od 154 EUR za osobu

Vyberte termín

Ponuky termínov

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 34 079

Poloha

Jeden z najlepších hotelov v Dubrovníku vystavaný v originálnom štýle sa nachádza na romantickom polostrove Babin Kuk a ponúka nádherný pohľad na náprotivne Elafitské ostrovy . Pekná kamienková pláže je vzdialená 250 m od rezortu . Do historického centra mesta sa dá dostať príjemnou 15 minútovou prechádzkou ( reštaurácie, bary, diskotéky , kultúrne pamiatky , kaviarne , športoviská, požičovne automobilov a motocyklov , obchody ) .

Vybavenie

Rozsiahly prázdninový rezort disponuje 401 izbami rozmiestnenými v zaujímavo architektonicky riešené hlavnej budove a priľahlých depandanciách obklopených starostlivo udržiavanú zeleňou . Klientom je k dispozícii priestranná vstupná hala s recepciou, zmenárňou a lobby barom, 8 výťahov , hlavná reštaurácia, a la carte reštaurácie langusty s pestrou ponukou morských špecialít a vín miestnych vinárov najvyššej kvality , panoramatická terasa, kongresové centrum ( moderné vybavenie ) , SPA a wellness centrum, fitnes centrum , internetový kútik ( za poplatok ) , predajňa kozmetických prípravkov , Palma lounge bar, Onofrio bar pri bazéne , veľký vonkajší bazén pre dospelých, detský bazén , bar pri bazéne, opaľovací terasa ( lehátka a slnečníky zadarmo ) , vnútorný bazén , športoviská a parkovisko .

Ubytovanie

Komfortne zariadené , priestranné dvojlôžkové izby sú vybavené sociálnym zariadením ( sprcha alebo vaňa , toaleta , fén ) , telefónom, klimatizáciou, rádiom, satelitný LCD TV, minibarom, trezorom , sušiak na bielizeň , žehličkou a žehliacou doskou ( za poplatok ) a balkónom alebo terasou . Hotel má niekoľko izieb prispôsobených hendikepovaným klientom ( na vyžiadanie ) . Detská postieľka a vysoká jedálenská stolička je k dispozícii na vyžiadanie . WiFi na izbe je k dispozícii zadarmo . Izby s bočným a priamym výhľadom na more sú na vyžiadanie ( za poplatok ) . Všetky izby sú nefajčiarske .

Strava

Polpenzia obnáša raňajky a večere podávané formou bohatého bufetu ( nápoje pri večere sú za poplatok ) . Hotel je vyhlásený svojou vynikajúcou kuchyňou . Pri večeri je vyžadované formálne oblečenie ( dlhé nohavice u mužov ) .

Služby

Veľmi kvalitný, rozsiahly hotelový rezort si získava svojich hostí polohou s nádherným výhľadom na more, vynikajúcou kuchyňou, luxusným relaxačným zázemím, veľmi pestrou ponukou služieb a ich prvotriednou úrovňov. Zabezpečuje pravidelné animačné programy pre deti (súťaže, kreatívne dielne, kvízy, detský bazén) i dospelých a zábavné večerné show. Umožňuje športové aktivity ako napr. Cvičenie vo fitness, aerobik, vodnú gymnastiku, vodné pólo, tenis, minigolf, plážový volejbal, bedminton, kolky, loptové hry a motorizované aj nemotorizované vodné športy na pláži (za poplatok). Pre relaxáciu sú určené služby wellness & spa centra (para, fínska sauna, soft sauna, ľadová jaskyňa, relax zóna s vitality barom s ponukou čajov, vody, čerstvého a sušeného ovocia), Afrodita spa (výhradne pre ženy - v cene pobytu), executive Spa (za poplatok) - aromasauna, fínska sauna, masáže, vonkajšie jacuzzi, relax zóna s vitality barom, Ragusa centrum akozmetické služby.

Služby za poplatek

Žehliaca doska a žehlička , izby s výhľadom na more , vodné športy na pláži , lehátka a slnečníky na pláži , masáže, služby SPA a wellness centra , internet .

Pláž

Štrkovité a skalnaté pláže sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti hotela, pláž Cava , Copacabana a verejná pláž pri hoteli Valamar President . Klientom sú k dispozícii sprchy , prezliekarne , centrum vodných športov, potápačský klub a lehátka so slnečníkmi ( za poplatok ) .

<Vlastné>

Výlety: Z výletov do okolia vrelo odporúčame tieto turistické ciele : folklór v Čilipi ( cca 23 km ) , ostrovy Koločep ( cca 16 km ) , Lopud ( cca 16 km ) , Šipan ( cca 24 km ) , Korčula ( cca 92 km ) , NP Mljet ( cca 65 km ) , safari džíp na Konavle ( cca 18 km ) , Trsteno ( cca 19 km ) , Ston ( cca 55 km ) - záhrady Jadranu , vínna cesta polostrova Pelješac ( cca 60 km ) , Čierna hora - Budva ( cca 116 km ) , Boka Kotorská ( cca 63 km ) , Mostar a Medjugorje - Bosna a Hercegovina .

