Máte výborný vkus, naši zákazníci boli s týmto hotelom nadmieru spokojní.

Hotel Falkensteiner Club Funimation Borik

Chorvátsko-Zadar

Hotel bezpośrednio przy plaży Pokoje rodzinne Świat wellness 2500 m² Pokój zabaw dla dzieci Falky Land Idealny dla rodzin z dziećmi

Viac o ubytovaní

od 107 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 89 585

Poloha

Obľúbený klubový hotel Falkensteiner Club Funimation Borik, ktorý sa skladá z dvoch navzájom prepojených budov, leží priamo pri piesočnatej zátoke a kamienkovej pláži cca 3 km od Zadaru. Autobusová zástavka, zaisťujúca spojenie so Zadarom, sa nachádza v tesnej blízkosti rezortu. Rezort je východzím boodm pre podnikanie výletov napr. na Kornátske ostrovy, vodopády Krka, Paklenica, Plitvické jazerá. Letisko Zadar je vzdialené cca 15 km.

Vybavenie

Hotel disponuje vstupnou halou v hlavnej budove s 24 hodinovou recepciou (možnosť prenájmu trezorov či úschovy batožiny), zmenárňou, lobby barom, hlavnou bufetovou reštauráciou, snack barom pri bazéne, kaviarňou, minimarketom, konferenčnou miestnosťou pre 350 osôb, spoločenskou miestnosťou s TV, diskotékou, internetovým kútikom - bezdrôtové internetové pripojenie je dostupné v celom hoteli zadarmo. Hotel zaisťuje služby prania bielizne, čistenia a žehlenia - za poplatok. Parkovanie na hotelovom vonkajšom parkovisku je možné zadarmo (voľné miesta do obsadenia, nie je možné rezervovať predom).Kúpeľné centrum „Acquapura Thalasso & SPA Center Borik“ o rozlohe 2500 m2 ponúka vnútorný a vonkajší vyhrievaný bazén, vírivku, sauny (aromatická parná, fínska sauna) relaxačnú miestnosť s vodnými lôžkami, SPA salónik so slnečnou terasou, masáže, procedúry Thalasso a kúpele, zábaly, kozmetika, sprchy Vichy, 4 hydromasážne vane, kardiofitness centrum a telocvičňu, solárium, vital bar - niektoré služby za poplatok.V areáli sa nachádza bazénový areál s vonkajším bazénom, zážitkový bazén s vodnou šmýkačkou a bazénom s protiprúdom, slnečná terasa a snack pool bar - lehátka, slnečníky a osušky sú zadarmo.Pre športové aktivity sú pripravené 4 tenisové kurty, multifunkčné ihrisko (volejbal, basketbal, minifutbal), herňa (stolný tenis, šípky, gulečníík), plážový volejbal, fitness centrum s telocvičňou, potápačské centrum či vodné športy na pláži (zvyčajne je v ponuke: jazda na banáne, vodné lyže, šnorchlovanie, potápanie, šliapadlá, kánoe).Pre deti je pripravený miniklub (od 3 rokov, v prevádzke zvyčajne od mája do septembra), detský bazén, ihrisko, diskotéka, špeciálne detské menu v reštaurácii a rôzne animačné programy a súťaže počas dňa.

Ubytovanie

V hoteli je celkom 258 komfortne zariadených izieb v 2 prepojených hotelových budovách. V ponuke sú: dvojlôžkové izby 18 - 25 m2 pre 2 dospelých, izby mini Family (25-29 m2 pre 2 dospelých a 2 deti - francúzske lôžko a rozkladacia pohovka alebo palanda v jednej miestnosti), izby Family Royal cca 44 m2 pre 2 dospelých + 2 deti (do výšky 160 cm), rodinné apartmány cca 46 m2 pre 2 dospelých + max 3 deti (do výšky 160 cm), apartmány Luxury cca 80 m2 - 95 m2, max pre 4 osoby a Prezidentský apartmán cca 110 m2 max pre 4 osoby. Všetky izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou (sprcha či vaňa, WC, fén, toaletné potreby), individuálne riadenou klimatizáciou, telefónom, sat TV, trezorom, bezdrôtovou sieťou W-LAN, minibarom, balkónom alebo terasou. Väčšina izieb a apartmánov ma vlastný balkón. Rodinné izby, rodinné apartmány a apartmány Luxury sú dvojizbové alebo trojizbové obytné jednotky. Pobyt s domácimi zvieratami nie je povolený.

