Máte výborný vkus, naši zákazníci boli s týmto hotelom nadmieru spokojní.

Hotel Fafa Aqua Blue

Hodnotenie: 5/5

Albánsko, Durrës, Golem

od 593 za os.

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Ste flexibilný? Vyberte si lacnejší mesiac a ušetrite!

Graf ukazuje predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch.

Jednotlivé stĺpce zobrazujú minimálnu cenu za osobu v danom mesiaci. Cena sa môže líšiť v zavislosti od dĺžky zájazdu.

Vyberte si termín

Neoficiálny popis ubytovanie

Číslo hotela: 433 134

Fafa Aqua Blue

Rýchly popis:

Moderne zariadený hotel svojou polohou, priateľským personálom a službami all inclusive vytvára ideálne podmienky na strávenie pohodovej dovolenky v príjemnom prostredí. Hotel odporúčame aj náročnejším klientom všetkých vekových kategórií.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY


Poloha:
hotel je novou súčasťou rezortu Grand Blue Fafa, ktorý je od krásnej širokej pláže oddelený len živou plážovou promenádou s barmi a reštauráciami. Od centra mesta Dürres je vzdialený cca 10 km, kam sa dostanete taxíkom alebo miestnou autobusovou dopravou pohodlne zo zastávky vzdialenej len 200 m od hotela. Od medzinárodného letiska Rinas v Tirane je hotel vzdialený 39 km.
Hotel:
vstupná hala s recepciou, hlavná reštaurácia, lobby bar, vonkajší bazén, all inclusive bar pri bazéne. Hosťom je k dispozícii vybavenie celého rezortu Grand Blue Fafa: à la carte reštaurácia za poplatok, lobby bar, vonkajší bazén pri hoteli Grand Blue Fafa s oddelenou detskou časťou a šmykľavkou, all inclusive bar pri bazéne, all inclusive bar na pláži, slnečníky a ležadlá pri bazéne a na pláži zdarma, Damai Spa centrum a vnútorný bazén (vstup za poplatok), detské ihrisko, hotelový animačný program, zmenáreň, bankomat, parkovisko. Wi-Fi internetové pripojenie v celom hoteli zdarma.
Izby:
elegantne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek. Sú vybavené klimatizáciou, LCD TV, minichladničkou (naplnenie za poplatok), trezorom za poplatok, sušičom na vlasy, Wi-Fi, setom na prípravu kávy a čaju. Každá izba má balkón, kúpeľňu s WC, sprchovým kútom alebo vaňou. Hosťom je k dispozícii izbová služba za poplatok.
Stravovanie:
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky, obedy, večere, malé popoludňajšie občerstvenie, alkoholické (víno, pivo, koňak, raki) a nealkoholické nápoje miestnej výroby v rámci all inclusive počas dňa.
Pláž:
šíra piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, vhodným aj pre menšie deti. Slnečníky a ležadlá na pláži sú zdarma. Na pláži ponuka vodných športov za poplatok či nákupné možnosti.
Doprava:
letecká
V cene je zahrnuté:
7x ubytovanie s all inclusive, letecká doprava Bratislava - Tirana - Bratislava. transfer z letiska do hotela a späť, česky alebo slovensky hovoriaci delegát
V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby od 2 rokov 195 EUR, pre osoby do 2 rokov 60 EUR, emisný a enviromentálny príplatok 25 EUR/osoba, pobytová taxa pre osoby od 2 rokov 25 EUR/osoba/pobyt. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS.


Typ stravy:
all inclusive
Informácie o krajine a stredisku:

