Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy

Mapa - Islas Canarias, Španielské kráľovstvo (Reino de Espaňa)

Oficiálny názov: Islas Canarias, Španielské kráľovstvo (Reino de Espaňa)
Hlavné mesto: Las Palmas
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia (Španielsko)
Náboženstvo: Miestne obyvateľstvo vyznáva predovšetkých katolícku vieru; rovnako ako v Španielsku tu však žiadne náboženstvo nemá štátny charakter, preto sú akceptované všetky formy vyznania.
Úradný jazyk: španielčina, zmes španielčiny a juhoamerických vplyvov
Časový posun: - 1 hodina

Kanárske ostrovy - zájazdy od 298 EUR

O KANÁRSKYCH OSTROVOCHKanárske ostrovy, pôvodom sopečného pôvodu a asi 100 km vzdialenej od pobrežia Maroka, náleží od roku 1495, pod správu Španielskeho kráľovstva. Názov územia pochádza pravdepodobne z latinského slova "canis", pes. legenda hovorí, že sedem hlavných ostrovov - Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,/a>, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura - a šesť malých ostrovčekov strážili v minulosti obrovskí psi. Statut hlavného mesta sa striedavo premiestňuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Vďaka polohe v subtropickom podnebnom pásme sa teploty pohybujú medzi príjemnými 20 a 30°C, preto sú piesočnaté pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca alebo Costa Calma vyhľadávanými turistickými destináciami po celý rok.

Ideálna poloha na Kanárskych ostrovoch

Vďaka polohe v subtropickom podnebnom pásme sa teploty pohybujú medzi príjemnými 20°C a 30°C, preto sú piesočnaté pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca alebo Costa Calma vyhľadávanými turistickými destináciami po celý rok.

Krajina cestovného ruchu

Kanárske ostrovy patria na čelné priečky turisticky najnavštevovanejších oblastí na svete. A za toto príjemné umiestnenie sa svojím návštevníkomo náležite odmeňujú. Poskytujú im totiž naprosto všetko, čo je treba k ničím nerušenému odpočinku na morskom brehu a pod slnečnými paprskami. Pripravené sú lahôdky všetkých svetových kuchýň, dokonal komfortné ubytovanie a toľko zábavy, že sa na Kanárskych ostrovoch nudy báť rozhodne nemusíte. čomu sa budete venovať, to už je čisto len na vašom rozhodnutí. Keď dávate prednosť pasívnej relaxácii, pokojne si doprajte slastné ničnerobenie.

Nočný život na Kanárskych ostrovoch stojí za to

S príjemne chladivým vánkom nadchádzajúceho večera prichádza na Kanárskych ostrovoch presne ten správny čas na spoločenskú zábavu. A ponuka podnikov je ozaj široká, pokojne môžete každý večer skúsiť niečo iného a baviť sa môžete až do včasných ranných hodín. Nie je totiž nič lepšieho, než vychutnať si na dovolenke ten pocit priepastnej vzdialenosti od každodenných povinností, nepríjemného ranného vstávania a pracovného stresu. Zajdite si na diskotéku, do karaoke baru, kasína alebo útulnej krčmičky.

Kanárske ostrovy - zájazdy od 298 EUR

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy

16.09.2014 - Lenka B. - Prečítané: - Dátum pobytu: 1.9. - 8.9.2014

 • Celkom: 8
 • 8,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Příjemná dovolená, krásné počasí, pěkný hotel s příjemným personálem.

Pouze informace delegátky Lenky nedostatečné nebo téměř žádné. Jen kontakt po příletu bez jakýchkoliv informací a následující den strohá informativní schůzka, rovněž informační kniha CK na rozdíl od jiných CK prázdná. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Kvalitní ubytování, denně úklid, výměna ručníku, osušek a ložního prádla. Hodnotíme velmi dobře.

Strava
Velmi spokojeni, velký výběr jídel, stále doplňováno. Byli jsme nadšeni z každodenního výběru ryb.

Služby hotela
Perfektní. Vše bez problémů.

Pláž
Pláž čistá, stále udržovaná, sprchy, převlékárna a WC k dispozici. Nedostatkem bylo placení lehátek a slunečníků, což v případě all inclusiv by mělo být v ceně. Písek sice černý, po obědě hodně pálil, nutná plážová obuv. Voda poměrně teplá, každý den poměrně velké vlny. Pláž vzdálená asi 10 min. od hotelu, ale to nám nevadilo.

Diamante Suites, Tenerife, Kanárske ostrovy Lenka B. 2014-09-16 8 1 10 DIAMANTE SUITES

15.09.2014 - Zuzana P. - Prečítané: - Dátum pobytu: 5.9. - 12.9.2014

 • Celkom: 8,4
 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 5 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Úžasný personál hotela, ktorý vyšiel vždy v ústrety. Nádherný hotel, krásne počasie. Určite sa oplatí. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Jediné čo sa dá vytknúť sú postele na kolečkách :D a veľmi zlé matrace.

