Saint Raphaël

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Tiesňava Gorges de Daluis

Tiesňava Gorges de Daluis

Tiesňava Gorges de Daluis sa nachádza v južnom Francúzsku. Tento prírodný útvar je zaujímavý okrem iného aj farebne, pretože sa tu striedajú biele vápencové sklály s červenými až tmavo fialovými skalnými útvarmi. Z tiesňavy sa naskytá krásny výhľad do okolitej krajiny. Preteká tadiaľ rieka Var a vyskytuje sa tu vzácna flóra a fauna. Nachádza sa tu most zvaný Pont du Salut de la mariée, ktorý bol súčasťou železničnej trate. Jeho názov pochádza z roku 1927, kedy z tohto mosta skočila o medových týždňoch mladá žena. V súčasnej dobe sa na moste prevádzkuje bungee jumping.

Príroda Treking
Jezero Lac de Sainte-Croix

Jezero Lac de Sainte-Croix

Jazero Lac de Sainte-Croix je priehradná nádrž zadržiavajúce druhé najväčšie množstvo vody na území Francúzska. Voda slúži na zavlažovanie, ako zdroj pitnej vody pre okolie a tiež na výrobu elektrickej energie. V horúcich letných dňoch voda dosahuje príjemných teplôt. Na plážach je možné rybárčiť či sa prejsť v elektrickom člne, kanoei či na pedálovej lodi (všetko sa dá na pláži požičať). Brehy jazera sú tvorené väčšinou štrkovými alebo skalnatými plážami.

Jazerá Vodné športy
Vieux Eze

Vieux Eze

Éze je malebné mestečko týčiace sa na kužeľovom kopci nad brehu Azúrového pobrežia. Atmosféra miestnych uličiek a kveteny určite očaria každého. Nad mestom leží zrúcanina hradu z 12. storočia, v ktorej priestoroch sa teraz nachádzajú exotické záhrady - Jardin Exotique d'Éze. Tu je možné sa pokochať kaktusmy a inými exotickými rastlinami, rovnako ako spektakulárnym výhľadom na celú krajinu pod mestečkom. V Éze je ďalej možné navštíviť kostol s barkonovou výzdobou z 18. storočia, v uliciach si pozrieť množstvo sôch a iných artefatkov, alebo si prejsť niektorú z chodníkov spájajúcich hornú časť mestečka s nemenej čarovným pobrežím.

Príroda Mestá / Námestie / Ulice
Prístav Vieux

Prístav Vieux

Starý prístav býval veľké obchodné centrum pre lode pricestuje z Afriky a v poslednej dobe prešiel rozsiahlou revitalizáciou. Hlavné komerčné doky boli v roku 1840 premiestnené na sever od prístavu do oblasti Joliette, ale starý prístav zostáva otvorený pre rybárske lode, rekreačné jachty a turistov. Južne prístavisko je posiate divadlami, barmi a reštauráciami a kaviarňami. Na okraji polostrova sa nachádza Jardin du Pharo, čo je nádherné výletné miesto a tiež ideálne pre sledovanie západu slnka.

Kultúra Historické stavby

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 232 210 450

Mapa

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Cestovateľský magazín