Leonardo Hotel Torremolinos Costa Del Sol Hodnotenie: 4/5 Španielsko, Costa Del Sol, Torremolinos
Jan H.
Overená recenzia Dátum pobytu: September 2025
Celkově jsme byli s dovolenou spokojeni a můžu doporučit.
Celkově jsme byli s dovolenou spokojeni a můžu doporučit.
Hotel je položený výše nad pláží, díky tomu má ale pěkný výhled, k pláži to je pár minut uličkami dolů, nebo lze zkrátit výtahem za 0,5 eura, který vám ušetří kroky z kopce či do kopce a přiblíží vás o dost blíže dolů směrem k pláži. Pláže celkově pěkné a čisté, možnost zaplatit si lehátka, či si dát kdekoli podél pláže osušku. Podél pláže restaurace a bary.
StravaStrava v hotelu v pořádku, dostatečný výběr a každý den něco obměněno na snídani. Na večeři taky poměrně velký výběr a kazdý den nějaké změny. Strava byla dobrá.
UbytovanieNa to, že to je 4 hvězdičkový hotel, tak mohl být pokoj moderněji vybaven a zlepšit kvalitu matrací na postelích. Měli jsme dosti měkké a pak se tam člověk propadá do středu. Nakonec jsme si zvykli.
SlužbySlužby hotelu byly v pořádku, na recepci nám se vším vyhověli. Jinak jsme tam hotelových služeb moc nevyužívali, byli jsme většinu dne pryč. Výhodou je střešní bar, kde je i druhý bazén hotelu. V hotelu má i pobočku půjčovna aut europcar, ale tu jsme nevyužili. Vyšlo daleko levněji zajet par minut vláčkem na letiště Malaga a tam si pujčit auto u pujčovny Malagacar.com, maji transfer letiště-pujčovna zdarma v připadě online rezervace, nová auta a spokojenost.
Táto recenzia bola preložená automaticky pomocou Google Translate
Klára S.
Overená recenzia Dátum pobytu: September 2025
Personál hotelu usměvavý, typické pro Španělsko, fajn.
Specifické obsazení hotelu generující extrémní hluk, viz. bod níže.
Kvalita pláže horší než známe z podobných destinací.
Znovu tuto destinaci navštívit neplánujeme.
Personál hotelu usměvavý, typické pro Španělsko, fajn.
Specifické obsazení hotelu generující extrémní hluk, viz. bod níže.
Kvalita pláže horší než známe z podobných destinací.
Znovu tuto destinaci navštívit neplánujeme.
Pláž nebyla teplá, což nebylo ničí chybou, zrovna jsme zažili úkaz, jehož termín jsem zapomněl, má specifický název, studená voda se vlije až k pláži a drží se tam po dobu 3-4 dní, bohužel zrovna nás to potkalo, to není ničí chyba. Nicméně pláž nebyla kdovíjak uklizená, povalující se nedopalky cigaret, místy špína, ostré kamínky při vstupu do vody, loni na podzim jsme byli na Mallorce, letos v létě v Bulharsku a obě destinace byly mnohem lepší co se kvality pláže, než tato. Byly jsme v různých částech dané destinace a hodně podobné. Je to jeden z důvodů našeho zklamání a důvodem, proč se sem znovu nechceme vracet.
StravaKvalita dobrá, výběr u srovnatelného typu hotelů mírně podstandardní.
UbytovanieKvalita pokoje průměrná, ale v pořádku.
Nepohodlným bylo totální přetížení výtahů, na které se běžně čekalo 10 až 15 minut, to je opravdu hodně.
Hotel, ve kterém jsme byli nebyl globálně vzato špatný, proto dávám přiměřený počet "hvězdiček", ale fotky (jako obvykle) vypadaly mnohem lépe, než jaká byla zkušenost. Hotel je kvalifikovaným odhadem starý cca 40 až 50 let s přiměřenou rekonstrukcí, ale detaily vypovídali o skutečnosti. V ČR by takový hotel 4hvězdy nedostal. Tam ano. Nicméně personál byl milý, usměvavý, to vylepšovalo celkový dojem. Co nás zarazilo a bylo to největším problémem, byla nadstandardně vysoká přítomnost homosexuální menšiny, která byla nadstandardně hlučná a bezohledná. Aby nedošlo k nedorozumění a zaškatulkováni mé osoby. Nemám nic proti menšinám a spousta mých přátel je mezi nimi. Schválně jsem s těmito mými přáteli konzultoval po návratu tuto negativní zkušenost, řekli mi "jojo, to je klasický sraz čerstvých comingoutistů, oni si pak určitý čas jedou na vlně euforie a nekoukají napravo a nalevo". Tak jsem to pochopil, protože přesně takto to vypadalo. Byli u bazénu v počtu 25 až 30 osob, převážně muži, extrémně hluční, zpívali, smáli se tak, že to bylo slyšet až na ulici. Viděl jsem několik rodin, kteří museli od bazénu odejít, protože jejich děti se chtěli prospat v kočárku nebo na lehátku a museli pryč. Viděl jsem, jak si několik lidí šlo ztěžovat, nakonec jsem se rozhodl i já. Nikdo jim neupírá žádná práva, ale hotel by měl respektovat stejná práva všech ubytovaných a klást určitý požadavek na ohleduplnost a respekt. Nejsem žádný "prudič", sám mám rád smích a zábavu. Toto byl extrém. Místní občan nám pak v angličtině sdělil, že daná lokalita má několik nuda pláží pro homosexuální menšinu a tedy zdejší hotely bývají takto obsazené a není se čemu divit. I toto je bohužel důvod, proč bychom se sem nevrátili. Jezdíme často a rádi do různých destinací, zde jsme byli poprvé a toto jsme ještě nikdy a nikde nezažili.
Táto recenzia bola preložená automaticky pomocou Google Translate
od 605 € za os.

















