Máte výborný vkus, naši zákazníci boli s týmto hotelom nadmieru spokojní.

od 1 987 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 55 484

Poloha

Očarujúci vidiecky hotel je situovaný uprostred krásnej prírody, na kopci s nádherným panoramatickým výhľadom do okolia, len niekoľko minút jazdy od centra malebného mesta Funchal. Nákupné možnosti a zábavu majú hostia v centre Funchalu (obchody, bary, reštaurácie, historické pamiatky, galérie, kaviarne, prístav, kúpalisko, požičovne automobilov a motocyklov). Hotel susedí s moderným golfovým ihriskom Palheiro Golf Club na ktoré majú klienti priamy vstup. Medzinárodné letisko Funchal je vzdialené 15 km.

Vybavenie

Komfortný hotel postavený v tradičnom vidieckom štýle disponuje 39 izbami, rozmiestnenými v elegantnej poschodovej budove, obklopené starostlivo udržiavanou zeleňou. Klientom je k dispozícii priestranná vstupná hala s recepciou, turistickými informáciami a lobby barom, hlavná reštaurácia, gurmánska a la carte reštaurácia, kaviareň, obchodík so suvenírmi, internetový kútik (za poplatok), WiFi pripojenie (v lobby zdarma), spoločenská miestnosť so satelitnou TV a krbom, knižnica, posilňovňa, masážny salón, sauna, parný kúpeľ, solárium vnútorný vyhrievaný bazén, práčovňa (za poplatok), úschovňa batožiny, požičovňa automobilov, veľký vonkajší bazén s detskou časťou, snack bar pri bazéne, opaľovacia terasa (ležadlá a slnečníky zadarmo), športoviská a parkovisko. Klienti môžu využívať moderné golfové ihrisko Palheiro Golf Club (zvýhodnené balíčky).

Ubytovanie

Rustikálne zariadené, priestranné dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky sú vybavené sociálnym zariadením (sprcha alebo vaňa, toaleta, fén), telefónom, klimatizáciou / kúrením, rádiom, satelitný TV, minibarom (konzumácia za poplatok), trezorom (za poplatok) a balkónom alebo terasou . Detská postieľka a vysoká jedálenská stolička je k dispozícii na vyžiadanie. WiFi na izbe je k dispozícii zadarmo. Všetky izby sú nefajčiarske.

Strava

Raňajky podávané formou bohatého bufetu. Hostia si môžu objednať servírované obedy či večere podávané v luxusnej a la carte reštaurácii.

Služby

Menší elegantný hotel s príjemnou komornou atmosférou si získava svojich hostí polohou v tesnej blízkosti golfového ihriska, vynikajúcou kuchyňou, komfortným ubytovaním aj vynikajúci úrovňou poskytovaných služieb. Organizuje pravidelné večerné programy so živou hudbou a tematické večere. Umožňuje športové aktivity ako napr. Stolný tenis, bedminton, biliard, tenis, plávanie, nordic walking či golf (za poplatok). Pre relaxáciu je určená sauna, masážny salón, parný kúpeľ, fitnes centrum, vírivka, vnútorný vyhrievaný bazén a veľký vonkajší bazén s opaľovací terasou. Veľmi obľúbené sú okružné vychádzky s pozorovaním veľrýb.

Služby za poplatek

Internet, golf, a la carte reštaurácie, konzumácia z minibaru, masáže, služby kúpeľného centra, vodné športy na pláži, lehátka a slnečníky na pláži.

Pláž

Obľúbené verejné kúpalisko (LIDO) s bazénmy s morskou vodou, detským bazénom, opaľovacími terasami a vstupom do mora po schodoch sa nachádza len niekoľko minút jazdy od hotela (prístup cez plážovú promenádu). Klientom sú k dispozícii služby plavčíkov, sprchy, prezliekarne, reštaurácie a lehátka so slnečníkmi (za poplatok).

