Grécko i naďalej vedie on-line predaju letných dovoleniek

Najžiadanejšou destináciou Slovákov, nakupujúcich letnú dovolenku cez internet, je i pre tento rok Grécko. To si svoju pozíciu oproti minulému roku ešte viac upevnilo, keď z celkového objemu on-line objednávok letných dovoleniek ukrojilo 24 %. Za Gréckom nasledujú ďalšie obľúbené letné destinácie - Tunisko a Chorvátsko. Záujem Slovákov o Chorvátsko je však rok od roku slabší.

I cez veľký záujem o dovolenku v Chorvátsku je možné sledovať, že v objednávaní zájazdov do tejto destinácie nastáva istá stagnácia. Tá je podľa Michala Tůmu, marketingového riaditeľa spoločnosti INVIA.SK, spôsobená kombináciou niekoľkých faktorov. „Ako rastie ekonomická sila Slovákov, rastie i záujem o drahšie dovolenky a Chorvátsko tým stráca na obľúbenosti . Svoju rolu hrá i geografická blízkosť a jednoduché dorozumievanie. Mnoho ľudí sa tak nebojí navštíviť Chorvátsko individuálne,“ hovorí.

Naopak stále obľúbenejšími sa stávajú najmä Egypt (10 %) a Bulharsko (9 %). Zvlášť Bulharsko, ktoré je v podobnej cenovej hladine ako Chorvátsko, má šancu sa v budúcnosti stať veľkým hitom letnej sezóny a v záujme slovenských klientov ho predbehnúť.

Medzi ďalšie obľúbené krajiny v on-line predaji zájazdov sa tento rok dostali prevažne stredozemné štáty ako Taliansko (7 %), Turecko (6 %), Španiesko (5 %), Francúzsko (3 %) alebo Čierna hora (2 %). Priemerná čiastka, ktorú zákazník za letnú dovolenku zaplatí, predstavuje 12 500 Sk.

Letné destinácie podľa objemu on-line objednávok na INVIA.SK


Grécko 24 %
Tunisko 15 %
Chorvátsko 11 %
Egypt 10 %
Bulharsko 9 %
Taliansko 7 %
Turecko 6 %
Španielsko 5 %
Francúzsko 3 %
Čierna Hora 2 %

Publikované: 02.08.2007