ALBÁNSKO
Albánsko, alebo Shqipëria - v preklade krajina orlov - pre mnohých neznáma, pre niektorých príťažlivá, no určite krajina, ktorú sa oplatí navštíviť, spoznať a zbaviť sa tak mnohých predsudkov voči nej. Objavili ju už turisti, ktorí putujú po jej vnútrozemí, kde sa striedajú úchvatné horské scenérie s jazerami, riekami a vzácnymi pamätníkmi rôznych historických období, neporušenými vďaka dlhoročnej izolovanosti krajiny. Vďaka svojej polohe medzi Gréckom, Macedónskom, Kosovom a Čiernou Horou a blízkosti oproti ležiaceho Talianska, bolo Albánsko počas svojej bohatej histórie pod vplyvom rôznych kultúr, čo aj dnes cítiť na každom kroku. V krajine je niekoľko pamiatok, zapísaných v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Unikátne je historické mesto Butrint na juhu krajiny, ktoré predstavuje jeden z archeologických divov sveta. Pevnosť Berat so svojou tisíckou okien neprestáva fascinovať svojich návštevníkov. Okolie Skadarského jazera s pevnosťou Rozafa je kolískou albánskej kultúry. Svoju stopu v dejinách Albánska zanechala aj Geraldine Aponnyiová z Oponíc pri Nitre, ktorá sa v roku 1938 stala manželkou albánskeho kráľa Zogu I. Rajom pre turistov sú Albánske Alpy s najvyšším vrchom Korab (2 751 m) a so svojimi takmer nedotknutými zákutiami a neobjavenými miestami. Hornatá krajina kontrastuje s farbami Jadranského a Iónskeho mora. Široké a dlhé pieskové pláže na severe, podobné svojim náprotivným talianskym plážam, prechádzajú na juhu v skalnaté zálivy s priezračnou vodou neskutočnej farby. Pobrežie je lemované malými hotelmi a prázdninovými domami, kde trávia dovolenky domáci obyvatelia z vnútrozemia. Čoraz častejšie tu už počuť aj iné jazyky ako albánsky. Turisti z Európy začali už objavovať aj albánske more a pobrežie a páči sa im tu. Pribúdajú dobre a vkusne zariadené hotely s upravenými záhradami, čisté reštaurácie s veľmi chutnou stravou, podobnou tureckej. Domáci, potomkovia najstaršieho európskeho národa, sú navyše veľmi dobrí hostitelia. Oceňujú, že ste prišli do ich krajiny a sú radi, keď sa u nich cítite dobre a bezpečne. Ceny v obchodoch a reštauráciách sú niekedy takmer o polovicu nižšie ako u nás, posedenie vo vinárni alebo rodinná večera v reštaurácii s rybími špecialitami, ktoré Albánci vedia perfektne pripraviť, Vás nezruinujú a môžete si ich zopakovať niekoľkokrát počas pobytu. Aj najlepší koňak, Skanderbeg, pomenovaný po národnom hrdinovi, prekvapí svojou cenou a kvalitou a je najčastejším suvenírom. Návštevu Albánska určite neoľutujete a budete sa tam radi vracať. O Albánsku platí dvojnásobne, že radšej raz vidieť, ako stokrát počuť...
DURRËS
Najväčšie prímorské letovisko s dlhou históriou a veľkým strategickým prístavom, druhé najväčšie mesto v Albánsku, vzdialené asi 30 km od letiska v Tirane. Kapacita najväčšieho rímskeho amfiteátra na Balkáne, ktorého pozostatky tu môžete navštíviť, bola neuveriteľných 20 tis. divákov. Od jeho centra smerom na juh sa tiahne 25 km dlhá piesková pláž s mierne klesajúcim dnom, lemovaná hotelmi a pobrežnou promenádou. Stredisko ponúka oddych, zábavu pre malých i veľkých, nákupy a gastronomické zážitky ako aj príjemné prechádzky historickým centrom. Transfer z letiska trvá približne 1 hodinu.


Fakultatívne výlety:

Krujé - Tirana návšteva mesta Krujë a prechádzka jeho malebnými uličkami s možnosťami nákupu ručne vyrobených suvenírov. Po obede prehliadka pamiatok hlavného mesta Tirana (40EUR dospelý, 25EUR dieťa 2-12)
Berat – návšteva mesta tisícich okien zapísaného v zozname UNESCO s prehliadkou najzachovalejšej pevnosti v Albánsku a s krásnymi výhľadmi do širokého okolia (40EUR dospelý, 30EUR dieťa 2-12)
Durrés - prehliadka historického mesta s návštevou výrobne miestneho koňaku Skanderbeg a prehliadkou pozostatkov najväčšieho rímskeho amfiteátra na Balkáne (30Eur dospelý, 20EUR dieťa 2-12)

