Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy

Oficiálny názov: Islas Canarias, Španielské kráľovstvo (Reino de Espaňa)
Hlavné mesto: Las Palmas
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia (Španielsko)
Náboženstvo: Miestne obyvateľstvo vyznáva predovšetkých katolícku vieru; rovnako ako v Španielsku tu však žiadne náboženstvo nemá štátny charakter, preto sú akceptované všetky formy vyznania.
Úradný jazyk: španielčina, zmes španielčiny a juhoamerických vplyvov
Časový posun: - 1 hodina

Kanárske ostrovy - zájazdy od 229 EUR

O KANÁRSKYCH OSTROVOCHKanárske ostrovy, pôvodom sopečného pôvodu a asi 100 km vzdialenej od pobrežia Maroka, náleží od roku 1495, pod správu Španielskeho kráľovstva. Názov územia pochádza pravdepodobne z latinského slova "canis", pes. legenda hovorí, že sedem hlavných ostrovov - Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,/a>, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura - a šesť malých ostrovčekov strážili v minulosti obrovskí psi. Statut hlavného mesta sa striedavo premiestňuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Vďaka polohe v subtropickom podnebnom pásme sa teploty pohybujú medzi príjemnými 20 a 30°C, preto sú piesočnaté pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca alebo Costa Calma vyhľadávanými turistickými destináciami po celý rok.

Ideálna poloha na Kanárskych ostrovoch

Vďaka polohe v subtropickom podnebnom pásme sa teploty pohybujú medzi príjemnými 20°C a 30°C, preto sú piesočnaté pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca alebo Costa Calma vyhľadávanými turistickými destináciami po celý rok.

Krajina cestovného ruchu

Kanárske ostrovy patria na čelné priečky turisticky najnavštevovanejších oblastí na svete. A za toto príjemné umiestnenie sa svojím návštevníkomo náležite odmeňujú. Poskytujú im totiž naprosto všetko, čo je treba k ničím nerušenému odpočinku na morskom brehu a pod slnečnými paprskami. Pripravené sú lahôdky všetkých svetových kuchýň, dokonal komfortné ubytovanie a toľko zábavy, že sa na Kanárskych ostrovoch nudy báť rozhodne nemusíte. čomu sa budete venovať, to už je čisto len na vašom rozhodnutí. Keď dávate prednosť pasívnej relaxácii, pokojne si doprajte slastné ničnerobenie.

Nočný život na Kanárskych ostrovoch stojí za to

S príjemne chladivým vánkom nadchádzajúceho večera prichádza na Kanárskych ostrovoch presne ten správny čas na spoločenskú zábavu. A ponuka podnikov je ozaj široká, pokojne môžete každý večer skúsiť niečo iného a baviť sa môžete až do včasných ranných hodín. Nie je totiž nič lepšieho, než vychutnať si na dovolenke ten pocit priepastnej vzdialenosti od každodenných povinností, nepríjemného ranného vstávania a pracovného stresu. Zajdite si na diskotéku, do karaoke baru, kasína alebo útulnej krčmičky.

Kanárske ostrovy - zájazdy od 229 EUR

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy

Celkom: 7,4 Vzhľadom na cenu je to slušný hotel s dobrou stravou v dobrej lokalite. Odporúčame.

 • 6,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 6 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Vzhľadom na cenu je to slušný hotel s dobrou stravou v dobrej lokalite. Odporúčame. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Apartmán bol priestranný, vybavenie trochu staršieho dáta, ale kúpeľňa bola pekná a to je dôležité. Podlažia 1 až 3 sú pod úrovňou bazéna, recepcia je na 4. podlaží (hotel je na svahu).

Strava
Strava je formou bufetu, jedlá sa mierne obmieňali a dokázali sme si zakaždým vybrať niečo iné a chutné. Pri bazéne je možné si dať hamburger alebo hotdog.