Strava

Program All inclusive - raňajky, obedy a večere formou bufetu, počas dňa ľahké občerstvenie, miestne rozlievané nealkoholické a alkoholické nápoje (stolové víno, točené pivo, voda, káva, čaj a nealko) v dobe 10:00-22:00 - nápoje sa podávajú v niektorom z barov či reštaurácií podľa stanovenej otváracej doby, ďalej zvyčajne: futbal, plážový volejbal, vonkajší badminton, tenis, aquagy, strečing, jogging, stolný tenis, boccia, animačný program.Čerstvé ovocné šťavy, dovážané nápoje, koktejly, fľaškové nápoje, turecká káva a zmrzlina sú za poplatok.

Služby

Hotel si získava svojich klientov vďaka svojej polohe priamo na pláži, príjemnou atmosférou a kvalitou ponúkaných služieb. Zaisťuje pravidelné animačné programy pre deti (hry, súťaže, tvorivé a výtvarné dielne, miniklub, bazén, ihrisko) i dospelých a večerné zábavné show. Umožňuje celý rad aktivít ako napr. tenis, stolný tenis, minigolf, plážový volejbal, futbal, volejbal, aerobik, vodné pólo a vodné športy na pláži (za poplatok, napr. windsurfing, šliapadlá, kánoe, banán, katamarán, padák, vodný skúter). Deťom je k dispozícii bazén, ihrisko a miniklub. Pre relaxáciu je určené kúpeľné centrum so širokou ponukou procedúr (sauna, masáže, kozmetické ošetrenie, telové zábaly, manikúra, pedikúra). Len 3 km od rezortu leží pôvabné, staré mesto Zadar, v ktorého každom kameni je zapísaná 3000 rokov stará história mesta.

Služby za poplatek

minibar, gulečník, internet, tenis (nočné osvetlenie kurtov a požičanie rakiet a loptičiek), centrum vodných športov na pláži, potápačské centrum, individuálne stráženie detí, práčovňa, čistiareň, služby kúpeľného centra, požičovňa bicyklov a lodiek.

Pláž

Približne 100 metrov od hotela vedie 1,7 km dlhá kamienkovo-piesčitá pláž (skôr hrubý piesok až štrkopiesok) s trávnatými plochami na opaľovanie - lehátka, slnečníky, matrace sú za poplatok.Doporučujeme využiť ponuku vodných športov na pláži od miestnych poskytovateľov.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 0 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 3,5 km
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • Vnútorný bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo, Lehátka a slnečníky na pláži zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Chladnička áno
 • Detský kútik, Detské ihrisko áno
 • Tenis áno
 • Surfovanie áno
 • Potápačské centrum áno
 • Tobogány áno
 • Fitness áno
 • Animačné programy áno
 • Kuchynský kút áno

Recenzia hotela

Hodnotenie 4,4/5
Invia

Skvelé (58 hodnotení)

Ubytovanie 4,4/5

Strava 4,6/5

Okolie 4,4/5

Cena 4,4/5

15. najlepšie hodnotený z 346 hotelov v Zadar

Luděk A. Júl 2019

Dátum pobytu: 6.7. - 11.7.2019

Hodnotenie 5,0/5
Hotel jako komplet byl harmonický a skvěle vyvážený.
Celkové hodnotenie

Hotel jako komplet byl harmonický a skvěle vyvážený.

Ubytovanie 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolie 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytovanie
Ubytování perfektní.

Strava
jídla byla výborná, pestrá jak pro dospělé tak pro děti.

Služby hotela
Služby i vybavení hotelu neměly chybu. I při nepříznivém počasí se děti zabavily na dlouhé hodiny.

Pláž
Kombinovaná pláž písek s kameny zajistila prostor pro hraní dětí, tak i možnost šnorchlování. Moře bylo čisté, pláže nepřelidněné. Pláž byla hned u hotelu.

Zuzana V. August 2018

Dátum pobytu: 3.8. - 6.8.2018

Hodnotenie 5,0/5
Veľmi spokojní, aj pre deti, animátori, program, strava, čistota na 1*.
Celkové hodnotenie

Veľmi spokojní, aj pre deti, animátori, program, strava, čistota na 1*.

Ubytovanie 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolie 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytovanie
Každý deň uprataná izba, výmena uterákov, doplnený minibar.

Strava
Široký výber, aj pre deti, šaláty, maso, ovicie, zelenina, musli, naozaj úplne všetko.

Služby hotela
Výborné.

