Po delším váhání připojuji naši recenzi (z důvodu absence novějších recenzí).Za ty peníze jsme tedy nečekali žádný luxus, ale i přes skutečnost, že zájezd byl "last minut" si nemyslím, že jsme měli "vyfasovat" pokoj (tedy spíše jeskyni bez oken, zatuchlou a se zavánějícím odpadem z WC....) v přízemí,kde kolem naší terásky procházeli ostatní ubytovaní do baru-jídelny a k bazénu. Ze strany persolnálu byla vlažná ochota nabídnut ubytování v 1. patře. Pokoj menší, stejně situovaný, malinký balkonek,kam se tak tak vešly 2 židličky, též bez okna. Tudíž jsme zůstali v přízemí - díky terásce. Na 3 hvězdy tedy určitě ne.
I když začátek dovolené měl tato úskalí, přesto jsme si užili krásný týden, plný příjemného koupání na všech okolních přístupných plážích i na výletě půjčeným autem (přes ochotnou paní delegátku) - 2 dny asi 85 E + poh.hmoty.Vyplatí se půjčit na více dní...příště. Velice nám pomohl v ČR zakoupený průvodce s mapou.Do Heraklionu raději busem - kousek od hotelu, cena cca 3 E.Ale trochu nás město zklamalo.Ostatní jako Agios Nikolaos - překrásná vyhlídka na místní jezero a moc krásné městečko! Chaniá i Rethymno stojí za návštěvu také.
PlážMístní pláž přelidněná ruskými turisty. Moc jsme nevyužívali. Dvě lehátka + slunečník za 7E. Místo na ručník se také najde. Pláž je úzká a delší. Asi 15 min pěšky je další menší,ale pěknější pláž Psaromoura - obklopená skálami. Pěšinou nad ní objevíte překrásné výhledy na okolí. Další menší pláž je přes kopec od ní.Také stojí za objevení. Nad ní luxusní hotely s bazény. Snad příště si stihneme projet i světlé jižní pláže. Týden na Krétě velice rychle utekl a je to opravdu málo na objevování přírodních krás ostrova.
StravaSnídaně servírované (až od 9.00)- na talířku 1 (slovy jedno) ! kolečko parodie na šunku a 1 ! plátek sýra, jeden minimargarín,med a marmeláda.Pro ty, kteří rádi masitou snídani,jako manžel - zklamání...pečivo stačilo, dále v mističce tvarohový krém, kousek rajčete a okurky. O víkendu - snad, že dojeli Francouzi a Angličani, udělal pan domácí něco jako švédský stůl.Škoda, že to tak nebylo každý den. K pití šálek čaje nebo kávy a sklenička džusu. Žádné rozmazlování, český turisto !! Na ostatní jídlo jsme rádi chodili do místních pobřežních taverniček a vychutnávali si místní speciality. Velice přátelská atmosféra. Když jste do stejné došli podruhé, vítali vás tam jako
svoji rodinu-velice příjemné. Také ten zvyk, kdy vám před jídlem donesou malý předkrm a po jídle nějaké domácí
likéry a pálenky, melouny nebo výborné dezertníky...to nemá chybu ! Reputaci hotelu si pan domácí vylepšil skvělým místním jídlem, které bylo levnější než v ostatních tavernách. Pití a ostatní míchané nápoje taktéž.Určitě doporučujeme ochutnat ! Toto velice zlepšilo celkový dojem z hotelu. Také to,že byla snaha při brzkém
odjezdu na výlety nám nachystat snídani s sebou (něco pečiva a několik balení margarínu, medu a marmelády)..raději jsme si zakoupili něco v nedalekém marketu - dobře zásobovaný.
UbytovaniePopravdě - první dojem docela šok! Tak trochu spíše skanzen.... Jediný způsob větrání a přístup denního světla do pokoje jsou vstupní posuvné dveře. Místnost ponurá, klimatizace za poplatek a tak trochu hlučná. Při prvotním rozdýchání situace jsme začali hledat pozitiva...tedy to největší byla teráska a skutečnost, že pokoj byl pro 3,tudíž více místa. Kuchyňka nedostatečně vybavená pro ty, kteří si rádi jídlo připravují sami.My ji, až na lednici, nevyužívali. WC se sprchovým koutem špatně větratelné,malinké...při použití WC musíte dávat pozor, abyste nezavadili o umyvadlo.
SlužbyPříjemný bazének, vždy čistý a teplý. Bezva relaxace po celodenním výletování. Úklid pokoje dostačující.
Táto recenzia bola preložená automaticky pomocou Google Translate