Plouharnel

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Hrad Suscinio

Hrad Suscinio

Hrad bol postavený v 13. a 14. storočí medzi Atlantikom a zálivom Morbihan vojvodom z Bretónska a je obohnaný vodnou priekopou. Prejdite sa po chodníku okolo kráľovského sídla a navštívte aj vnútorné priestory hradu, z ktorého okien sa naskytá výnimočný panoramatický výhľad. Ak chcete preskúmať túto impozantnú pevnosť, ktorá bývala jednou z najobľúbenejších sídiel vojvodov z Bretónska, využite niektorú z mnohých prehliadok, alebo si môžete požičať audiosprievodcu a prechádzať priestor svojím vlastným tempom. Rovnako ako v stredoveku, Bahňáci a mnoho ďalších druhov vtákov naďalej žijú na záhradách. Suscinio bol miestom veselím a aj dnes sa na ňom organizujú rôzne kultúrne akcie: divadelné predstavenia, hudobné a tanečné podujatia.

Hrady / zámky
Hrad Kerouzéré

Hrad Kerouzéré

Kerouzéré je pozoruhodnou pamiatkou stredovekého Bretónska. Tento hrad z 15. stor. zažil mnoho bitiek i roľnícke povstanie, pri ktorých prišiel o padací most, vodná priekopa a veža. Dnes je to jediná pevnosť z tohto obdobia v celom departemente Finistère. V lete môžete navštíviť vnútorné priestory hradu, ktorými vás prevedie samotný majiteľ. Po zvyšok roka máte možnosť navštíviť areál.

Hrady / zámky
Pevnosť Vitré

Pevnosť Vitré

Ak sa ocitnete v meste Vitré, rozhodne by ste nemali vynechať návštevu hradu s rovnakým názvom. Táto masívna stavba bola postavená okolo roku 1080 podľa baróna z Vitré. Táto pevnosť, stojaca na výbežku kopca, je jednou z najkrajších pevnos v Bretónsku a je prístupná pre verejnosť. Na úpätí hradu sa nachádza staré mesto s úzkymi uličkami a hrázdenými dommy.

Hrady / zámky
Ostrov Belle-Île-en-Mer

Ostrov Belle-Île-en-Mer

Juhozápadne od pobrežia Bretónska leží ostrov Belle-Ile-en-Mer - najväčší bretónsky ostrov, aj keď je len 17 kilometrov dlhý a 10 km široký. Ostrov má štyri dediny. Malebná dedinka Bangor, na najdivokejšiej časti ostrova, bola založená v 6. storočí britskými mníchmi. Locmaria je dedina na najvyššej časti ostrova obklopená poľnohospodárskou pôdou. Sauzon je rybárska dedina s úzkymi uličkami a prístavom.

Najdôležitejšie dediny na Belle-Ile-en-Mer je Le Palais. Táto obec je centrom ostrova a hlavnou turistickou atrakciou s impozantnou vojenskou architektúrou. Nad prístavom stojí citadela postavená v roku 1549, v ktorých sa teraz nachádza múzeum zamerané na históriu Belle-Ile-en-Mer. Ostrov má celkovo niekoľko lákadiel, medzi ne patria veľké pláže (najkrajšia pláž ostrova je Plage des Grands Sables), vysoké útesy, jaskyne a malebné zoskupenie skál a potokov.

Ostrovy

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 232 210 450

Mapa

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Cestovateľský magazín