Dovolenka Solún

Solún známy tiež ako Thessaloniki, leží na severe a hneď po Aténach je druhým najväčším mestom Grécka. Privíta Vás ulicami plných kvetov, zelene, gréckych vôní, pulzujúcim životom a ruchom. Ten sa sústreďuje na pobrežnej promenáde pri legendárnej tureckej Bielej veži, odkiaľ je nádherný výhľad na prístav a okolité mesto. Niekoľko kilometrov južnejšie sa majestátne vypína Olymp, legendárne, bájne sídlo gréckych bohov. 

Pri prechádzke starobylým centrom mesta Vám učarujú malebné uličky striedajúce sa s historickými domami. Srdcom mesta je známy trh Modiáno, kde je ťažké odolať výborným syrom, olivám, či čerstvým rybám. Okrem pestrej ponuky potravín si môžete vypočuť aj pouličných muzikantov. 

Thessaloniki sú známe rušným nočným životom v centre mesta, no aj oddychom na známych plážach na pobreží. Jednou z najkrajších je Agia Triada Beach rozprestierajúca sa približne 22 km od centra mesta. Dlhá pláž s krištáľovou vodou ponúka krásne prostredie a veľmi dobré podmienky na oddych a kúpanie. Nechýbajú tradičné taverny a obchodíky. 

 

Solún - Najlepšie hodnotené hotely

Fotografie z lokality

Solún - Najpredávanejšie hotely

Solún - Posledné predané hotely

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Ne 8:00-22:00 hod.

+421 2 3221 0450

Mapa

Počasie Solún

Klíma a podnebie sú na severe Grécka o niečo chladnejšie. Priemerné teploty sa v letných mesiacoch pohybujú v okolí 28 °C s príjemným severným vetrom.V zime teploty padajú dolu na priemerných 7°C.

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Oblasti a regióny v krajine

Všetky lokality

Cestovateľský magazín