Pláž
Pieskovo kamenistá, čistá. Vyhradená časť mora pre maličke deti.

Filtrovať recenzie

Jitka Fárová September 2019

Dátum pobytu: 31.8. - 21.9.2019

Hodnotenie 2,5/5
Takovou dovolenou už nikdy nechci zažít. Jeli jsme záměrně na tři týdenní dovolenou, do kids friendly hotelu, rakouského řetězce, abych si to užila já i děti (1 a 5 let) a vrátili se odpočatí a zdraví. Spoléhali jsme na rakouskou pohostinnost, čistotu a preciznost. Chyba. Děti se koupaly v bazénu, který byl dost studený, a jednou (1x) byly v dětské herně. Stravovali jsem se pouze v hotelu. Po týdnu...
Celkové hodnotenie

Takovou dovolenou už nikdy nechci zažít.

Jeli jsme záměrně na tři týdenní dovolenou, do kids friendly hotelu, rakouského řetězce, abych si to užila já i děti (1 a 5 let) a vrátili se odpočatí a zdraví. Spoléhali jsme na rakouskou pohostinnost, čistotu a preciznost. Chyba. Děti se koupaly v bazénu, který byl dost studený, a jednou (1x) byly v dětské herně. Stravovali jsem se pouze v hotelu.

Po týdnu mladší dítě chytlo Impetigo (vysoce nakažlivé infekční onemocnění kůže), navštívili jsme místní nemocnici, dostalo atb. V této situaci asistenční linka pojišťovny nijak nepomohla, že by vyhledala / zprostředkovala lékaře, o tom si můžete jen nechat zdát. Vlatně mi v této situaci nepomohl ani recepční z hotelu, který mě místo do nemocnice poslal na rychlou pomoc. Tudíž považuji i za fatální chybu, že ani recepce neví, kam posílat své nemocné klienty. Moje dítě rozhodně nebylo jediné s tímto onemocnění, v průběhu dovolené jsem zaznamenala asi 10 dětí, které měly stejné "štěstí" jako to moje.

Po dalších 5 dnech začalo starší dítě zvracet a průjmovat a mělo velmi vysoké horečky. Tomu jsem zavolala lékaře. Asistenční linku pojišťovny jsem už ani nezkoušela. Lékař mi sám potvrdil, že tento stav dětí v hotelu je úplně normální, že je tam hodně dětí a ne všechny děti jsou zdravé a že ví o tom, že i takto nemocné děti chodí běžně do herny a do bazénu.

Smutné na tom celém je, že hotel o infekcích ví a přesto žádné opatření nepřijme.

Nakonec velmi nevolno bylo nám všem a přestože hotel věděl, že nejsme zdraví, že nechodíme do jídelny na jídlo, žádnou součinnost či ochotu nám nenabídl a kdyby nepřiletěla moje mamka, tak nedostanem ani housku a čaj.

O bezpečnosti v hotelu se také nedá moc co říct, kdokoli z ulice i z pláže má do hotelu přístup, nikdo nikoho nekontroluje.

Tento hotel doporučuji pouze dobrodružným povahám, které hledají adrenalin a způsob jak za málo utratit hodně peněz. Pro klidnou rodinnou dovolenou to rozhodně není.

Ubytovanie 2,3/5

Strava 5,0/5

Okolie 1,5/5

Cena 1,5/5

Ubytovanie
Ubytování hezké, pokoje přiměřené, dobře odhlučněné. Úklid pokoje skvělý.

Strava
Gastronomie dobrá, ale orgie to tedy nebyly. Hodně zeleniny i mas. Skladba jídel se opakovala v týdenním režimu.

Skladba dětských jídel byla v podstatě stále stejná. Těstoviny a hranolky. Nuda.

Služby hotela
Půjčovna kol zdarma. Na kolo s dětmi v Zadaru vleze pouze sebevrah. Cyklostezky zde v podstatě neexistují a cyklista je v silničním provozu jen ten poslední, nejméně důležitý a otravný element.

Lékař v hotelu není rozhodně přítomen 24/7 jak uvádí a zavolat si ho taky není levné. Ale mluví anglicky.

Po našich zkušenostech jsme do bazénu a do herny vůbec nechodili.

Pláž
Pláž je průšvih. Je sice vysypaná pískem, ale vstup do vody je špatný, plný klouzavých kamenů. Ať jdete jakokoli daleko do moře, pořád máte vodu pouze po pás. Pokud si sednete na lehátko, ihned přiběhne výběrčí a požaduje platbu za lehátko a slunečník.

