Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy

Oficiálny názov: Islas Canarias, Španielské kráľovstvo (Reino de Espaňa)
Hlavné mesto: Las Palmas
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia (Španielsko)
Náboženstvo: Miestne obyvateľstvo vyznáva predovšetkých katolícku vieru; rovnako ako v Španielsku tu však žiadne náboženstvo nemá štátny charakter, preto sú akceptované všetky formy vyznania.
Úradný jazyk: španielčina, zmes španielčiny a juhoamerických vplyvov
Časový posun: - 1 hodina

Kanárske ostrovy - zájazdy od 282 EUR

O KANÁRSKYCH OSTROVOCHKanárske ostrovy, pôvodom sopečného pôvodu a asi 100 km vzdialenej od pobrežia Maroka, náleží od roku 1495, pod správu Španielskeho kráľovstva. Názov územia pochádza pravdepodobne z latinského slova "canis", pes. legenda hovorí, že sedem hlavných ostrovov - Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,/a>, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura - a šesť malých ostrovčekov strážili v minulosti obrovskí psi. Statut hlavného mesta sa striedavo premiestňuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Vďaka polohe v subtropickom podnebnom pásme sa teploty pohybujú medzi príjemnými 20 a 30°C, preto sú piesočnaté pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca alebo Costa Calma vyhľadávanými turistickými destináciami po celý rok.

Ideálna poloha na Kanárskych ostrovoch

Vďaka polohe v subtropickom podnebnom pásme sa teploty pohybujú medzi príjemnými 20°C a 30°C, preto sú piesočnaté pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca alebo Costa Calma vyhľadávanými turistickými destináciami po celý rok.

Krajina cestovného ruchu

Kanárske ostrovy patria na čelné priečky turisticky najnavštevovanejších oblastí na svete. A za toto príjemné umiestnenie sa svojím návštevníkomo náležite odmeňujú. Poskytujú im totiž naprosto všetko, čo je treba k ničím nerušenému odpočinku na morskom brehu a pod slnečnými paprskami. Pripravené sú lahôdky všetkých svetových kuchýň, dokonal komfortné ubytovanie a toľko zábavy, že sa na Kanárskych ostrovoch nudy báť rozhodne nemusíte. čomu sa budete venovať, to už je čisto len na vašom rozhodnutí. Keď dávate prednosť pasívnej relaxácii, pokojne si doprajte slastné ničnerobenie.

Nočný život na Kanárskych ostrovoch stojí za to

S príjemne chladivým vánkom nadchádzajúceho večera prichádza na Kanárskych ostrovoch presne ten správny čas na spoločenskú zábavu. A ponuka podnikov je ozaj široká, pokojne môžete každý večer skúsiť niečo iného a baviť sa môžete až do včasných ranných hodín. Nie je totiž nič lepšieho, než vychutnať si na dovolenke ten pocit priepastnej vzdialenosti od každodenných povinností, nepríjemného ranného vstávania a pracovného stresu. Zajdite si na diskotéku, do karaoke baru, kasína alebo útulnej krčmičky.

Kanárske ostrovy - zájazdy od 282 EUR

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy

Celkom: 5 Popis pokojů absolutně neodpovídá realitě. Postrádali jsme animační programy. Jinak je hotel vkusný a čistý. Okolí hotelu i město moc...

