od 119 EUR za osobu

Vyberte termín

Ponuky termínov

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 86 664

Popis hotela pre vás pripravujeme.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od centra mesta 500 m
 • TV áno
 • Detský kútik, Detské ihrisko áno
 • Kľudná lokalita áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Brána do lyžiarskeho raja

Rozprávkové mestečko Sankt Michael im Lungau leží v srdci ski arény so 171 kilometrami zjazdoviek. Na úpätí jedného z najslnečnejších miest Rakúska sa zdvíhajú vrcholky presahujúce 2000 metrov nad morom. Na nich vyrástli lyžiarske strediská známych mien: Grosseck / Speiereck, Katschberg / Aineck, Fanningberg a Obertauern. Zjazdovky sú zasadené do krajiny biosférického parku zapísaného na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Široké carvingové planiny striedajú kopce s kopčekmi a skokankami, okružné vyhliadkové trasy prívetivé pre celú rodinu, závodné čierne zjazdy a free ride terény. Ponuka pre snowboardistov sa rozširuje každú sezónu. Funpark Fanningberg sa pýši boardcrossovou traťou a snowpark v Ainecku perfektne pripravenou U- rampou, slidy a skoky. Priamo na zjazdovkách stoja malebné horské chaty s výborným menu z miestnych špecialít, kde sa príjemne zahrejete a doprajete nezabudnuteľný zážitok chuťovým pohárikom. Romantickou krajinou okolo Sankt Michael im Lungau prechádza 150 kilometrov bežkárskych tratí vhodných pre klasický štýl i korčuľovanie.

Aprés – ski

Rozsiahla ponuka športových i relaxačných programov mimo zjazdovky spríjemní každú dovolenku. Rozprávku o Popoluške pripomenie prechádzka na koni zasneženou krajinou. Pokojnejšou variantou je jazda v saniach ťahaných konským záprahom. Milovníci rýchlosti zamieria na osvetlenú sánkarskú dráhu, kde si malí i veľkí užijú množstvo zábavy. Okolitú krajinu spoznávajte po vlastných na desiatkach kilometroch značených peších chodníkov. Zlietnuť z oblakov ako vták sa podarí odvážlivcom pri tandemovom paraglidingu. Večer si oddýchnite v saune, na masáži, v modernom vodnom svete v neďalekom Tamswegu alebo vo wellness centre Sam Sunn v Mariapfarr. Romantická prechádzka stredovekými mestečkami Mauterndorf a Mariapfarr so zachovalým hradom a historickým centrom vás zavedie do doby statočných rytierov a pôvabných šľachtičných.

Cestou necestou

Výborne dostupné stredisko Sankt Michael im Lungau leží asi 100 kilometrov od Salzburgu po tauernskej diaľnici A10. Po zjazde z diaľnice pokračujete dobre udržiavanou cestou stúpajúcou ďalšie 2 kilometre k mestečku. Celková vzdialenosť z Bratislavy cez Leoben a Spielberg predstavuje 362 kilometrov v trvaní necelých 4 hodín. Z Košíc sa dajte smerom na Budapešť a Leoben. Čaká vás 778 kilometrov dlhá trasa v trvaní 8 hodín. Bezplatný skibus naberá lyžiarov pri väčších ubytovacích zariadeniach a odváža ich k bránam ski areálu. Majitelia skipasov Lungo ski pass alebo Salzburg Super Ski Card sa zadarmo dostanú do stredísk Katschberg-Aineck, Grosseck-Speiereck, Fanningberg a Obertauern z mestečka svojho pobytu. Autobusy odchádzajú každú polhodinu medzi 8. a 18. hodinou.

Koľko to stojí?

Pobyt v mestečku Sankt Michael im Lungau so sebou prináša zimné radovánky v štyroch okolitých ski areáloch. Pokiaľ chcete ochutnať každý z nich a vybrať si ten najlepší, kúpte si rozšírený ski pas Lungo. Jeho šesťdenná varianta stojí 230 EUR pre dospelých, 219 EUR pre seniorov, 171 EUR pre teenagerov a 115 EUR pre deti. Okresanejší ski pas Ski Lungau umožňuje vstup do areálov Katschberg-Aineck, Grosseck-Speiereck, Fanningberg a na cvičné vleky v mestečkách Sankt Michael, Zederhaus a Lessach. Vynecháva vyhlásený Obertauern a je asi o 10 EUR lacnejší. Ceny všeobecne klesajú vo vedľajšej sezóne. Skupinové zľavy žiadajte priamo na pokladniach.

Leto plné športu i relaxácie

Kopce lemujúce Sankt Michael im Lungau patria k miestam chráneným svetovou organizáciou UNESCO. Rozmanitá krajina plná jazier, alpských vrcholkov, pasúcich sa kráv a historických pamiatok sa tešia stále väčšej obľube. Cez 350 kilometrov značených peších chodníkov v regióne Lungau stúpa k vrcholkom v nadmorskej výške 2500 metrov, lemuje brehy jazier, putuje okolo rozprávkových salašov a mieri k stredovekým hradom. Cykloturisti uháňajú na takmer 1000 kilometroch cyklotrás cez krkolomný terén, divoké zjazdy i pohodové rovinaté pasáže. Lungau je tiež najväčší rakúsky región zameraný na elektrobicykle. Dobíjacie stanice v každom meste a dobre vybavené požičovne uľahčujú priaznivcom elektrobicyklov ich cestovanie. Lungau pripravuje vynikajúce podmienky pre jazdu na kolieskových korčuliach, na koni, a pre vodákov na kanoe alebo na rafte. 27 jamkové golfové ihrisko leží v nadmorskej výške nad 1000 metrov a z odpalísk sa otvára nádherný výhľad do okolia. Ideálny výlet pre deti je lanové centrum v Katschbergu a náučné prechádzky po okolí Sankt Michael. Zvýhodnené vstupné na lanovky a množstvo ďalších zliav získate s kartou Lungau Card.

 • Vzdialenosť od centra mesta 500 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 26 °C v noci 11 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 23 °C v noci 10 °C

 • Štvrtok 24 °C v noci 10 °C

 • Piatok 20 °C v noci 10 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December