Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy

Mapa - Islas Canarias, Španielské kráľovstvo (Reino de Espaňa)

Oficiálny názov: Islas Canarias, Španielské kráľovstvo (Reino de Espaňa)
Hlavné mesto: Las Palmas
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia (Španielsko)
Náboženstvo: Miestne obyvateľstvo vyznáva predovšetkých katolícku vieru; rovnako ako v Španielsku tu však žiadne náboženstvo nemá štátny charakter, preto sú akceptované všetky formy vyznania.
Úradný jazyk: španielčina, zmes španielčiny a juhoamerických vplyvov
Časový posun: - 1 hodina

Kanárske ostrovy - zájazdy od 468 EUR

O KANÁRSKYCH OSTROVOCHKanárske ostrovy, pôvodom sopečného pôvodu a asi 100 km vzdialenej od pobrežia Maroka, náleží od roku 1495, pod správu Španielskeho kráľovstva. Názov územia pochádza pravdepodobne z latinského slova "canis", pes. legenda hovorí, že sedem hlavných ostrovov - Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,/a>, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura - a šesť malých ostrovčekov strážili v minulosti obrovskí psi. Statut hlavného mesta sa striedavo premiestňuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Vďaka polohe v subtropickom podnebnom pásme sa teploty pohybujú medzi príjemnými 20 a 30°C, preto sú piesočnaté pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca alebo Costa Calma vyhľadávanými turistickými destináciami po celý rok.

Ideálna poloha na Kanárskych ostrovoch

Vďaka polohe v subtropickom podnebnom pásme sa teploty pohybujú medzi príjemnými 20°C a 30°C, preto sú piesočnaté pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca alebo Costa Calma vyhľadávanými turistickými destináciami po celý rok.

Krajina cestovného ruchu

Kanárske ostrovy patria na čelné priečky turisticky najnavštevovanejších oblastí na svete. A za toto príjemné umiestnenie sa svojím návštevníkomo náležite odmeňujú. Poskytujú im totiž naprosto všetko, čo je treba k ničím nerušenému odpočinku na morskom brehu a pod slnečnými paprskami. Pripravené sú lahôdky všetkých svetových kuchýň, dokonal komfortné ubytovanie a toľko zábavy, že sa na Kanárskych ostrovoch nudy báť rozhodne nemusíte. čomu sa budete venovať, to už je čisto len na vašom rozhodnutí. Keď dávate prednosť pasívnej relaxácii, pokojne si doprajte slastné ničnerobenie.

Nočný život na Kanárskych ostrovoch stojí za to

S príjemne chladivým vánkom nadchádzajúceho večera prichádza na Kanárskych ostrovoch presne ten správny čas na spoločenskú zábavu. A ponuka podnikov je ozaj široká, pokojne môžete každý večer skúsiť niečo iného a baviť sa môžete až do včasných ranných hodín. Nie je totiž nič lepšieho, než vychutnať si na dovolenke ten pocit priepastnej vzdialenosti od každodenných povinností, nepríjemného ranného vstávania a pracovného stresu. Zajdite si na diskotéku, do karaoke baru, kasína alebo útulnej krčmičky.

Kanárske ostrovy - zájazdy od 468 EUR

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy

28.08.2014 - Bořivoj Rambousek - Prečítané: - Dátum pobytu: 11.8. - 25.8.2014

 • Celkom: 8
 • 6,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
OSTROV TENERIFE JE OSTROVEM VĚČNÉHO JARA A PODLE MNĚ JE TO TAKOVÝ OSMÝ DIV SVĚTA Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
POKOJ S BALKONEM S VÝHLEDEM NA BAZÉN A MOŘE TO HODNOTÍM KLADNĚ,ALE SPANÍ NA PRUŽINOVÉ MATRACI TAK TO BYLO PŘÍMO KATASTROFA. HNED DRUHÝ DEN JSEM TO ŘÍKAL DELEGÁTCE MARII A TA TO BYLA ŘÍCT NA RECEPCI A SLIBILA,ŽE TO VYMĚNÍ- ČEKALI JSME VŠAK MARNĚ NA VÝMĚNU - ASI JINÉ MATRACE NEMĚLI. VÝSLEDEK JE,ŽE MNĚ MNĚ NYNÍ Z TOHO SPANÍ NA TLAČÍCÍCH PÉRECH BOLÍ ZÁDA. SPANÍ NA PAPÍROVÝCH KARTONECH BY BYLO ASI ZDRAVĚJŠÍ- PŘÍŠTE SI TO DÁM JAKO PODMÍNKU,ŽE NEBUDOU PRUŽINOVÉ MATRACE NA SPANÍ.

