, mělké, pozvolný vstup, jemný písek.
Výborná, skutečně pestrý výběr jídla u snídaní.
Možnost dokoupit si oběd či večeři na konkrétní den, vše formou bufetu.
Ubytování odpovídalo ceně. Mile nás překvapila minilednička na pokoji. Klimatizace nefungovala, zřejmě byla za poplatek, ale vzhledem k počasí a teplotám jsme se obešly bez ní.
Vybavení pokoje nové, vyhovující, postel pohodlná, ve skříni k dispozici navíc deky, peřiny.
Pokoj ve třetím patře s balkónem směrem do átria s fíkovníky byl většinu dne tichý, ale jen díky tomu, že tam v tu dobu byli převážně ohleduplní spolubydlící v jiných pokojích. Když si někdo dlouho do noci dělal párty na balkóně, bylo samozřejmě slyšet vše, odráželo se to od stěn...
Koupelna u našeho pokoje ještě evidentně rekonstrukcí neprošla, tam by bylo co zlepšovat. :-) Sice vše funkční, ale opotřebované...
Úklid - první dny vše v naprostém pořádku, poslední dva dny to bylo slabší - neumyté umyvadlo, nedoplněný toaletní papír apod. Uklizený po zimě nebyl balkón - špinavá dlažba na krajích s nánosy špíny po zimních deštích.
Kolem hotelu mnoho malých obchůdků se vším možným, hodně restaurací, barů, nedaleko i supermarkety Eroski, Suma...
Pár metrů od hotelu zastávka místní MHD - pro výlety do Palmy naprosto super.
Milý, velmi ochotný a vstřícný personál. Vzhledem ke znalosti španělštiny jsme se bez problémů na všem domluvily.
Kromě snídaní jsme jiné služby hotelu nevyužily.
Táto recenzia bola preložená automaticky pomocou Google Translate
od 513 € za os.









