Levkádě na západní straně není co vytknout. Pláže nádherné, naposledy, před 13 lety na nich nebyla žádná komerce, dnes jsem se zhrozil jak moc se cestuje a nedivím se domorodcům, že začínají proti turistům protestovat (v dubnu na Tenerife stávkovali i kuchaři v našem hotelu). Není proč lítat do Karibiku a na Malé divy, když za dvě hodiny z Ostravy jsme na bílých plážích se světle modrou vodou (to dovede jen rozpuštěný vápenec)
PlážPláž přímo ve vesničce Agios Nikitas je lehce přístupná, krásně čistá voda, ale po sezoně nikdy tolik lidi nebylo. Druhá nejbližší pláž Mylos je kousek, ale přes prudkou horu 76 m vysokou - musí se přelézt. Zpátky jsme jeli raději s převozníkem. Ostatní pláže na skútru 50 ccm, pozor! Nové skútry s dvěma osobami nevyjedou prudké serpentiny od pláží (převýšení na pláž Megali Petra 300 m), důvod? EU! Všechny nově vyrobené skútry mají restrikce , aby byly vhodné pro děti od 15 let, proto ani nesmí jet rychleji, než 45 km/hod. V kopci se nerozjedou, jsou to navíc městské skútry!
StravaBez stravy, ale už nikdy! Jídlo začalo být v Řecku o 100 až 150% dražší, než u nás. Pečivo ráno v supermarketech asi z předešlého večera.
UbytovanieStarožitný hotel. Postele s proleženými matracemi a tlačícími péry, smrděly. Železná postel s ostrými nesraženými hranami, při zvadění o ní jsme si oba poranili kolena do krve. Na pokoji bylo tak málo místa, že jsme museli dávat přednost protijdoucímu, jinak se nedalo vyhnout. I zárubně měly žiletkově ostré zraňující hrany. Sprcha bez zástěny v maličké místností (nedá se říct v koupelně). Vrchol byla mísa WC, naposledy jsem tak nízkou použil v mateřské školce. Po spláchnutí vytékala spodkem na podlahu, to zachraňoval mop vedle umývadla i se ždímacím košem a kýblem pod umývadlem! Z netěsného spoje mísy stoupal smrad z kanalizace, byl v celém pokoji, nešlo před ním prchnout ani na balkon - tam šel neustále ze záchodového okénka. Výhled z našeho pokoje č. 1 v prvním podlaží byl na starý nedostavěný betonový skelet hotelu před námi, moře jsme tušili za vysokými stromy. Mistral i další hotely jsou na pěší zóně, musí se parkovat na hlavní silnici, je tam plno, tak třeba 1 km daleko.
Táto recenzia bola preložená automaticky pomocou Google Translate