Strava
výborná :)

Služby hotela
Boli sme nadmieru spokojní :)

Pláž
Pláž pri hoteli nie je nič moc, Je to tam malé a dosť špinavé. Pláž Playa de las Americas na ktorú vozí hotelový autobus je tiež dosť zlá, veľká masovka. Tiež veľa podvodníkov, ktorí vás chcú ogabať o peniaze (špeciálny pozor na černošky čo zapletajú vlasy!!! od nich treba utekať na hony...zlanária vás, zničoho nič vám začnú nejaké bavlnky vplietať do vlasov bez toho aby ste s tým suhlasili a potom Vám zabijú že 20E za jeden pramienok :D)

Oplatí sa prenajať si na 3 dni auto a pobehať celý ostrov. Benzín je mega lacný a prenájom auta je tiež za super cenu. Najlepšia pláž je na opačnej strane ostrova pri bohom zabundutej dedinke Taganana ;-)

Club Hotel Riu Buena Vista, Tenerife, Kanárske ostrovy Zuzana P. 2014-09-15 8.4 1 10 RIU BUENA VISTA

15.09.2014 - Anonym - Prečítané: 12× - Dátum pobytu: 12.7. - 19.7.2014

 • Celkom: 8,2
 • 6,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Z dovolené na Kanárských ostrovech jsme se vrátili velice spokojení a odpočatí. Město Playa del Ingles je čistě turistické město bez historie. Nachází se zde pouze hotely a apartmány, za zábavou je možno jít do obchodního centra Jumbo, které je pod širýmm nebem, nachází se zde hodně barů, obchodů. Nebo podél části pláže je promenáda s restauracemi, bary, a obchůdky, kde to žije především večer. Doporučujeme výlet autobusem po ostrově s výbornou českou průvodkyní, autobus vás zaveze středem ostrova na ty nejhezčí místa a delegátka vám poví informace, které nenajdete v žádném průvodci. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel odpovídá 3*, je pěkný a udržovaný. Měli jsme pokoj v 10. patře, určitě je to lepší, protože recepce a jídelna se nachází v 5. patře. Náš apartmán byl prostorný a slušně vybavený, skládal se z místnosti s kuchyňským koutkem, pohovkou a televizí, vedle byla ložnice s velkou skříní a koupelna vybavená vanou. Výhled z velkého balkonu byl na městečko Playa del inglés.

Strava
Hotelovou kuchyni musíme velmi pochválit. Večeře byli každý den jiné a chutné. Kuchař často chodil do jídelny aranžovat a doplňovat jídlo. Snídaně byly téměř každý den stejné, ale byl velký výběr, proto člověk mohl jíst každý den něco jiného. (bezkonkurečně nejlepší opékaná slanina, co jsme kdy jedli!)

V restauracích mimo hotel mají téměř stejnou nabídku i stejné ceny.

Služby hotela
Wifi je za poplatek, možno zvážit kufra za poplatek 1euro. Uklizeno bylo každý den. Akorát výtahy se musely dvakrát zavřít a otevřít, než se rozjeli!

Pláž
Pláž je krásná, písčitá, 6 km dlouhá. Okolo jsou písečné duny. Teplota oceánu je celkem příjemná, čekali jsme studenější. Lehátka na pláži jsou za poplatek 2,5/ ks, tzn. 7,5 na celý den. Pozor, v 5h odpoledne sklízejí slunečníky, přestože slunce stále pálí. Nedaleko se nachází i nudy pláž, možnost vyzkoušet surfování. Pláž se nachází cca 7 min od hotelu, je však třeba sejít delší schody.

Anamar Suites, Gran Canaria, Kanárske ostrovy Anonym 2014-09-15 8.2 1 10 Anamar Suites

15.09.2014 - Jaromir Prochazka - Prečítané: - Dátum pobytu: 1.9. - 8.9.2014

 • Celkom: 10
 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená splnila naše očekávání. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Odpovídalo kategorii. Velmi pěkné.

Strava
Rozmanitá, každý měl na výběr.

Služby hotela
.

Gran Hotel Turquesa Playa, Tenerife, Kanárske ostrovy Jaromir Prochazka 2014-09-15 10 1 10 GRAN HOTEL TURQUESA PLAYA Senior 55+

14.09.2014 - Pavel K. - Prečítané: - Dátum pobytu: 1.9. - 8.9.2014

 • Celkom: 9,2
 • 9,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Naprosto skvělá dovolená! Kdo nechce jen ležet u vody, tak je na ostrově nepřeberné množství skvělých aktivit v krásné přírodě. Služby paní delegátky Canaria Travel jsou na profesionální úrovni s výborným osobním přístupem. Zobraziť celú recenziu

Sol Parque San Antonio, Tenerife, Kanárske ostrovy Pavel K. 2014-09-14 9.2 1 10 SOL PARQUE SAN ANTONIO

Všetky recenzie Kanárske ostrovy

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100