 • 3,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 6 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Popis pokojů absolutně neodpovídá realitě. Postrádali jsme animační programy. Jinak je hotel vkusný a čistý. Okolí hotelu i město moc hezké. U bazénu vždy seženete lehátko i slunečník. Wifi zdarma, funguje však jen u bazénu, v pokoji ne. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
V popisu vybavení pokojů zde Invia uvádí: "Balkon nebo terasa (4 m2) má výhled do zahrady nebo na bazén." Výhled byl buď do zdi nebo na starý dům v sousedství. Výhled z okna viz. přiložené foto. To nejhorší však bylo, že hned vedle byla velmi rušná cesta, díky které se nikdo z nás nevyspal. Žádali jsme o výměnu na recepci. Recepční nám oznámil, že náš pokoj se jmenuje Low Cost a ty nemají nárok na výhled na bazén ani zahradu. Invia nám však přeprodala pokoj s názvem "Promo". Což jsme zjistili, že je česky Low Cost. Chtěli jsme si připlatit za lepší, ale vše bylo obsazeno. Po dvou dnech otravování recepčního nám nabídl jiný pokoj - v podkroví, bez balkonu, s mini okénky s výhledem do listu palmy. Byla zde sice klimatizace, ale pouze hučela, nechladila, což vzhledem k podkroví bylo na omdlení. Také jsme žádali o ledničku (minibar). Invia v popisu uvádí: "minibar (na vyžádání)". Recepční si náš požadavek zapsal na lísteček a tím to skončilo. Prosili jsme tedy o ledničku delegátku, řekla, že na recepci zavolá a vyřídí to. Nestalo se.

Strava
Snídaně i obědy velmi pestré, chutné. Kuchař si 4 hvězdičky zaslouží, číšníci ani náhodou. Občas personál nestíhal. Drobečky ze stolu smetou tak maximálně na židle. Na snídaních se stávalo, že nebyly čisté skleničky. U večeře jsme museli hodně mávat, aby nás někdo obsloužil a donesl pití. Voda 0,5 l - 1,70 EUR. Víno 0,5 l - 5 EUR.

Pláž
Pláž dolů z kopce cca 15 min chůze. Nahoru do kopečka už je to tak 20-25 min. Pláž čistá. Oceán osvěžující. Vlny docela velké.

Anonym, 23.07.2016, Dátum pobytu: 10.7. - 17.7.2016
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel:Sol Parque San Antonio

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Výhled z balkonu 1 fotografia

Sol Parque San Antonio, Tenerife, Kanárske ostrovy Anonym 2016-07-23 5 1 10 Sol Parque San Antonio

Celkom: 8,4 Sever ostrova je stvořen pro cestovatelé, lidi, kteří se hýbou a chtějí něco vidět. Pokud někdo hledá dovolenou (dnes velmi časté), kdy...

 • 6 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Sever ostrova je stvořen pro cestovatelé, lidi, kteří se hýbou a chtějí něco vidět. Pokud někdo hledá dovolenou (dnes velmi časté), kdy ho vyloží v hotelů, pak chodí na pláž - pokud možno před hotelem- a pak jej naloží, tak dovolená v této lokalitě naprosto nevhodná. Najelli jsme s autel 800 km, procestovali ostrov, užili si pláží na jihu pod santa Cruz i pláží v Puertu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi malý pokoj, což nevadí, pokud tam prakticky celý den nejste. Čistota vyhovující.

Strava
Vynikající, různorodá, bez chyb.

Služby hotela
Žádný jsem nevyužil, ani nevím jaké.

Pláž
Pláž Jardin, z hotelu 20 min. chůze, fantastická - modrá vlajka- s dostupným občerstvením, s dostatkem prostoru pro vlastní klid, bez otravovaní různých animací a prodejců.

Vladimír Šebek, 22.07.2016, Dátum pobytu: 30.6. - 14.7.2016
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel:Globales Acuario

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Pláž Jardin 1 fotografia

Globales Acuario, Tenerife, Kanárske ostrovy Vladimír Šebek 2016-07-22 8.4 1 10 GLOBALES ACUARIO

Celkom: 8,8 Dovolenka na Gran Canarii bola nezabudnuteľná. Bolo to niečo iné, čo sme doteraz mali mžnosť vidieť. Hotel sa nám páčil, nemali sme...