Je možno využít lehátka u hotelového bazénu, ale ty na slunných místech a v závětří jsou od samého rozbřesku zabraná ručníky a plavkami hotelových hostů.

Luděk A. Júl 2019

Dátum pobytu: 6.7. - 11.7.2019

Hodnotenie 5,0/5
Hotel jako komplet byl harmonický a skvěle vyvážený.
Celkové hodnotenie

Hotel jako komplet byl harmonický a skvěle vyvážený.

Ubytovanie 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolie 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytovanie
Ubytování perfektní.

Strava
jídla byla výborná, pestrá jak pro dospělé tak pro děti.

Služby hotela
Služby i vybavení hotelu neměly chybu. I při nepříznivém počasí se děti zabavily na dlouhé hodiny.

Pláž
Kombinovaná pláž písek s kameny zajistila prostor pro hraní dětí, tak i možnost šnorchlování. Moře bylo čisté, pláže nepřelidněné. Pláž byla hned u hotelu.

Ľudmila Krošláková August 2018

Dátum pobytu: 4.8. - 11.8.2018

Hodnotenie 3,5/5
Dovolenka bola výborná hotel čistý služby na jednotku,Delegát cestovný kancelárie nevieme ako vyzerá napísal len smsku.
Celkové hodnotenie

Dovolenka bola výborná hotel čistý služby na jednotku,Delegát cestovný kancelárie nevieme ako vyzerá napísal len smsku.

Ubytovanie 2,5/5

Strava 4,5/5

Okolie 4,5/5

Cena 3,5/5

Ubytovanie
Kvalita ubytovania,na štvorhiezdičkový hotel nič moc aj ked sme mali izbu štandart,zlý dojem zlepšili služby každodenné upratovanie výmena uterákov milý personál

Strava
Strava rozmanitá kopu ovocia šalátov rýb no nazvem to obžerstvom pribrali sme riadne ale kg.písať nebudem na jednotku všetko

Služby hotela
čisté bazený dopolud.odpoludnajšie občerstvenie skvelá zábava pre detičky animátori na jednotku bar pri bazene tu ozaj nie je čo vytknuť

Pláž
dostupnosť od hotela k pláži cca 50m pozvolný vstup aj kamienky aj piesok reštaurácie celkovo celkom fajn

Zuzana V. August 2018

Dátum pobytu: 3.8. - 6.8.2018

Hodnotenie 5,0/5
Veľmi spokojní, aj pre deti, animátori, program, strava, čistota na 1*.
Celkové hodnotenie

Veľmi spokojní, aj pre deti, animátori, program, strava, čistota na 1*.

Ubytovanie 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolie 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytovanie
Každý deň uprataná izba, výmena uterákov, doplnený minibar.

Strava
Široký výber, aj pre deti, šaláty, maso, ovicie, zelenina, musli, naozaj úplne všetko.

Služby hotela
Výborné.

Pláž
Pieskovo kamenistá, čistá. Vyhradená časť mora pre maličke deti.

Tatiana P. August 2016

Dátum pobytu: 16.7. - 23.7.2016

Hodnotenie 3,7/5
Celkový dojem je veľmi dobrý. Parkovanie v blízkosti hotela. Do centra prístavu hodí vláčik, stál 15kn/dospelý.Väčšina klientov boli Nemci, takže slušní susedia na izbách.Konzum hneď naproti hotelu cez cestu. Hotel je však umiestnený min.500 m od cesty, takže hluk nebolo počuť.
Celkové hodnotenie

Celkový dojem je veľmi dobrý. Parkovanie v blízkosti hotela. Do centra prístavu hodí vláčik, stál 15kn/dospelý.Väčšina klientov boli Nemci, takže slušní susedia na izbách.Konzum hneď naproti hotelu cez cestu. Hotel je však umiestnený min.500 m od cesty, takže hluk nebolo počuť.

Ubytovanie 3,3/5

Strava 4,5/5

Okolie 3,5/5

Cena 4,0/5

Ubytovanie
Ubytovanie čisté, ale manželská posteľ mala veľmi mäkký matrac, na každé otočenie manžela som sa budila.....Dve deti mali spať na neveľmi stabilne vyzerajúcej poschodovej posteli z nejakého kovu, tak sme to radšej dali do polohy- gauč a matrac na zem.... Klíma bola umiestnená naproti manželskej posteli, takže sme ju zriedka používali.