Ochrid – prehliadka mesta Ochrid v Macedónsku, na brehu Ochridského jazera (65EUR dospelý, 45EUR dieťa 2-12)
Vlora - prehliadka mesta, plavba loďou na polostrov Karaburun, s možnosťou kúpania na panenských plážach, prehliadka jaskyne piráta Haxhi Aliu (60EUR dospelý, 35EUR dieťa 2-12)
Jazero Komani - celodenný výlet loďou (70EUR dospelý, 40EUR dieťa 2-12)

Jeep Safari, jazero Bovilla a Kruja - celodenný výlet (80EUR dospelý, 50EUR dieťa 2-12)

Kajaking v Davjaka národnom parku a Karavasta laguna - návšteva národného parku, ktorý je domovom pelikánov, jazda na kajaku (60EUR dospelý, 40EUR dieťa 2-12)


Informácie o hoteli

 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • Vnútorný bazén Vnútorný bazén áno
 • TV TV áno
 • Wifi zadarmo Wifi zadarmo áno

Recenzia hotela

Výborné (na základe 76 hodnotení)

Hodnotenie 4,2 / 5

Ubytovanie 4,1 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolie 3,9 / 5

Cena 4,1 / 5

Pôvod recenzií: Ak je recenzia označená ako "overená recenzia", je preukázané, že pochádza od nášho zákazníka.

29. najlepšie hodnotený z 568 hotelov v Albánsko

Jaromír P.

Hodnotenie 4,7 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 8.7. - 15.7.2024 Hodnotené: Júl 2024

Fafa Aqua Blue Hodnotenie: 5/5 Albánsko, Durrës

Super. Díky Invia. Díky Danielu Sobkovi

Super. Díky Invia. Díky Danielu Sobkovi

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 3,5 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Ok

Strava
Super

Služby hotela
Velmi kvalitní

Pláž
Slušná

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Darina B.

Hodnotenie 4,7 / 5

Overená recenzia (Invia.sk) Dátum pobytu 8.7. - 15.7.2024 Hodnotené: Júl 2024

Fafa Aqua Blue Hodnotenie: 5/5 Albánsko, Durrës

Dovolenku ako celok hodnotím na výbornú. Hotel Fafa Aqua Blue bol čistý, moderne zariadený, klimatizácia v horúcom počasí fungovala na jednotku, strava vynikajúca, personál mladí ľudia - ochotní a slušní. Čo vyzdvihujem, bolo to, že bol dostatok lehátok aj pri bazéne aj pri mori.

Dovolenku ako celok hodnotím na výbornú. Hotel Fafa Aqua Blue bol čistý, moderne zariadený, klimatizácia v horúcom počasí fungovala na jednotku, strava vynikajúca, personál mladí ľudia - ochotní a slušní. Čo vyzdvihujem, bolo to, že bol dostatok lehátok aj pri bazéne aj pri mori.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 4,0 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytovanie
Úplne bez problémov, čistá a udržiavaná aj v priebehu týždennej dovolenky.

Strava
Vynikajúca.

Služby hotela
Služby boli k spokojnosti. Bez výhrad.

Pláž
K pláži bol kúsok od hotela. Nebola to možno "azúrovo čistá a priezračná voda" , nakoľko klasický žltý piesok pri vlnách farbil vodu do žlta. Ale stačilo prejsť do mora a videla som si "lak na prstoch na nohách" - takže voda pár metrov od brehu bola čistá.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Filtrovať recenzie

Jaromír P.

Hodnotenie 4,7 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 8.7. - 15.7.2024 Hodnotené: Júl 2024

Fafa Aqua Blue Hodnotenie: 5/5 Albánsko, Durrës

Super. Díky Invia. Díky Danielu Sobkovi

Super. Díky Invia. Díky Danielu Sobkovi

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 3,5 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Ok

Strava
Super

Služby hotela
Velmi kvalitní

Pláž
Slušná

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Darina B.

Hodnotenie 4,7 / 5

Overená recenzia (Invia.sk) Dátum pobytu 8.7. - 15.7.2024 Hodnotené: Júl 2024

Fafa Aqua Blue Hodnotenie: 5/5 Albánsko, Durrës

Dovolenku ako celok hodnotím na výbornú. Hotel Fafa Aqua Blue bol čistý, moderne zariadený, klimatizácia v horúcom počasí fungovala na jednotku, strava vynikajúca, personál mladí ľudia - ochotní a slušní. Čo vyzdvihujem, bolo to, že bol dostatok lehátok aj pri bazéne aj pri mori.