 • 7,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenka na Gran Canarii bola nezabudnuteľná. Bolo to niečo iné, čo sme doteraz mali mžnosť vidieť. Hotel sa nám páčil, nemali sme žiadne výhrady, strava pestrá, okolie krásne, čisté, udržiavané. V okolí hotela je tropická záhrada, ktorá dotvárala príjemné prostredie. Z hotela je pár metrov na pláž, je situovaný v optimálnej polohe v letovisku, kde je väčší kľud, južnejšie časti letoviska sú totiž oveľa viac rušnejšie. Pláže sú piesočnaté, s pozvoľným vstupom do oceánu, ktorý nás prekvapil svojou teplotou. Neviem presne, koľko stupňov mal v čase našej dovolenky, ale preferujeme skôr teplú vodu a v oceáne sa dalo príjemne zaplávať. Niekedy boli dni, keď vlny v oceáne boli väčšie, ale nikdy sa nestalo, aby sme sa kvôli nim nekúpali. Celkovo nás ostrov Gran Canaria zaujal svojou pestrosťou, využili sme možnosti viacerých výletov, oplatí sa pozrieť aj vnútrozemie a sever ostrova, ktoré sú krásne zelené, stred ostrova zas hornatý. Odporúčame dovolenku na Gran Canarii, už teraz sa nám za ňou cnie. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel je ***, vonkajšie priestory sú obklopené krásnou tropickou záhradou s 3 bazénmi. Izby boli vcelku dobré, mali všetko, čo sme potrebovali, každý deň upratované, udržiavané, čisté. V izbe bola tiež TV, s možnosťou zapožičania si diaľkového ovládača na recepcii. Mali sme krásny výhľad na oceán aj s balkónom na najvyššom poschodí. Celkovo sme sa veľmi dobre cítili, nič nám nechýbalo.

Strava
Strava bola veľmi pestrá, objednali sme si len polpenziu, bohato to stačilo, keďže raňajky boli výdatné (tu bola v podstate bohatá ponuka rovnakých jedál každý deň) a večere nás stále prekavapili svojím výberom a niečím novým, vrátane miestnych špecialít. Každý si príde určite na svoje. Čo sa mi veľmi páčilo, preferovali sa výrobky a plodiny vypestované, či vyrobené na ostrove, príp. susedných ostrovoch.

Služby hotela
Služby hotela boli veľmi dobré, na recepcii dokonca aj slovenská pani recepčná, inak sa všade dohovoríte určite aj po anglicky. Všetci vás všade zdravia, milí, ochotní. Večer bývali vystúpenia al. posedenia v hotelovej spoločenskej miestnosti s barom, v samotnom hoteli boli neustále k dispozícii aj služby, ako napr. možnosť zapožičať si auto, bohaté ponuky fakultatívnych výletov aj mimo ostrova. Ďalej sa dala využiť možnosť masáží, biliardu, obchodu so suvenírmi, kaderníctva a i. Pár metrov od hotela sú aj potraviny, kde treba počítať s miernymi prirážkami.

Pláž
Pláž je len niekoľko metrov od hotela, v podstate po prechode cez cestu sme sa dostali hneď na hlavnú promenádu, niekoľko kilometrov dlhú na sever, aj na juh. Vstup na pláž je vlastne väčšinou zostup po schodoch, pláže sú krásne, so zlatistým pieskom, niekde je aj tmavší (sopečného pôvodu), veľmi horúci, udržiavaný ( nikde sme nenašli ani jeden ohorok od cigarety). Vstup do oceánu je pozvoľný, na plážach je možnosť zapožičiať si slnečník a ležadlá za prijateľnú cenu.

Určite odporúčame pozrieť sa na Dunas de Maspalomas - nádherné pieskové duny v južnej časti ostrova, my sme to mali asi 1 hod. od hotela pešo.

Jana M., 21.07.2016, Dátum pobytu: 27.6. - 6.7.2016
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel:Beverly Park

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Dunas de Maspalomas 3 fotografie

Beverly Park, Gran Canaria, Kanárske ostrovy Jana M. 2016-07-21 8.8 1 10 BEVERLY PARK

Celkom: 9 Veľmi pekný hotel, aj keď nie najnovší, avšak prostredie, nádherný výhľad a strava boli výborné. Pláž bola síce ďalej od hotela, avšak...