Strava
Strava rôznorodá, chutná, na výber vždy aj ryby, rôzne šaláty, množstvo ovocia, pečiva, koláčiky, vynikajúca čokoládová pena, dokonca tam boli lisy na odšťavovanie, takže si každý mohol odšťaviť vlastný čerstvý pomarančový džús...

Služby hotela
Animácie zamerané hlavne pre škôlkarov (vačšina tam boli nemecké dievčatká), stále niečo maľovali, pre chlapcov nuda....Ešteže sú tam tri bazény a tobogan, ktorý mal u našich detí najväčší úspech.

Pláž
Najbližšia pláž je veľmi blízko hotela, ale voda nie je poobede veľmi čistá, je tam plytká voda, takže ráno sa to ešte dá aj s deťmi. Čistejšie,ale skalnatejšie je to napravo cca 300 m od hotela. Odporúčam ísť plávať naproti zmrzlinovému stánku, tam sú tie skalky najmenšie, určite použiť papuče do vody!

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Doprava letecky

01:30 h

Popis

Veľmi dôležitý jadranský prístav, dopravný uzol, obchodná metropola aj turistické centrum v jednom - to je starobylé mesto Zadar, plné historických pamiatok aj ďalších zaujímavostí lákajúcich návštevníkov už niekoľko storočí. Veľmi dôležitú úlohu pre vývoj mesta mali Rimania, ktorí tu postavili hradby, amfiteáter, akvadukt a dokonca aj kúpele a kanalizáciu. Viditeľný je aj vplyv benátskej nadvlády. 

Priamo uprostred starého mesta nás zaujme dvojposchodový kostol sv. Donáta s pripojenou veľkolepou katedrálou sv. Anastázie zo 14. storočia. Obe stavby sa stali miestnymi symbolmi, na ktoré nikto z obyvateľov nedá dopustiť. Kostol je vysoký 27 metrov a je inšpirovaný kaplnkou Karla Veľkého v Cáchach. Ak sa chcete bližšie zoznámiť s históriou mesta, navštívte Archeologické múzeum s exponátmi z ilyrského, gréckeho a rímskeho obdobia. Veľkú senzáciu po druhej svetovej vojne vzbudilo objavenie rímskeho fóra, nájdené pri odstraňovaní vojnových trosiek, a ktoré dnes patrí k najnavštevovanejším zaujímavostiam Zadaru. Od 12. storočia vlastní mesto status chorvátskeho arcibiskupského sídla. Práve preto tu nájdeme nespočetné množstvo umeleckých diel zo zlata a drahokamov, umiestnených prevažne v múzeu cirkevného umenia, nazývanom "zlato a striebro Zadaru". 

Na neďalekom malebnom ostrovčeku sa rozkladá mestečko Nin, v minulosti najdôležitejšie cirkevné stredisko chorvátskeho kráľovstva. Veľmi obľúbený je tiež ostrov Pašman s dvoma hodnotnými kláštormi - františkánskym zo 14. - 18. storočia a benediktínskym z 15. storočia. Pre milovníkov kostolov sa tu ponúka naozaj veľký výber. Na prezretie všetkých sakrálnych stavieb by bolo potrebných niekoľko dní. Hlavné mestské verejné budovy boli postavené na Národnom námestí, ktoré priamo láka na prechádzku či posedenie v útulnej kaviarni. 

Turistické zariadenia sú sústredené predovšetkým v letovisku na severnom predmestí zvanom Borik, s preslávenou kúpeľnou tradíciou či známymi diskoklubmi, tanečnými terasami i barmi. Zadar je tiež bohatý na festivaly a ďalšie kultúrne akcie. Určite na Vás silno zapôsobí koncert klasickej hudby v tajuplnom prostredí kostola sv. Donáta, divadelná prehliadka Zadarské divadelné leto alebo Festival nového divadla. Zadar je naozaj mesto, v ktorom sa vyžijete nielen pri slnení na pláži či športe. Miestne historické pamätihodnosti, malebné zákutia, živý program pre turistov a ďalšie kultúrne akcie vás presvedčia o tom, že práve tu je najvhodnejšie prostredie pre strávenie tej pravej rozprávkovej dovolenky. 
 • Vzdialenosť od pláže 0 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 3,5 km
 • Doba letu Doba letu z Bratislavy 01:30

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 18 °C v noci 15 °C

 • Teplota vody 22 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 20 °C v noci 13 °C

 • Pondelok 21 °C v noci 15 °C

 • Utorok 19 °C v noci 16 °C

 • Streda 23 °C v noci 17 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December