Služby hotela
Personál je väčšinou milý a ústretový. Večerná zábava je cielená na britských dôchodcov (ktorí tvoria väčšinu osadenstva hotela).

Pláž
Najbližšia pláž - Playa la Pinta - je vzdialená asi 10 minút ležérnou chôdzou. Je tam zlatý piesok a vyzeralo tam byť pomerne veľa ľudí. Hneď vedľa je Playa Torviscas s čiernym (šedým) vulkanickým pieskom a obvykle menším množstvom ľudí. Dalo sa bez problémov nájsť miesto, či na zemi alebo na ležadle. Jeden slnečník + dve ležadlá stoja 15 €. Čierny piesok sa vo vode nevíri a more bolo priezračne čisté. Prešli sme asi všetky pláže v pešej dostupnosti od hotela a Playa Torviscas sa nám páčila najviac.

Andrej Herich, 23.09.2016, Dátum pobytu: 11.9. - 18.9.2016
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel:Villa De Adeje Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Villa De Adeje Beach, Tenerife, Kanárske ostrovy Andrej Herich 2016-09-23 7.4 1 10 Villa de Adeje Beach

Celkom: 9 Vellmi kvaltiní destinace, výborný hotel jak co do vybavení, ubytování, služeb a obslouhy.

 • 9,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Vellmi kvaltiní destinace, výborný hotel jak co do vybavení, ubytování, služeb a obslouhy. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Prostorný hotelový pokoj s výtečným výhledem na Atlantik. Denně úklid, čisté ručníky.

Strava
Pestrá strva, chutná, dostatek ovoce. Příjemná obsluha. Kvalitní balíček na celodenní výlet.

Služby hotela
Jedním slovem - perfektní.

Pláž
Pláž Amaboress - příjemný přístup do moře, čistá pláž i voda.

Pláž Puerto Rico odpoledn e při odlivu komplikovanějuší vstup do vody - kameny. Voda ale také čistá.

Jiří Hojgr, 22.09.2016, Dátum pobytu: 9.9. - 16.9.2016
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel:Gloria Palace Amadores Thalasso & Hotel

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Gloria Palace Amadores Thalasso & Hotel, Gran Canaria, Kanárske ostrovy Jiří Hojgr 2016-09-22 9 1 10 Gloria Palace Amadores

Celkom: 7,4 S dovolenkou som bol spokojný. Páčilo sa mi tam a asi sa tam ešte niekedy vrátim. Nie však do hotela Beverly park.

 • 6,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 6 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
S dovolenkou som bol spokojný. Páčilo sa mi tam a asi sa tam ešte niekedy vrátim. Nie však do hotela Beverly park. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie je v pekných, čistých, dobre vybavených izbách. S polohou izby som nebol spokojný. Izba bola na 1. poschodí nad jedálňou, vedľa kuchynských skladov a chladničiek. Celý deň a noc tam hučali kompresory chladničiek. Odsávanie z kuchyne so všetkými vôňami s prepáleným tukom prúdilo do mojej izby. Neprestajne tam prichádzali zásobovacie autá. Nedalo sa tam vetrať a spať pri otvorenom okne. Izbu som vymenil. Zdalo sa byť všetko v poriadku. V posledný deň som našiel pred dvermi oznámenie, že hotel chce vymeniť zárubňu a dvere v kúpeľni. Mal som určiť termín. Na oznámenie som napísal nasledujúci deň (keď už tam nebudem) od 8:00 do 12:00. Na recepcii s tým súhlasili. Od 12:30 do 13:30 som bol na izbe. Všetko bolo v poriadku. Pripravil som si osobné veci tak, že keď sa vrátim dám ich do kufra a odcestujem na letisko. O 16:00 som sa vrátil - katastrofa. Počas mojej neprítomnosti bez môjho vedomia do izby vošli montéri, ktorí manipulovali s mojimi osobnými vecami v kúpeľni aj v izbe. Všade špina po stavebných úpravách. Chcel som spísať reklamáciu. Na recepcii mi nevedeli dať oznámenie, na ktorom bol dohodnutý termín úprav. Telefonovali hore - dole. Po čase prišiel nejaký zamestnanec, ktorý išiel so mnou na izbu. Reklamáciu uznal. "Trhal si vlasy", ako to mohli urobiť. Behal kde kade. Robotníci však už tam neboli. Ospravedlňoval sa mi. Čo z toho? Nemám rád, keď sa mi v hoteli do moje izby dostanú ľudia, ktorí tam nemajú čo robiť, manipulujú s mojimi osobnými vecami a zaprášia ich. Všetko sa ťahalo tak dlho, až som bol časovej tiesni, aby som si veci pobalil a stihol autobus. Preto som reklamáciu nechal tak a zamestnanca hotela poslal preč. K autobusu som prišiel asi o 15:37. Odchod bol o 15:40. Žiaľ autobus tam už nebol. Spočítal ľudí, ktorý boli v autobuse a odišiel skôr. Asi nevedel počítať, keď mu to sedelo. Až som obehal okolo hotela, či nestojí niekde inde, vrátil sa na recepciu a našiel číslo delegátky a zavolal jej čo sa stalo, bolo 17:42. Delegátka mi dopravu na letisko zabezpečila iným autobusom.