Dovolenku ako celok hodnotím na výbornú. Hotel Fafa Aqua Blue bol čistý, moderne zariadený, klimatizácia v horúcom počasí fungovala na jednotku, strava vynikajúca, personál mladí ľudia - ochotní a slušní. Čo vyzdvihujem, bolo to, že bol dostatok lehátok aj pri bazéne aj pri mori.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 4,0 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytovanie
Úplne bez problémov, čistá a udržiavaná aj v priebehu týždennej dovolenky.

Strava
Vynikajúca.

Služby hotela
Služby boli k spokojnosti. Bez výhrad.

Pláž
K pláži bol kúsok od hotela. Nebola to možno "azúrovo čistá a priezračná voda" , nakoľko klasický žltý piesok pri vlnách farbil vodu do žlta. Ale stačilo prejsť do mora a videla som si "lak na prstoch na nohách" - takže voda pár metrov od brehu bola čistá.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Monika H.

Hodnotenie 3,9 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 4.7. - 11.7.2024 Hodnotené: Júl 2024

Fafa Aqua Blue Hodnotenie: 5/5 Albánsko, Durrës

Z důvodu plné obsazenosti hotelu Aqua Blue Fafa jsme byli ubytování v sesterském hotelu Grand Blue Fafa, který se nachází v těsné blízkosti. Jak jsem pochopila, je to asi takový standard a hotel Agua mám v Grandu dvě ubytovací patra. Bylo trošku nepohodlné docházek to hotelu Agua na stravování, neboť to nám bylo určeno právě v tomto hotelu jako hotelu mateřském, ač jsme v něm fakticky nebydleli. Jak jsem měla možnost nahlédnout do pokojů hotelu Aqua, jevily se jako modernější, kvalitněji provedené, nicméně polovina hotelu měla neutěšený výhled do staveniště, skládky....

Z důvodu plné obsazenosti hotelu Aqua Blue Fafa jsme byli ubytování v sesterském hotelu Grand Blue Fafa, který se nachází v těsné blízkosti. Jak jsem pochopila, je to asi takový standard a hotel Agua mám v Grandu dvě ubytovací patra. Bylo trošku nepohodlné docházek to hotelu Agua na stravování, neboť to nám bylo určeno právě v tomto hotelu jako hotelu mateřském, ač jsme v něm fakticky nebydleli. Jak jsem měla možnost nahlédnout do pokojů hotelu Aqua, jevily se jako modernější, kvalitněji provedené, nicméně polovina hotelu měla neutěšený výhled do staveniště, skládky....

Ubytovanie 3,5 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolie 3,5 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytovanie
Ubytování celkově v pořádku avšak s vědomím toho, že avizovaných pět hvězdiček je hvězdiček balkánského stylu, takže reálně tak tři až čtyři.

Strava
Stravě nebyl absolutně co vytknout, ta byla opravdu perfektní. Jen co se týká nápojů tak byl výběr velmi omezený na nějaké místní poněkud nepitelné limonády, např. stroprocentní džus vůbec nebylo možné sehnat.

Pláž
Pláž pěkná, udržovaná.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Bohuslav K.

Hodnotenie 4,9 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 4.7. - 11.7.2024 Hodnotené: Júl 2024

Fafa Aqua Blue Hodnotenie: 5/5 Albánsko, Durrës

Jednoduše řečeno skvělá dovolená s dětmi.Jezdíme 2dospělí+2děti pravidelně a ve srovnání s Tureckem a Bulharskem byla Albánie jednoznačně nejlepší po všech stránkách.Stejně to hodnotí i děti (dívky 10 a 11 let),přestože ve zdejších nabídkách není tolik, kde jsou k dispozici tobogány jako v Turecku,nebo Bulharsku.Zde v hotelovém resortu Fafa tobogány byly nedávno dokončené a v provozu od 16 do 18h

Ale jezdíme především k moři a to zde bylo super.Slunečníky s lehátky na pláži zdarma a v dostatečném množství,takže jsme pokaždé volné místo našli (což v Turecku i Bulharsku tak jednoduché nebylo).Všude v hotelu,jídelně,u bazénů i na pláži perfektní čistota. A přestože týdenní pobyt je krátký,obětovali jsme 1 den na výlet do Makedonie k Ohridskému jezeru.Jezero samotné i město Ohrid za návštěvu určitě stojí.Takže bude-li příští rok možnost si dovolenou s vnoučaty v Albánii zopakovat, budeme určitě PRO.

