Máte výborný vkus, naši zákazníci boli s týmto hotelom nadmieru spokojní.

od 796 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 20 055

Poloha

Veľmi luxusný , moderný hotelový rezort je situovaný na útese nad morom a ponúka úchvatný panoramatický výhľad na mesto Funchal i oceán . Nákupné možnosti a zábavu majú hostia v 3 km vzdialenom centre mesta , ktoré je pohodlne dostupné bezplatným hotelovým minibusom ( obchody , reštaurácie , bary , tradičný trh , požičovne automobilov a motocyklov , strediská vodných športov , turistické atrakcie ) . Milovníci golfu ocenia dve moderné golfové ihriská , vzdialená len niekoľko minút jazdy od ubytovania . Transfer z medzinárodného letiska Funchal trvá 20 minút .

Vybavenie

Veľmi elegantný plážový a SPA rezort disponuje 201 izbami , rozmiestnenými v zaujímavo architektonicky riešené päťposchodovej budove a nádherným výhľadom na prístav i oceán . Klientom je k dispozícii moderná vstupná hala s recepciou , trezory , turistickými informáciami a lobby barom , výťahy , hlavná reštaurácia , 2 a la carte reštaurácie ( talianska, plody mora , medzinárodná ) , kaviareň , internetový kútik ( za poplatok ) , spoločenská miestnosť s káblovou TV , úschovňa batožiny , konferenčná miestnosť ( moderná audiovizuálna technika ) , herňa , fitnes centrum , kaderníctvo , luxusné SPA centrum , vnútorný vyhrievaný bazén , veľký vonkajší bazén s detskou časťou , opaľovacie terasy ( ležadlá a slnečníky zadarmo ) , snack bar pri bazéne , tenisový kurt , požičovňa kajakov , garážové státie a parkovisko .

Ubytovanie

Elegantne zariadené , vzdušné dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky sú vybavené sociálnym zariadením ( sprcha a vaňa , toaleta , fén , kozmetické prípravky , župany ) , klimatizáciou / kúrením , telefónom , káblovou TV , minibarom ( konzumácia za poplatok ) , trezorom ( za poplatok ) , kávovarom a balkónom . Priestrannejšie rodinné izby, luxusne vybavené junior suity , suity s výhľadom na oceán či prezidentský apartmán sú k dispozícii na vyžiadanie . Detská postieľka a vysoká jedálenská stolička je k dispozícii na vyžiadanie . WiFi pripojenie je k dispozícii na vyžiadanie ( za poplatok ) . Všetky izby sú nefajčiarske .

Strava

Raňajky podávané formou bohatého bufetu ( kútik zdravej výživy , studený aj teplý bufet , regionálne produkty ) . Hostia si môžu objednať večere podávané formou bohatého bufetu ( mino hlavnej sezóny môžu byť servírované , nápoje za poplatok ) . Pri večeri je vyžadované formálne oblečenie ( dlhé nohavice u mužov ) . Hoteloví kuchári na vyžiadanie pripravia vegetariánsku , vegánsku či bezlepkovú diétu . Hostia môžu ( po predchádzajúcej rezervácii ) povečerať tiež v niektorej z hotelových a la carte reštaurácií ( tradičná i medzinárodná kuchyňa) .

Služby

Komfortný hotelový rezort si získava svojich hostí výhodnou polohou priamo pri privátnej pláži, vynikajúcou kuchyňou , luxusným relaxačným zázemím aj elegantným ubytovaním . Organizuje pravidelné tematické večere s ochutnávkou tradičných špecialít a občasné zábavné večery so živou hudbou . Umožňuje športové aktivity ako napr . Stolný tenis , tenis , cvičenie vo fitness centre , plávanie , šípky , biliard a vodné športy na pláži ( za poplatok ) . Pre relaxáciu je určené štýlové SPA centrum s celým radom procedúr ( masáže , balneoterapia , kozmetické ošetrenie , manikúra, pedikúra , telové zábaly , telové peelingy ) .

Služby za poplatek

Konzumácia z minibaru , trezory , internet , konferenčné služby , a la carte reštaurácie , služby SPA centra , tenis , golf , vodné športy na pláži .

Pláž

Príjemná privátna kamienková pláž so vstupom do mora po schodíkoch alebo po móle a priezračne čistou vodou sa nachádza priamo pod rezortom ( prístupná po schodoch alebo výťahom ) . Klientom sú k dispozícii služby plážového baru , stredisko vodných športov a lehátka so slnečníkmi ( za poplatok ) .