Strava
Strava bola pestrá, chutná s veľkým výberom. Kto mal polopenziu. pri večeri nápoje nedostal. Podľa môjho názoru čistá pitná voda by mala byť k dispozícii v takýchto hoteloch pri každej príležitosti.

Pláž
Minútu chôdze od hotela bola dostatočne veľká, čistá pláž s jemným pieskom (žlté a čierne zrniečka). Voda mala okolo 24 °C, s ľahký postupným vstupom. Po pár metroch sa dalo plávať. Kamenný vlnolam zabezpečoval relatívne pokojnú hladinu vody.

Anonym, 22.09.2016, Dátum pobytu: 7.9. - 19.9.2016
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel:Beverly Park

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Beverly Park, Gran Canaria, Kanárske ostrovy Anonym 2016-09-22 7.4 1 10 BEVERLY PARK

Celkom: 7 Hotel skvely, pomerne blizko plaze, autobusovej zastavky, pokojna stvrt, niektore sluzby su vsak neumerne drahe, stravy by sa mala trochu...

 • 7 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel skvely, pomerne blizko plaze, autobusovej zastavky, pokojna stvrt, niektore sluzby su vsak neumerne drahe, stravy by sa mala trochu polepsit inak celkovy dojem je vynikajuci Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
krasne apartmany, priestranne-kupelna trochu uzavreta a starsia ale dalo sa to zvladnut

Strava
all inclusive - strave chyba pestrost

Služby hotela
sluzby fajn avsak premrstene ceny-trezor 12 eur/tyzden, wifi v apartmane 18!!!eur/tyzden

Wifi na recepcii pomala

Pláž
Krasna priesocnata, pozvolny vstup, dno vyrovnane-hladne obuv nie je potrebne

Lehatka a slnecniky za poplatok, zas trochu dost dve osoby 12eur/den

Jozef K., 22.09.2016, Dátum pobytu: 12.9. - 19.9.2016
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel:Morromar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Morromar, Lanzarote, Kanárske ostrovy Jozef K. 2016-09-22 7 1 10 THe Morromar

Celkom: 9,4 Celková spokojenost

 • 8,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Celková spokojenost Zobraziť celú recenziu

Libor S., 22.09.2016, Dátum pobytu: 8.9. - 18.9.2016
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel:Be Live Orotava

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Be Live Orotava, Tenerife, Kanárske ostrovy Libor S. 2016-09-22 9.4 1 10 Be Live Experience Orotava

Všetky recenzie Kanárske ostrovy

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220