Cestovanie podľa filmových hitov roku 2017. Vydajte sa po stopách Konga alebo Múmie

Bratislava, 2. júna 2017


Tento rok patrí v počte filmových trhákov k veľmi vydareným. V kine sa objaví pokračovanie legendárneho King Konga a ďalším dielom prekvapil aj film Rýchlo a zbesilo. Na filmových plátnach sa ale ukáže aj kapitán Jack Sparrow alebo bájna Múmia. Zážitok z filmu však nemusí začínať ani končiť v kine. V nasledujúcom článku prinášame niekoľko tipov na dovolenku, počas ktorej môžete na vlastnej koži spoznať miesta, ktoré sa v hollywoodskych trhákoch objavili.


Páliace slnko a piesočné duny z filmu Múmia vás čakajú v Namíbii
Púšť Namib je údajne najstaršou púšťou na svete a dodnes je sprevádzaná mnohými tajomstvami. Niet teda divu, že si oblasť pre svoje natáčanie zvolili aj producenti pokračovania filmovej série o záhadnej Múmii. Celá oblasť je domovom divokých koní, ktorých pôvod je v tejto pustine záhadou. Uprostred ničoho sa ako fata morgána vynorí mestečko Kolmanskop, miesto, ktoré patrilo v časoch diamantovej horúčky k tým najhonosnejším, dnes je však nazývané mestom duchov. Ďalšou z legendárnych púští je Kalahari, ktorá ponúka jedinečné západy slnka. Pohľad na exotické rastliny a zvieratá si užijete v prírodnom safari parku Kgalagadi Transfrontier. Voľne sa tu pohybujú žirafy, ale aj predátori, akými je lev alebo gepard. Namíbiu v celej svojej kráse, vrátane vulkanických oblastí, spoznáte pri vyhliadkových letoch, ktorých miesto ponúka hneď niekoľko. Ak si chcete požičať auto a trasu si naplánovať sami, budete potrebovať slovenský aj medzinárodný vodičský preukaz. „Na vstup do Namíbie je vyžadovaný cestovný pas, ktorého platnosť musí byť aspoň 6 mesiacov po návrate z plánovanej cesty. Ďalej je nutné vízum, ktoré vydávajú zastupiteľské úrady Namíbie v zahraničí, nie je možné ho vybaviť na hraničných prechodoch ani na letisku. Vzhľadom na to, že najbližšia ambasáda Namíbie sa nachádza vo Viedni, oplatí sa plánovať cestu s dostatočným predstihom,“ radí Michal Tůma, marketingový riaditeľ cestovnej agentúry Invia, ktorá ponúka zájazdy do mnohých exotických krajín.

Tip na dovolenku:

Namíbia – Magický juh, raňajky, letecky, od 2 755 eur, viac tu.


More plné pokladov aj piesočné pláže ponúkajú austrálske ostrovy
Po šesťročnej prestávke sa tento rok do kín vracia divácky obľúbená séria Pirátov z Karibiku. Dej dobrodružného filmu s podtitulom Salazarova pomsta sa tentokrát odohráva v Austrálii, konkrétne neďaleko Queenslandu. Azúrové more, ktoré vo filme brázdi neohrozený kapitán Jack Sparrow, aj prekrásne piesočné pláže si môžete užiť na vlastnej koži. Ideálne podmienky na kúpanie aj objavovanie podmorského sveta ponúka napríklad ostrov Hamilton Island. Na mieste je možné požičať si jachtu a užiť si plavnu po šírom mori. Poklady, ktoré miestne bohaté more ukrýva, tak môžete objavovať pri potápaní. Dobrodružnú atmosféru podčiarkuje aj veľkosť ostrova. Ten má rozlohu len päť kilometrov štvorcových, na celom území ostrova Hamilton Island sú dokonca zakázané normálne autá. Na všetky zaujímavé miesta sa však dostanete pohodlne po vlastných, využiť môžete aj miestnu hromadnú dopravu, ktorá je zdarma.

Tip na dovolenku:
Hamilton Island Resort, Whitsundays Islands ****, raňajky, letecky, od 2 755 eur, viac tu.


Užite si romantickú atmosféru Kuby z filmu Rýchlo a zbesilo
Kuba je pre režisérov akčných filmov veľmi populárnou destináciou. Miestne hory križované divokými cestami a železnicami často tvoria pozadie nebezpečných filmových automobilových závodov. Kubu si na svoje natáčanie vybrali ako jednu z destinácií aj producenti filmu Rýchlo a zbesilo 8. Pozrieť si môžete ulice Havany aj miestne historické vozy a prejsť si všetky miesta, ktorými sa prehnali farební veteráni vo filmovom pouličnom závode. Pri návšteve Kuby vás zaujme jej rozmanitosť a stret histórie so súčasnosťou. Kým stará časť mesta ponúka pohľad na najkrajšie koloniálne stavby, ktoré sú súčasťou Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, nová časť mesta má parametre typickej modernej metropoly. Za návštevu stojí námestie Plaza Vieja zo šestnásteho storočia, kde barokné stavby susedia s domami inšpirovanými Gaudího architektúrou. Vynechať by ste nemali ani návštevu továrne na výrobu slávnych kubánskych cigar a rumu. Na večernú prechádzku je ideálny Malecón, osem kilometrov dlhá pobrežná promenáda, ktorá získava tú správnu atmosféru práve večer.