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 7 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Veľmi pekný hotel, aj keď nie najnovší, avšak prostredie, nádherný výhľad a strava boli výborné. Pláž bola síce ďalej od hotela, avšak viackrát denne chodil hotelový autobus až ku pláži. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pekná veľká izba s výhľadom na oceán. Nevýhodou možno je, že je postavený v kaskádovom štýle a nedalo sa jedným výťahom dostať na najvyššie poschodie, bolo treba využiť 2-3 výťahy.

Strava
Veľký výber jedál, veľmi chutných.

Služby hotela
Služby boli dobré, obzvlášť pri baroch a v reštaurácii.

Pláž
Prístup ku pláži bol len autobusom, avšak pláž krásna, čistá s čiernym pieskom.

Monika Uková, 21.07.2016, Dátum pobytu: 6.7. - 18.7.2016
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel:Mogan Princess

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

1 fotografia

Mogan Princess, Gran Canaria, Kanárske ostrovy Monika Uková 2016-07-21 9 1 10 MOGAN PRINCESS

Celkom: 9,6 Dovolenka na Gran Canarii sa nám veľmi páčila. Gran Canaria je veľmi zaujímavý ostovček s krásnymi horami pripomínajúcimi Grand Canyon....

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenka na Gran Canarii sa nám veľmi páčila. Gran Canaria je veľmi zaujímavý ostovček s krásnymi horami pripomínajúcimi Grand Canyon. Odporúčam prenajať si aspoň na pár dní auto a bližšie spoznať túto očarujúcu krajinu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie v Parque Paraiso bolo veľmi slušné a čisté. V objekte sa nachádza okolo 120 bungalovov - malých pospájaných domčekov, veľmi útulných, pričom každý má vlastnú terasku s lehátkami, stoličkami a stolom, kde sme trávili nikým nerušené večery pri vínku. Bungalovy boli vybavené vstupnou halou, v ktorej sa nachádzal gauč a stolík, pričom barový jedálenský stôl oddeľoval túto obývaciu časť od kuchynky, ktorá bola vybavená dvojplatničkou, kávovarom a k dispozícii boli aj základné riady (vrátane hrncov a panvice, takže sa dalo v pohode niečo jednoduché ukuchtiť). Ďalej bungalovy tvorila spálňa, kúpelňa spojená s WC a sušiareň (uzavretá miestnosť bez strechy, kde ste mali oblečenie za hodinu suché :D ).

Strava
Strava bola veľmi rozmanitá. Raňajky aj večery boli formou bufetu a vždy si bolo čo vybrať. Skutočne sme nikdy neboli hladní.

Služby hotela
Služby hotela boli na veľmi dobrej úrovni. Ústretový personál sa nám snažil vo všetkom s úsmevom vyhovieť. Jedinou nevýhodou bol slabý wifi signál, takže netreba sa spoliehať na wifi ak niekto potrebuje nevyhnutne internet. 5x do týždňa sa nám o čistotu starali upratovačky.

Pláž
Pláž bola vzdialená od hotela približne 7 minút. Nad plážou sa týčila dlhá promenáda a prístup k pláži bol riešený buď schodmi alebo výťahom. Pláž bola dlhá približne 6 km, veľmi široká, takže aj napriek veľkému počtu návštevníkov je vždy možnosť nájsť si pekné miestečko na vyvaľovanie.

Miroslava A., 21.07.2016, Dátum pobytu: 6.7. - 18.7.2016
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel:Parque Paraiso II

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

3 fotografie

Parque Paraiso II, Gran Canaria, Kanárske ostrovy Miroslava A. 2016-07-21 9.6 1 10 PARQUE PARAISO II B1

Všetky recenzie Kanárske ostrovy

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100