Strava
JÍDLO BYLO DOBRÉ A PERONÁL V JÍDELNĚ BYL PŘÍJEMNÝ. U SNÍDANÍ BYCH UVÍTAL TROŠKU VĚTŠÍ SORTIMENT JÍDEL. DOBRÉ OVOCE A PŘÍMO VINIKAJÍCÍ MÍSTNÍ BANÁNY,KTERÉ ROSTOU VŠADY V OKOLI A PŘÍMO VEDLE A ZA HOTELEM JE BANÁNOVÁ PLANTÁŽ.

Služby hotela
KAŽDÝ DEN MIMO NEDĚLI PROBÍHAJÍ AMIMAČNÍ PROGRAMY V PROSTORU VEDLE BAZÉNU

Pláž
ASI 400M OD HOTELU JE PLAŽ PLAYA DE LA ARENA SE TMAVÝM LÁVOVÝM PÍSKEM. I PŘESTO,ŽE JE ZDE JEDINÁ TAK JE NA NÍ VĚTŠINOU MÍSTA DOST,PROTOŽE HODNĚ LIDÍ VYUŽÍVÁ HOTELOVÉ BAZÉNY. ČASTO JSOU ZDE DOST VYSOVÉ VLNY. O TÉTO LOKALITĚ PLAYA DE LA ARENA A LOS GIGANTES ŘÍKAJÍ,ŽE MÁÍ NEJTEPLEJŠÍ A NEJSTABILNĚJŠÍ POČASÍ- MOHU POTVRDIT- ZA 14 DNÍ MIMO PŮL DNE POŘÁD SVÍTILO SLUNCE - TEPLOTY 26-28 POŘÁD. VE 22H JEŠTĚ 25-27.

Bahia Flamingo, Tenerife, Kanárske ostrovy Bořivoj Rambousek 2014-08-28 8 1 10 BAHÍA FLAMINGO

28.08.2014 - Roman Odráška - Prečítané: 21× - Dátum pobytu: 18.8. - 25.8.2014

 • Celkom: 9,8
 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
ok Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
odpovidajici cene

Strava
ok

Služby hotela
velmi dobry

Pláž
mestska plaz se vsemi vyhodami i nevyhodami

El Medano, Tenerife, Kanárske ostrovy Roman Odráška 2014-08-28 9.8 1 10 EL MEDANO

28.08.2014 - Zuzana - Prečítané: 46× - Dátum pobytu: 18.8. - 25.8.2014

 • Celkom: 8
 • 7,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
"Kanáry" byly vždycky sázka na jistotu s počasím, a´t v létě, tak i v zimě.Komplex je velký, udržovaný, se spoustou palem s poletujícími papoušky, což byl docela zážitek :-)

Hotel stojí na kraji malého městečka, obchody začínají hned u hotelu, takže jsou krásné večerní procházky v krásných uličkách až do přístavu Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel starší, ale čisté apartmány, prostorné, denní úklid, výměna ručníků, všude opravdu udržovaná čistota.

Mínusem je absence klimatizace, což v noci když je horko je nepříjemné.

Doporučuji vzít sebou repelent proti komárům, je jich požehnaně! Ale koupili jsme v sámošce, takže jsme to zvládli :-)

Strava
Jídlo vyhovující, chutné, každý si vybere, jen chyběl větší výběr ovoce. Byly pouze pomeranče a jablka, občas banány a jednou za pobyt meloun.

V restauracích také bohatá nabídka a překvapilo mě, že nejsou cenové extrémy, jak v přímořských letoviscích bývají.

Služby hotela
Velice milý a ochotný a neustále se usmívající personál!

Pláž
Malinká pláž u hotelu super, protože tam skoro nikdo není, písek jemný, dál jsou kameny, takže boty do vody sebou. Další černé písečné pláže v letovisku jsou velké, pozvolný vstup do moře, taky kamenité.

Bazén u hotelu je neskutečný, příboj zvedá hladinu, dělá v bazénu vlny, voda čistá, jednou týdně vypuštěn a odpoledne a do rána s čistou mořskou vodou, bez chemie, chloru, báječné. Velký tak, že si pořádně zaplavete, aniž by Vám vadili další plavci. Ten se opravdu povedl!!!

