Na Krétu jsme jeli poslední týden v srpnu. Přes den bylo kolem 30 stupňů a v noci 20-22 stupňů. Moře mělo 26 stupňů a bylo velmi čisté. Pro rodiny s malými dětmi rozhodně doporučuji pláž blízko Mani, protože je písčitá a ne kamenitá, do moře se dá dlouho chodit pěšky, není náhle hluboké. První tři dny bylo moře klidné, poslední tři dny přišly velké vlny. Děti si to moc užily. I když záchranář ne tolik, protože pobíhal po pláži s píšťalkou v ústech, protože vždycky se našel odvážlivec, který se odvážil příliš daleko. Je třeba dávat pozor na velké vlny, protože člověka téměř vtáhnou zpět, pokud se vydá trochu dál dovnitř. Jídla v jakékoli taverně, kde jsme byli, byla vždy chutná. Na Krétě je chléb a pečivo také velmi, velmi chutné. Kamkoli jsme šli, všude mluvili anglicky. Stojí za to jet místním autobusem do Chanie, protože tam je také mnoho krásných památek.
PlážApartmán Manias je velmi dobře situován, téměř v centru. Pláž je vzdálená 5 minut, obchod a pekárna ještě blíže. Všude jsou restaurace. Až k mořskému pobřeží. Moře je skvělé, písčité a mělčiny, děti si to velmi užily. Celý den sledovaly malé hejna ryb pod vodou se svými potápěčskými brýlemi. Voda je velmi čistá. Dva lehátka s jedním slunečníkem stály 6 eur, z čehož jsme mohli deset procent utratit v nejbližší restauraci.
StravaRozhodli jsme se pro službu s vlastním stravováním. Raději jsme ochutnali místní chléb, pečivo a jídla z taveren.
UbytovanieV apartmánu byla registrace rychlá. Brzy jsme mohli obsadit pokoje. Klimatizace stojí 5 eur za den, ale stojí za to ji využít. Hostitel byl milý a přátelský. Mluvil anglicky. Má krásnou zahradu, stojí za to jít hlouběji do zahrady, protože tam můžeme vidět obrovské banánovníky. Pravda je, že v zahradě bylo pár komárů. Jinak jsme se v pokojích ani na ulici s komáry nesetkali. Při odjezdu je nutné do 10 hodin opustit pokoje, ale mohli jsme zůstat v salonku, dokud nepřijel autobus.
SlužbyV apartmánu jsme měli dvoupokojový pokoj. Každému byl poskytnut ručník, který po třech dnech vyměnili za čistý, a také povlečení bylo vyměněno. Každý den uklízeli. Kuchyňské vybavení bylo dostatečné pro čtyři osoby. Kuchyňskou utěrku je třeba si přivézt.
Táto recenzia bola preložená automaticky pomocou Google Translate