Klingenthal

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Malé Benátky

Malé Benátky

Ak by ste mali vidieť len jednu vec v Colmare, tak by to určite mala byť štvrť Malé Benátky (Petite Venise). Talianskym Benátkam sa takmer nepodobajú, napriek tomu sú skutočne krásne, či už je preskúmate pešo alebo na loďke.

Príroda Architektúra
Štvrť Grande Île

Štvrť Grande Île

Grande Île je ostrov, na ktorom sa rozprestiera historické centrum Štrasburgu. V roku 1988 bol ostrov, okolo ktorého tečie rieka Ill, zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Okrem štrasburskej katedrály Notre-Dame, ktorý je štvrtý najvyšší kostol na svete a výstavný príklad gotickej architektruy z 15. stor., Sa na Grand Île nachádza ďalšie 4 kostoly stovky rokov staré: St. Thomas, St. Pierre-le-Vieux, St. Pierre-le-Jeune a St. Étienne.

Architektúra Mestá / Námestie / Ulice
Palác Rohan

Palác Rohan

Palác Rohan čiže "Versailles v malom prevedení" pochádza z 18. storočia a je plný pokladov. Suterén Musée Archéologique vás prevedie obdobím od paleolitu do r. 800 n.l. V prízemí sa potom nachádza Musée des Arts Décoratifs zobrazujúci životný štýl šľachty v 18. storočí, kde sú izby zdobené keramikou Hannong a striebrom. V 1. poschodí je Musée des Beaux-Arts sa zbierkou z obdobia 14. - 19. storočia, kde je k videniu El Greco, Botticelli a flámske primitívne práce. Palác bol postavený v roku 1732 francúzskym architektom Robertom de Cotte a býval kedysi príbytkom pre mestské kniežací biskupov a tiež tu povýval Ľudovít XV. s Máriou-Antoinettou.

Architektúra Múzeá / galérie
Hrádza Barrage Vauban

Hrádza Barrage Vauban

Hrádza Barrage Vauban predstavuje triumf inžinierstva 17. storočia a bola postavená predným francúzskym inžinierom Sébastien Le Prestre de Vauban na brehu rieky Ill západne od štvrti "Petite France" v Štrasburgu. Priehrada bola nedávno reštaurovaná a teraz ukrýva moderné umelecké výstavy, napríklad diela francúzskeho umelca Daniel Depoutota, ktorý tvorí neobvyklé mechanické sochy vyrobené z recyklovaných alebo upcyklovaných materiálov.

Rozhľadne Historické stavby

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 2 3221 0450

Mapa

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Cestovateľský magazín