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 0 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 3 km
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • Vnútorný bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Detský kútik, Detské ihrisko áno
 • Tenis áno
 • Golf áno
 • Fitness áno
 • Animačné programy áno
 • Kuchynský kút áno

Recenzia hotela

Hodnotenie 4,8/5
Invia

Fantastické (1 hodnotení)

Ubytovanie 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolie 4,0/5

Cena 5,0/5

14. najlepšie hodnotený z 292 hotelov v Madeira

Martin L. Február 2013

Dátum pobytu: 12.2. - 21.2.2013

Hodnotenie 4,8/5
Skvělý hotel pro opravdu náročné klienty s bezchybným servisem i kuchyní
Celkové hodnotenie

Skvělý hotel pro opravdu náročné klienty s bezchybným servisem i kuchyní

Ubytovanie 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolie 4,0/5

Cena 5,0/5

Martin L. Február 2013

Dátum pobytu: 12.2. - 21.2.2013

Hodnotenie 4,8/5
Skvělý hotel pro opravdu náročné klienty s bezchybným servisem i kuchyní
Celkové hodnotenie

Skvělý hotel pro opravdu náročné klienty s bezchybným servisem i kuchyní

Ubytovanie 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolie 4,0/5

Cena 5,0/5

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Funchal je hlavným mestom autonomnej oblasti Madeira. Rozkladá sa na ploche 75,7 km2 a má približne 120 000 obyvateľov. Administrativne sa delí na 10 samosprávnych mestských častí a pod Funchal spadajú taktiež ostrovy Selvagens. Svôj názov mesto získalo podľa portugalského slova funcho, ktoré znamená fenykel. Práve táto aromatická rastlina sa hojne vyskytovala na pobreží.

Osadu Funchal založil v roku 1421 portugalský moreplavec Zarco. Na mesto bol Funchal povýšený v roku 1508. So vzrastajúcim významom mesta rástla taktiež výstavba významných budov. Na ochranu mesta boli postupne vystavané 4 pevnosti. Prvá z nich, Forte do Ilhéu, ktorá bola postavená na ostrovčeku v mieste dnešného prístavného móla, bola pri rozširovaní prístavu zrušená. V pevnosti S?o Lourençozo 16. storočia dnes sídli armáda aniektoré mestské úrady. V svahu nad prístavom stojí pevnosť Fortaleza o Pico zo začiatku 17. storočia. V súčastnosti patrí portugalskému námorníctvu. Na východný koniec pobrežia je situovaná pevnosť Forte de S?o Tiago, ktorá dnes slúži ako múzeum moderného umenia.

Funchal sa rozkladá v prírodnej oblasti, ktorá začína na pobreží mora a stúpa až do výšky 1 200 m. n. m. V horách pramenia tri potoky, ktoré mestom pretekajú. Ich toky však boli zvedené do hlbokých regulačných kanálov potom, čo pri povodni v roku 1803 zahynulo okolo 600 ľudí. Zátoku, okolo ktorej sa mesto obtáča, obklopujú svahy plné domčekov a viliek. Nad ňou sa vypínajú do výšky vrcholky kostolných veží. Z prístavu do luxusného predmestia Monte nad mestom vedie lanovka, ktorrá je veľmi obĺúbenou miestnou atrakciou. Samotnú štvrť Monte tvoria honosné vily, luxusné hotely a mnoho botanických záhrad.

Obživu obyvateľom Funchulu zaisťuje predovšetkým práca v cestovnom ruchu, v obchodoch, reštauráciách a hoteloch. Svoje sídlo tu majú taktiež stavebné firmy, výrobne krajek a spoločnosti, ktoré sa zaoberajú pestovaním kvetín. V poľnohospodárskej produkcii dominuje vinná réva, banány a subtropické plodiny. Funchal je taktiež obľúbenou zastávkou luxusných výletných lodí, plávajúcich prevažne zo Skandinávie a Nemecka. Behom svojej prvej plavby tu zakotvila i slávna Queen Mary II.

Medzi významné pamätihodnosti mesta patrí kostol Santa Catarina, nastaršia cirkevná stavba na ostrove, kostol a kláštor Santa clara a katedrála Sé.
S mestom Funchal je spätý osud rady známych mien a vplyvných osobností. Napríklad rakúska cisárovna Sissi si tu liečila tuberkulózu. Pomník cisárovnej stojí neďaleko miestneho kasína. Ve Funchalu zomrel rakúsky cisár a český kráľ Karel I. Svoj pomník má na Monte, kde je i pochovaný. Britský ministerský predseda Winston Churchil s obľubou navštevoval neďalekou Câmaru de Lobos. Známym rodákom funchalu je slávny portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo.
 • Vzdialenosť od pláže 0 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 3 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 27 °C v noci 17 °C

 • Teplota vody 24 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 27 °C v noci 17 °C

 • Utorok 28 °C v noci 17 °C

 • Streda 26 °C v noci 20 °C

 • Štvrtok 23 °C v noci 21 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December