Alborada Beach Club, Tenerife, Kanárske ostrovy Zuzana 2014-08-28 8 1 10 ALBORADA BEACH CLUB

26.08.2014 - Miroslava B. - Prečítané: - Dátum pobytu: 16.8. - 23.8.2014

 • Celkom: 7,2
 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 2 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvelá dovolenka Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel spĺňal podmienky, ktoré sú uvedené v informáciach. Fotky ubytovania sa zhodovali s tým,čo sme videli a preto, sme boli s ubytovaním veľmi spokojní. Pre náročných klientov, ktorí majú radi preplnené veľké hoteli a všetky služby, ktoré vlastne ani nevyužijú len vedia o tom, že ich hotel ponúka by toto ubytovanie vhodné nebolo. Nám sa však veľmi páčilo. Môžem napísať, že na svoju cenu, naozaj výborne.

Strava
Nemali sme stravu v hoteli, stravovali sme sa sami, mali sme malú kuchynku, takže niekedy sme si pripravili, niekedy sme jedli vonku.

Služby hotela
Personál veľmi milý, dokonca nám dovolili ostať v izbe až do jednej v deň odchodu.

Pláž
Kto má rád komerčné, dlhé a preplnené pláže si príde na svoje. Lebo také sú všetky, o ktorych sa hovorí. O tom, čo sa na nete píše ako o najkrajších plážach by som povedala, že to je otras. Ale to je podľa každého chuti, nám sa nepáčili. Ale na Gran Kanarii sa dajú vidieť aj naozaj krásne miesta- roque nublo, pico de la nieves vo výške 1949 m.n.m. a samozrejme mnoho iných..

Parque Mar, Gran Canaria, Kanárske ostrovy Miroslava B. 2014-08-26 7.2 1 10 PARQUEMAR

26.08.2014 - Petra Gavendová - Prečítané: - Dátum pobytu: 16.8. - 23.8.2014

 • Celkom: 10
 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
S vybavenim dovolenky cez cestovnu agenturu invia.cz (online) som bola velmi spokojna, prebehlo to rychlo a bez zbytocnych vybavovaciek, ak pojdem najblizsie na dovolenku tak urcite len cez tuto cestovku a budem ju odporucat aj dalej. Dovolenka bola uzasna vsetko prebehlo tak ako sme sa vopred dohodli hotel bol 4-hviezdickovy a naozaj tomu aj odpovedal, delegatka bola strasne mila, vzdy napomocna. Gran Canaria je nadherny ostrov vrelo odporucam, pocasie je tam krasne a je tam aj vela co vidiet, nie je to len komplex hotelov ale aj vnutrozemie je krasne. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie bolo ako som uz vyssie spominala v 4-hviezdickovom hotely- skratka luxusne, ciste a naozaj odpovedalo tym hviezdickam. Izba sa nam velmi pacila, mali sme obrovsku terasu s vyhladom na ocean.

Strava
Kedze sme mali len polpenziu tak sa mozem vyjadrit len k ranajkam a veceram, ktore boli nachystane formou bufetovych stolov. Jedla bolo od vymyslu sveta a boli fakt pripravene velmi chutne., Varilo tam niekolko kucharov, vyber bol obrovsky, na chut si prisiel urcite kazdy a hlavne vecere sa snazili kazdy den trosku obmienat a tak sme mohli ochutnat rozne druhy jedal do prasknutia :)

Služby hotela
Hotelove sluzby boli velmi dobre ci uz na recepcii alebo samotny personal- kazdy sa vedel dohovorit po spanielsky, nemecky a anglicky- takze nebol ziaden problem s dorozumievanim sa, Hotel ponukal siroke spektrum sluzieb od hoteloveho bazena, wellness, fitnes.. po transport na plaz zdarma svojim autobusom.

Pláž
Plaz sa nam velmi pacila kedze sme boli na tej najznamejsej casti "Playa del Ingles", hned za hotelom sme mali duny cez ktore sme sa mohli dostat priamo na plaz alebo ist po promenade. Plaz bola vzdialena cca 500 m co nebolo ani pesi velmi daleko. Plaz bola cista, taktiez bolo mozne pozicat si lehatko so slnecnikom, boli tam aj stanky s obcerstvenim takze sa clovek mohol osviezit rovno na plazi.

Riu Palace Maspalomas, Gran Canaria, Kanárske ostrovy Petra Gavendová 2014-08-26 10 1 10 RIU PALACE MASPALOMAS

Všetky recenzie Kanárske ostrovy

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100