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 500 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 4 km
 • Vzdialenosť od letiska 20 km
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • Vnútorný bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo, Lehátka a slnečníky na pláži zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Detský kútik áno
 • Tenis áno
 • Surfovanie áno
 • Potápačské centrum áno
 • Fitness áno

Recenzia hotela

Hodnotenie 5,0/5
Invia

Fantastické (1 hodnotení)

Ubytovanie 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolie 5,0/5

Cena 5,0/5

2. najlepšie hodnotený z 146 hotelov v Dubrovník

Tibor E. Júl 2015

Dátum pobytu: 11.7. - 18.7.2015

Hodnotenie 5,0/5

Vysoká kvalita aj pre Nemcou a Angličanou

Celkové hodnotenie

Vysoká kvalita aj pre Nemcou a Angličanou

Ubytovanie 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolie 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytovanie
pekné čisté

Strava
Výborná rozmanitá

Služby hotela
výborné

Pláž
Fantastická lehátka uteráky slnečník obsluha len pre hotelových hostí. Super

Tibor E. Júl 2015

Dátum pobytu: 11.7. - 18.7.2015

Hodnotenie 5,0/5

Vysoká kvalita aj pre Nemcou a Angličanou

Celkové hodnotenie

Vysoká kvalita aj pre Nemcou a Angličanou

Ubytovanie 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolie 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytovanie
pekné čisté

Strava
Výborná rozmanitá

Služby hotela
výborné

Pláž
Fantastická lehátka uteráky slnečník obsluha len pre hotelových hostí. Super

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Doprava letecky

01:50 h

Popis

Dubrovník je považovaný za najkrajší historický klenot chorvátskeho kultúrneho dedičstva. Je situovaný v najjužnejšej časti preslávenej turistickej oblasti Dalmácie. Za Dubrovník môžeme označiť celú oblasť okolo rovnomenného mesta, zahrňujúcu napríklad aj ostrov Korčula, zelené ostrovy Mljet, či ostrov Pelješac so známymi vinohradmi a kapitánskymi vilami. Celá oblasť sa nachádza v údolí rieky Neretva a práve tu sa najviac rozvíjala chorvátska kultúra a umenie. Dokonca tu v 16. storočí existovala slávna Dubrovnícka republika Ragusa. 

Samotné staré mesto Dubrovník oplýva mnohými pozitívnymi atribútmi. Nie nadarmo bolo zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V minulosti bolo mesto mnohokrát poznačené pádmi ostatných obyvateľov. Z toho dôvodu tu boli na útesoch postavené stredoveké hradby a veže, ktoré dodnes tvoria krásnu panorámu. Okolo nich sa môžete vydať na prvotriednu, takmer dvojkilometrovú prechádzku s výhľadom na more. Počas rokov 1991 a 1992 bolo mesto ťažko napadnuté ostreľovaním, počas ktorého boli početné historické pamiatky nenávratne poškodené. 

Hlavné centrum Dubrovníka sa nachádza na ulici Stradun, lemovanej útulnými kaviarňami a obchodíkmi, a disponuje známou Onofrievou fontánou. Symbol slobodného Dubrovníka - Rollandov stĺp - nájdeme na námestí Luža. Práve tu rozhodne narazíte na niektoré z početných verejných vystúpení pouličných umelcov či divadelníkov. Hlavnou kultúrnou akciou sa stali Dubrovnícke letné hry. Ak sa zaujímate o architektúru, poteší vás goticko-renesančný Kniežací dvor a palác Sponza z 15. storočia. Vo vnútri kniežacieho dvora upútajú pozornosť kusy starého nábytku, sochy aj nosidlá šľachty. V átriu sa často konajú rôzne divadelné predstavenia. Toto prostredie vskutku navodzuje tú pravú historickú atmosféru. Patrónom Dubrovníka je Svätý Blažej, ktorému bol zasvätený kostol na námestí Luža. Inak tu nájdeme aj veľké množstvo impozantných kláštorov, dokonca aj synagógu z 15 storočia. V Námornom múzeu v pevnosti Sv. Ivana sa dozviete zaujímavosti z oblasti námorníctva od stredoveku až do 20. storočia. 

Pokiaľ budete v Dubrovníku hľadať ubytovanie, ponúka sa naozaj široká paleta hotelov či apartmánov. Vybrať si môžete napríklad luxusný hotel Excelsior alebo Villu Dubrovník, ktorý je jedným z najokázalejších hotelov v celej Dalmácii. Krásy najrôznejších druhov je možné nájsť aj v doline Konavlí. Tá je typická svojím ľudovým charakterom, ktorý sa prejavuje napríklad zachovaním nádherných ľudových krojov či staviteľským dedičstvom. Práve toto územie od pradávna slúžilo ako významná kontrola do zálivu Boka Kotorská v susednej Čiernej Hore. Konavlinským centrom je zrejme rodisko chorvátskeho maliara Vlahe Bukovce - mestečko Cavtat. 

Nezabudnite aj na oblasť položenú západne od Dubrovníka. Práve tu, v krásnom mestečku Trsteno, je zriadené najkrajšie chorvátske arborétum sústreďujúce rozmanité druhy subtropickej flóry. Ako doplňujúce dekorácie slúžia sochy, napríklad socha boha mora - Poseidona.

Bolo by chybou neopísať už vyššie zmienený známy ostrov Pelješac s mestečkom Ston, nachádzajúcom sa na úzkej šiji, ktorá je jedinou spojnicou s pevninou. 
 • Vzdialenosť od pláže 500 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 4 km
 • Vzdialenosť od letiska 20 km
 • Doba letu Doba letu z Bratislavy 01:50

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 28 °C v noci 20 °C

 • Teplota vody 25 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 28 °C v noci 19 °C

 • Piatok 31 °C v noci 19 °C

 • Sobota 32 °C v noci 19 °C

 • Nedeľa 32 °C v noci 20 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December