Anguilla Anguilla

Oficiálny názov: Anguilla
Hlavné mesto: The Valley
Štátne zriadenie: britská kolónia
Náboženstvo: ostatné 0%, anglikáni 40%, Metodisti 33%, Románski katolíci 3%
Úradný jazyk: angličtina
Časový posun: GTM + 1 h

Lokality

O ANGUILLEAnguilla je najsevernejším Britským územím v Karibiku. Nachádzajú sa tu nejkrajšie pláže v Karibiku, spomeňme Shoal Bay East, Rendezvous Bay, Meads Bay, Shoal Bay West, Crocus Bay. Za zmienku stojí aj potápanie v hĺbke 11 až 23 metrov pri okolitých ostrovčekoch Prickly Pear Cays a Sandy Islands. Vnútrozemie ostrova je ploché a suché.

História: Archeologické náleziská poskytujú dôkazy, že ostrov bol obývaný Indiánmi Arawaky, ktorí mali svoje dediny u Sandy Ground, Meads Bay, Rendezvous Bay a Island Harbour. Indiáni Karibovia, ktorí ich neskôr premohli, nazývali ostrov Malliouhana. Španielski objavitelia mu dali meno Anguilla, čo znamená úhor, vďaka tvaru ostrova. Prvé kolónie boli založené v roku 1650 a prakticky zostali pod Britániou do dnešných dôb. Sucho nedávalo mnoho možností k vytváraniu plantáží a preto Anguilla vyvážala tabak, bavlnu a soľ. V roku 1967 založila Anguilla spoločenstvo s ostrovmi St. Kitts a Nevis a Británii zostal len zahraničný obchod a obrana. Občania sa búrili proti tomuto spojeniu a vzbúrili sa proti polícii, ktorá strážila Anguillu. Británia sem poslala svoje námorníctvo a po dvoch rokoch márneho vyjednávania ju obsadila.

Poloha: Anguilla leží 320 km východne od Portorika, najbližším susedom je Svatý Martin 8 km južne. Anguilla je 25 km dlhá a len 5 km široká. Územie je skôr ploché, najvyšším bodom je Crocus Hill, ktorý meria 65 m. K Anguille patrí ešte niekoľko malých okolitých ostrovčekov.

Flóra a fauna: Vegetácia ostrova je suchomilná a veľmi riedka. Kokosové palmy rastú v plážových oblastiach. Na Anguille nájdete 80 druhov vtáctva vrátane kolibríkov. Taktiež sú tu volavky, rajky a kačice. Národným vtákom Anguilly je hrdlička.

Najnovšie recenzie Anguilla

Všetky recenzie Anguilla