Chios dovolenka

Vôňa píniových hájov, kvitnúce záhrady a nekonečné množstvo pláží sú typické pre Chios, ostrov ležiaci v severovýchodnej časti Egejského mora neďaleko tureckého pobrežia. 

Hlavným mesto ostrova je Chios označovaný tiež ako Chora s hlavným prístavom, z ktorého sa viete dostať trajektom na výlet do Izmiru. Dvojpodlažné kamenné domčeky, úzke uličky a kameňmi vydláždené námestie Vás prenesie spať do stredoveku v známej pevnosti Kastro. 

Na ostrove nenájdete masový turizmus, nedotknutá príroda a široké pláže obmývané Egejským morom Vám poskytnú dokonalý oddych. Medzi najznámejšie letovisko vyhľadávané prevažne s rodinami s deťmi je Karfas, a to vďaka jemnému piesku a pozvoľnému vstupu do mora. 

Pre navštívenie všetkých krás ostrova odporúčame prenájom auta či motorky. Z hlavného mesta do okolitých letovísk jazdia aj pravidelné autobusové spojenia s cenami medzi 3-5 EUR. V sezóne jazdia  taktiež okružné cesty okolo ostrova so zastávkami na kúpanie a prehliadky. Ich cena závidí od vybranej trati a pohybuje sa mezdi 8 – 15 EUR.

Prečo Chios dovolenka

Chios - Najlepšie hodnotené hotely

Chios - Najpredávanejšie hotely

Chios - Posledné predané hotely

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Ne 8:00-22:00 hod.

+421 2 3221 0450

Chios mapa

Počasie a podnebie Chios

Chios má stredomorské podnebie a aj v letných mesiacoch teplota neprekračuje 29°C. Severné vetry spríjemňujú túry či opaľovanie na pláži.

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Cestovateľský magazín