Jednoduše řečeno skvělá dovolená s dětmi.Jezdíme 2dospělí+2děti pravidelně a ve srovnání s Tureckem a Bulharskem byla Albánie jednoznačně nejlepší po všech stránkách.Stejně to hodnotí i děti (dívky 10 a 11 let),přestože ve zdejších nabídkách není tolik, kde jsou k dispozici tobogány jako v Turecku,nebo Bulharsku.Zde v hotelovém resortu Fafa tobogány byly nedávno dokončené a v provozu od 16 do 18h

Ale jezdíme především k moři a to zde bylo super.Slunečníky s lehátky na pláži zdarma a v dostatečném množství,takže jsme pokaždé volné místo našli (což v Turecku i Bulharsku tak jednoduché nebylo).Všude v hotelu,jídelně,u bazénů i na pláži perfektní čistota. A přestože týdenní pobyt je krátký,obětovali jsme 1 den na výlet do Makedonie k Ohridskému jezeru.Jezero samotné i město Ohrid za návštěvu určitě stojí.Takže bude-li příští rok možnost si dovolenou s vnoučaty v Albánii zopakovat, budeme určitě PRO.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytovanie
Ubytování bylo skvělé.Čistota tu vládne všude.WiFi tu fungovala skvěle nejen u recepce (jako v Turecku či Bulharsku),ale i na pokoji.

Strava
Nabídka je pestrá a chutná.Vybere si určitě každý a to jak v mase i bez,ryby,kuřecí apod.,výběr v přílohách,hodně zeleniny,ovoce a zákusky.Naprostá spokojenost.Obecně je balkánská kuchyně zdravější než ta naše.

Služby hotela
Službám v hotelu se nedá také nic vytknout.Domluvit se lze v angličtině,příp.italštině (v nejhorším pomocí překladače v telefonu).A čistota tu vládne na každém kroku.Personál je milý,příjemný a snaživý i přes jazykovou bariéru.

Pláž
Čistá (i když odpolední,či večerní vlny vyplavily na břeh nějakou trávu a řasy,tak ráno po nich nebylo ani památky).Pozvolný sestup do moře,písečné dno to je ideální pro rodiny s dětmi.Lehátek i slunečníků byl dostatek,takže místo se vždy našlo.Moře bylo také čisté (samozřejmě že u břehu se písek víří,tak tam je to ovlivněno,ale kousek od břehu už je již zelenomodrá barva Jadranu.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Vítězslav B.

Hodnotenie 4,8 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 27.6. - 4.7.2024 Hodnotené: Júl 2024

Fafa Aqua Blue Hodnotenie: 5/5 Albánsko, Durrës

Zájezd odpovídal ceně.

Zájezd odpovídal ceně.

Ubytovanie 4,8 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 4,5 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Možná jsme měli štěstí s ubytováním. Byli jsme ubytování v 6 patře v pokoji s 2 balkony a pokoj byl velmi rozměrný víc než 45 m2. Klimatizace fungovala, velká koupelna, úklid se prováděl denně. Balkony byly směrovány východ a sever. Sluničko celý den a ručníky a plavky se dobře sušily.

Strava
Odpovídala ubytování každy si našel co chtěl. Grilovalo se maso upravovaly ryby, ... Každý večer byl tématicky zaměřený vždy na dvou pultech se podávala a upravovala daná strava (mexiko, italie, mořské plody,..)

Služby hotela
Oproti nabídce od cestovky se vydávaly plážové osušky na základě kartičky, kterou jsme dostali při ubytování, každy den u hotelu Grand fafa. Na konci pobytu jsme testovali tobogány, které se otvírali oficiálně asi 5.7.2024

Pláž
Písčitá, čistá, každý večer ji čistili. Pozvolný vstup do moře.

Bola táto recenzia užitočná? (1) (0)

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 2 3221 0451

Načítam

Načítavam mapu a popis lokality...

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota vody 24 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie hotely, ktoré by vás mohli zaujať