Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy

Mapa - Islas Canarias, Španielské kráľovstvo (Reino de Espaňa)

Oficiálny názov: Islas Canarias, Španielské kráľovstvo (Reino de Espaňa)
Hlavné mesto: Las Palmas
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia (Španielsko)
Náboženstvo: Miestne obyvateľstvo vyznáva predovšetkých katolícku vieru; rovnako ako v Španielsku tu však žiadne náboženstvo nemá štátny charakter, preto sú akceptované všetky formy vyznania.
Úradný jazyk: španielčina, zmes španielčiny a juhoamerických vplyvov
Časový posun: - 1 hodina

Kanárske ostrovy - zájazdy od 327 EUR

O KANÁRSKYCH OSTROVOCHKanárske ostrovy, pôvodom sopečného pôvodu a asi 100 km vzdialenej od pobrežia Maroka, náleží od roku 1495, pod správu Španielskeho kráľovstva. Názov územia pochádza pravdepodobne z latinského slova "canis", pes. legenda hovorí, že sedem hlavných ostrovov - Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,/a>, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura - a šesť malých ostrovčekov strážili v minulosti obrovskí psi. Statut hlavného mesta sa striedavo premiestňuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Vďaka polohe v subtropickom podnebnom pásme sa teploty pohybujú medzi príjemnými 20 a 30°C, preto sú piesočnaté pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca alebo Costa Calma vyhľadávanými turistickými destináciami po celý rok.

Ideálna poloha na Kanárskych ostrovoch

Vďaka polohe v subtropickom podnebnom pásme sa teploty pohybujú medzi príjemnými 20°C a 30°C, preto sú piesočnaté pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca alebo Costa Calma vyhľadávanými turistickými destináciami po celý rok.

Krajina cestovného ruchu

Kanárske ostrovy patria na čelné priečky turisticky najnavštevovanejších oblastí na svete. A za toto príjemné umiestnenie sa svojím návštevníkomo náležite odmeňujú. Poskytujú im totiž naprosto všetko, čo je treba k ničím nerušenému odpočinku na morskom brehu a pod slnečnými paprskami. Pripravené sú lahôdky všetkých svetových kuchýň, dokonal komfortné ubytovanie a toľko zábavy, že sa na Kanárskych ostrovoch nudy báť rozhodne nemusíte. čomu sa budete venovať, to už je čisto len na vašom rozhodnutí. Keď dávate prednosť pasívnej relaxácii, pokojne si doprajte slastné ničnerobenie.

Nočný život na Kanárskych ostrovoch stojí za to

S príjemne chladivým vánkom nadchádzajúceho večera prichádza na Kanárskych ostrovoch presne ten správny čas na spoločenskú zábavu. A ponuka podnikov je ozaj široká, pokojne môžete každý večer skúsiť niečo iného a baviť sa môžete až do včasných ranných hodín. Nie je totiž nič lepšieho, než vychutnať si na dovolenke ten pocit priepastnej vzdialenosti od každodenných povinností, nepríjemného ranného vstávania a pracovného stresu. Zajdite si na diskotéku, do karaoke baru, kasína alebo útulnej krčmičky.

Kanárske ostrovy - zájazdy od 327 EUR

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy

21.07.2014 - Zuzana S. - Prečítané: 12× - Dátum pobytu: 25.6. - 9.7.2014

 • Celkom: 9
 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenka bola krásna, počasie ideálne, na Tenerife je čo pozerať. Odporúčam navštíviť Loro park a Teide. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel veľmi pekný a čistý. Každý deň upratané.

Strava
Strava v hoteli dobrá. Raňajky sa nám po pár dňoch objedli, ale dalo sa vybrať. Večere dobré, pestrý výber aj ryby aj mäso. Trocha málo ovocia a zeleniny.

Pláž
Pláž od hotela vzdialená cca 10 min pešo. Táto pláž bola piesková s pozvoľným vstupom do mora ale občas veľké kamene. Trocha ďalej od tejto pláže smerom na Los Christianos bola veľká krásna pláž La Vista. Mali sme požičané auto tak sme navštívili aj vraj najkrajšiu pláž na severe Las Teresitas v Santa Cruz, kde dosť fúkalo a po hodine sme mali piesok úplne všade, čo nebolo veľmi príjemné. Pláže veľmi pekné a čisté.