Tip na dovolenku:
Tryp Cayo Coco ****, all inclusive, letecky, od 2430 eur, viac tu.


Navštívte Ostrov lebiek, ktorému vládne desivý Kong
Ďalší z tohtoročných filmových trhákov ponúka zaujímavý príbeh dobrodruhov, ktorí sa vydávajú na prieskum neznámeho územia a cestou narazia na tamojšieho monštrózneho vládcu. Okrem napínavého príbehu je film jedinečný aj zobrazenou prírodou. Ak aj vás prostredie filmu Kong: Ostrov lebiek zaujalo, vyrazte po stopách natáčania na havajský ostrov Kauai. Aj keď sa tu nachádza najdesivejšia oblasť na svete, hora Waialeale, je tento ostrov označovaný za jedno z najkrajších miest na svete. Tamojšia krajina sa do súčasnej podoby formovala dlhých šesť miliónov rokov a vznikli tu tak sopky dosahujúce nemalú výšku. Na svoje si prídu nielen milovníci nádhernej prírody, ale aj zapálení športovci. Prví surfári brázdili na svojich surfoch práve tu a ideálne podmienky na vodné športy sú tu aj naďalej. „Hotely na pláži Coconut Beach ležia vo vzdialenosti len dvadsať minút od mesta Lihue. Neďaleko nájdete aj Coconut Market Place s množstvom obchodíkov a reštaurácií. Na mieste si je možné požičať auto a precestovať s ním krásy ostrovy podľa vlastného výberu,“ hovorí Michal Tůma, marketingový riaditeľ cestovnej agentúry Invia, ktorá je jednotkou v predaji dovoleniek cez internet. Navštíviť sa oplatí Na Pali, oblasť vodopádov, alebo slávny prístav Pearl Harbor. Najväčšou dominantou ostrova je však kaňon Waimea so svojou dĺžkou šestnásť kilometrov. Budete z neho mať nádherný výhľad do krajiny, ktorú nehyzdia žiadne výškové budovy. Na celom ostrove totiž platí zákaz stavieb, ktoré by boli vyššie ako kokosová palma.


Tip na dovolenku:
Maui Coast Hotel, ***, bez stravy, letecky, od 2119 eur, viac tu.


O spoločnosti Invia.cz, a.s.
Internetová cestovná agentúra využíva kvalitný know-how svojej materskej spoločnosti Invia, ktorá je najväčšou online cestovnou agentúrou v Českej republike. Cestovná agentúra Invia je autorizovaným predajcom zájazdov viac ako 300 renomovaných a poistených cestovných kancelárií pôsobiacich na českom a slovenskom trhu. Zákazníkom ponúka neustále aktualizovanú ponuku katalógových aj Last Minute zájazdov v prehľadnej, jednotnej forme, čím šetrí ich čas pri plánovaní dovolenky. Vďaka svojim kvalitným službám má cestovná agentúra Invia už viac ako 1 500 000 spokojných klientov. Invia poskytuje unikátne poistenie Faktor 100, ktoré chráni klientov pri krachu cestovnej kancelárie. Vďaka svojim službám zaistila Invia klientom možnosť najbezpečnejšieho nákupu dovolenky na slovenskom trhu.
Webové stránky www.invia.cz boli v roku 2012 vyhodnotené ako absolútny víťaž súťaže WebTop100 v kategórii Obchod a služby zároveň ocenené 1. miestom v kategórii Cestovný ruch. V prestížnej ankete TTG Travel Awards bola Invia v rokoch 2013 a 2014 ocenená ako najlepší online predajca. Cestovná agentúra je pre zákazníkov dostupná nielen na internete, ale aj vo viac ako 100 kamenných klientských centrách v mestách po celom území Českej republiky. Invia má svoje zastúpenie na Slovensku, v Poľsku a Maďarsku. Kvalitný servis spoločnosť svojim zákazníkom zaručuje prostredníctvom technológií, znalostí cestovného ruchu a moderného brnenského call centra s vysoko kvalifikovanými predajcami.


Kontakty

Michal Tůma
marketingový ředitel
Invia.cz, a.s.
tel.: +420 226 000 622
e-mail: michal.tuma@invia.cz
Senovážné Náměstí 5, 11000 Praha 1
www.invia.cz

Publikované: 02.06.2017