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 7,5 km
 • Vzdialenosť od centra mesta 6 km
 • Vzdialenosť od letiska 15 km
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • Vnútorný bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Tenis áno
 • Golf áno
 • Fitness áno
 • Wifi zadarmo áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Funchal je hlavným mestom autonomnej oblasti Madeira. Rozkladá sa na ploche 75,7 km2 a má približne 120 000 obyvateľov. Administrativne sa delí na 10 samosprávnych mestských častí a pod Funchal spadajú taktiež ostrovy Selvagens. Svôj názov mesto získalo podľa portugalského slova funcho, ktoré znamená fenykel. Práve táto aromatická rastlina sa hojne vyskytovala na pobreží.

Osadu Funchal založil v roku 1421 portugalský moreplavec Zarco. Na mesto bol Funchal povýšený v roku 1508. So vzrastajúcim významom mesta rástla taktiež výstavba významných budov. Na ochranu mesta boli postupne vystavané 4 pevnosti. Prvá z nich, Forte do Ilhéu, ktorá bola postavená na ostrovčeku v mieste dnešného prístavného móla, bola pri rozširovaní prístavu zrušená. V pevnosti S?o Lourençozo 16. storočia dnes sídli armáda aniektoré mestské úrady. V svahu nad prístavom stojí pevnosť Fortaleza o Pico zo začiatku 17. storočia. V súčastnosti patrí portugalskému námorníctvu. Na východný koniec pobrežia je situovaná pevnosť Forte de S?o Tiago, ktorá dnes slúži ako múzeum moderného umenia.

Funchal sa rozkladá v prírodnej oblasti, ktorá začína na pobreží mora a stúpa až do výšky 1 200 m. n. m. V horách pramenia tri potoky, ktoré mestom pretekajú. Ich toky však boli zvedené do hlbokých regulačných kanálov potom, čo pri povodni v roku 1803 zahynulo okolo 600 ľudí. Zátoku, okolo ktorej sa mesto obtáča, obklopujú svahy plné domčekov a viliek. Nad ňou sa vypínajú do výšky vrcholky kostolných veží. Z prístavu do luxusného predmestia Monte nad mestom vedie lanovka, ktorrá je veľmi obĺúbenou miestnou atrakciou. Samotnú štvrť Monte tvoria honosné vily, luxusné hotely a mnoho botanických záhrad.

Obživu obyvateľom Funchulu zaisťuje predovšetkým práca v cestovnom ruchu, v obchodoch, reštauráciách a hoteloch. Svoje sídlo tu majú taktiež stavebné firmy, výrobne krajek a spoločnosti, ktoré sa zaoberajú pestovaním kvetín. V poľnohospodárskej produkcii dominuje vinná réva, banány a subtropické plodiny. Funchal je taktiež obľúbenou zastávkou luxusných výletných lodí, plávajúcich prevažne zo Skandinávie a Nemecka. Behom svojej prvej plavby tu zakotvila i slávna Queen Mary II.

Medzi významné pamätihodnosti mesta patrí kostol Santa Catarina, nastaršia cirkevná stavba na ostrove, kostol a kláštor Santa clara a katedrála Sé.
S mestom Funchal je spätý osud rady známych mien a vplyvných osobností. Napríklad rakúska cisárovna Sissi si tu liečila tuberkulózu. Pomník cisárovnej stojí neďaleko miestneho kasína. Ve Funchalu zomrel rakúsky cisár a český kráľ Karel I. Svoj pomník má na Monte, kde je i pochovaný. Britský ministerský predseda Winston Churchil s obľubou navštevoval neďalekou Câmaru de Lobos. Známym rodákom funchalu je slávny portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo.
 • Vzdialenosť od pláže 7,5 km
 • Vzdialenosť od centra mesta 6 km
 • Vzdialenosť od letiska 15 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 28 °C v noci 20 °C

 • Teplota vody 24 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 28 °C v noci 18 °C

 • Piatok 29 °C v noci 17 °C

 • Sobota 27 °C v noci 18 °C

 • Nedeľa 26 °C v noci 17 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December