Dream Noelia Sur, Tenerife, Kanárske ostrovy Zuzana S. 2014-07-21 9 1 10 Dream Noelia Sur ****

21.07.2014 - Jitka B. - Prečítané: 13× - Dátum pobytu: 8.7. - 16.7.2014

 • Celkom: 10
 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel a destinaci jsem si vybrala záměrně; byla jsem zde už 4x, takže žádné překvapení k horšímu - naštěstí:-) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Odpovídá deklarované kvalitě¨; velmi příjemná je teráska před pokojem, ale člověk musí mít štěstí na umístění pokoje ( klidné místo, event. výhled na moře ) Pokoje jsou velmi čisté, denně pečlivě uklizené - btw, hotel v německých rukách...

Strava
Jsem spíš asketický typ, opravdu nesmírně široká nabídka jídla na mě nijak nepůsobí..Ocenila jsem dostatek produktů pro vegetariány.

Služby hotela
Služby hotelu jsem nijak nevyužívala.

Pláž
Hotel je na pláži, pláž je velmi čistá. Většina hostů ji však nevyužívala, opalovala je u hotelového bazénu - tak byly lehátka a slunečníky bez poplatku. Na pláži se platí, a ne zrovna málo - 12 euro za 2 lehátka + slunečník denně.

Las Costas, Lanzarote, Kanárske ostrovy Jitka B. 2014-07-21 10 1 10 LAS COSTAS

21.07.2014 - Vlasta B. - Prečítané: 11× - Dátum pobytu: 8.7. - 17.7.2014

 • Celkom: 9,2
 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Naše první dovolená u moře, takže jsme okouzlení. Na Lanzarote je co vidět, úžasné kontrasty bílé architektury a tmavé lávy doplněné pečlivě zavlažovanou zelení. Všude čisto, milý a vstřícný personál hotelu. Skvělá paní delegátka CK Fischer (paní Brožová). Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi nám vyhovovalo ubytování v bungalovech, denně úklid, čisto.

Strava
Polopenze v hotelu formou bufetu - velký výběr jak u snídaní, tak u večeří, vybrat si mohl každý podle chuti. Nápoje u večeře nebyly v ceně.

Služby hotela
Bohatý program pořádaný denně hotelem - zumba, vodní aerobik, soutěže, dětský koutek, koncerty.

Pláž
Pláž Dorada - nádherná, čistá, bohužel v době naší dovolené se tam vyskytly medúzy.

Corbeta, Lanzarote, Kanárske ostrovy Vlasta B. 2014-07-21 9.2 1 10 Corbeta

21.07.2014 - Iva Marková - Prečítané: 51× - Dátum pobytu: 10.7. - 17.7.2014

 • Celkom: 9
 • 7,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi hezké ubytování a překrásná pláž s oceánem- doporučuji Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
čisté pokoje, každodenní úklid

Strava
jídla dosti

Pláž
oceán nádhera, vsup do vody bez problému, pláže jako z ráje

Barceló Jandía Playa, Fuerteventura, Kanárske ostrovy Iva Marková 2014-07-21 9 1 10 BARCELÓ JANDÍA PLAYA

20.07.2014 - František Rychtář - Prečítané: 26× - Dátum pobytu: 27.9. - 11.10.2012

 • Celkom: 9,2
 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 7 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Všechno bylo na 1čku , kromě vstupu na pláž ,,přes komunikaci,, ... jinak výlet na Hitlerovu starou vilu a nejkrásnější pláž ostrova Coffete nejlepší ! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
super

Strava
lepší All jsem nezažil :)

Služby hotela
super !

Pláž
Krásná písečná pláž !

Barceló Jandía Playa, Fuerteventura, Kanárske ostrovy František Rychtář 2014-07-20 9.2 1 10 Barceló Jandía Playa

Všetky recenzie Kanárske ostrovy

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100