Máte výborný vkus, naši zákazníci boli s týmto hotelom nadmieru spokojní.

Hotel JUFA Hochkar Sport Resort

Rakúsko-Hochkar

od 150 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 100 567

Popis hotela pre vás pripravujeme.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od centra mesta 17 km
 • Vzdialenosť od letiska 150 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 200 m
 • Vnútorný bazén áno
 • TV áno
 • Wifi zadarmo áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Rodinný areál v alpskom predhorí

Malý rodinný areál Hochkar leží v alpskom predhorí na pomedzí Štajerska a Dolného Rakúska. Prehľadné, riedko zalesnené svahy v nadmorskej výške od 1380 do 1808 metrov sľubujú kvalitnú snehovú nádielku od decembra do konca apríla. Necelých dvadsať kilometrov zjazdoviek obsluhuje moderný prepravný park na čele s krytou expresnou štvorsedačkou. Hravé zjazdovky často menia smer a sklon. Prevažuje červený stupeň obtiažnosti, ale nechýba ani pohodový modrý okruh a športové čierne svahy Grosses Kar a Steilhang z vrcholu Häsing. Mimo perfektne upravované trate je dostatok voľného terénu v lese aj medzi skalami pre vyznávačov free ride jazdy. Fun park Hochkar sa stal Mekkou viedenských snowboardistov. Bežkári sa preháňajú na desiatkach kilometrov vyfrézovaných stôp dole v údolí, ktorým kraľuje trasa Hochkar - Dürrenstein. Detský cvičný svah blízko JoSchi baru disponuje detským vlekom a krytým pojazdným kobercom.

Après-ski

Stále väčšej obľube sa tešia výlety na snežniciach a vysokohorská turistika. Okolie Hochkaru križujú rôzne náročné trasy pre peších turistov. Ľahké rodinné prechádzky so zastávkami v horských chatách s výbornou kuchyňou lemujú úbočia hrebeňa. Náročné túry pre skúsených športovcov stúpajú na vyhliadky pod alpskými vrcholmi a mnohokrát trvajú viac ako jeden deň. Nad zjazdovkami poletujú krídla paraglidistov a pod dolnou stanicou lanovky cinkajú rolničky konských záprahov vezúcich turistov v príjemne vyhriatych saniach. Svoju presnosť a napínavú atmosféru si vychutnajte pri zápase v curlingu. Od roku 2009 je v prevádzke wellness centrum Göstling-Hochkar s bazénom so slanou vodou, niekoľkými saunami a relaxačnou zónou. Na dne kotliny je niekoľko gasthofov a krčmičiek. Na dobrom jedle si pochutnáte v starobylej drevenej chate Karhütte so samoobslužnou reštauráciou.

Cestou necestou

Lyžiarske stredisko Hochkar ležiace neďaleko juhomoravských hraníc patrí k ideálnym víkendovým zimným destináciám. Trasa z Bratislavy cez Altlengbach, Ybbs an der Donau a Göstling an der Ybbs meria len 263 kilometrov a trvá niečo málo cez 3 hodiny. Posledný úsek po vysokohorskej ceste Hochkar Alpenstrasse je spoplatnený mýtom, ktoré je zahrnuté v cene ski pasu. V zime sa teda nevyberá. Komunikácia je výborne udržiavaná a bez snehu. Z Košíc sa môžete vybrať južnou trasou smerom na Budapešť, cez Mosonmagyaróvár, St. Pölten, Ybbs an der Donau a Göstling an der Ybbs. Celkovo najazdíte 710 km a na ceste strávite 7 a pol hodiny. Záchytné parkoviská pozdĺž dojazdov zjazdoviek sú zadarmo. Bezplatný ski bus krúži dedinou a zváža lyžiarov k nástupným miestam lanoviek.

Koľko to stojí?

Svahy Hochkaru bývajú cez týždeň poloprázdne, zato cez víkend sem mieria desiatky lyžiarov z Viedne a okolia, pre ktorých je Hochkar kvalitný areál na dosah ruky. Šesťdňová permanentka stojí 184,5 EUR pre dospelých, 177 EUR pre seniorov, 160 EUR pre násťročných a 106 EUR pre deti. Najmenší návštevníci do 5 rokov lyžujú v sprievode rodičov zdarma. Deti od 6 do 10 rokov môžu využiť ski pas Snehuliak (Schneemankarte) a zaplatia iba 3€ na deň. Podmienkou je ďalší ski pas zakúpený aspoň jedným z rodičov. Výhodné zľavy čakajú na autobusové zájazdy a školské lyžiarske výcviky. Vratná záloha na čipovú kartu je 2€. Jednorazové vstupné na lanovku vyjde na 11 EUR pri ceste nahor a na 15,5 EUR pri ceste nahor a nadol.

Leto v Hochkare

Krásna a pestrá krajina Göstlinských Álp víta v letných mesiacoch návštevníkov s otvorenou náručou. Miestne hory nabádajú športovcov k prekonávaniu osobných rekordov a výkonnostných limitov. Peší turisti zdolávajú jeden alpský vrchol za druhým alebo plánujú viacdenné hrebeňové túry. 157 kilometrov značených peších chodníkov je usporiadaných do okruhov podľa náročnosti. Nechýbajú pohodové vyhliadkové promenády a náučné chodníky pre rodiny s deťmi. Cyklisti na horských aj cestných bicykloch si pochvaľujú perfektné podmienky pre cyklo dovolenku. Jednotlivé cyklotrasy majú svoje meno a vďaka regionálnej cyklo mape sa dozviete viac o pamätihodnostiach, ktoré budete na bicykli míňať. Nevynechajte návštevu národného parku Noth-Schlucht, bývalej železiarskej dielne Esse im Steinbachtal a drevorubačskej osady Rothschildsche Holzknechtsiedlung. Regiónom preteká rieka Salza zvádzajúca raftárov a kanoistov k pokoreniu divokých perejí. Oblasť je pretkaná množstvom jaskýň s rôznymi šachtami a komínmi. Ľadovcová jaskyňa Hochkar dlhšia ako 600 metrov je prístupná verejnosti. Pri jej prehliadke vám sprievodca povie zaujímavé informácie o ľadovcovej činnosti v Alpách a jej následkoch. Trochu adrenalínu si doprajte v lanovom centre Hochkar Rope Route alebo sa vyberte na novo vybudovaný chodník s visutými rebríkmi a mostami Hochkar 360 ° Skytour. Relaxáciu ponúka 9 jamkové golfové ihrisko Golf Club Schloss Ernegg Neun a wellness centrum Göstling-Hochkar.

 • Vzdialenosť od centra mesta 17 km
 • Vzdialenosť od letiska 150 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 200 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 13 °C v noci 0 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 7 °C v noci 4 °C

 • Utorok 14 °C v noci 6 °C

 • Streda 14 °C v noci 6 °C

 • Štvrtok 19 °C v noci 5 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December