Invia.sk sa stáva súčasťou najväčšej skupiny cestovných agentúr v Európe. Rockaway kupuje nemeckých online predajcov zájazdov aj leteniek

Investičná skupina Rockaway oznámila, že podpísala dohodu o kúpe portálov cestovného ruchu z portfólia nemeckej spoločnosti Unister. Súčasťou transakcie, na ktorej sa spolu s Rockaway podieľa skupina CEFC, je najväčšia nemecká online cestovná agentúra ab-in-den-urlaub.de (AIDU) a online predajca leteniek fluege.de. V portfóliu Rockaway už figuruje cestovná agentúra Invia, pôsobiaca na štyroch trhoch. Vzniká tak vedúca skupina online služieb pre cestovný ruch v rámci Európy.

„Vďaka tomu, že Invia aj AIDU majú rovnaký business model, sa môžeme zamerať na vzájomnú synergiu portálov a vytvoriť platformu online služieb na poli cestovného ruchu, ktorá cieli na trh veľkosti 140 miliónov obyvateľov, zahŕňajúci aj Nemecko a ďalšie európske krajiny. Prostredníctvom Fluege.de navyše vstupujeme do letenkového biznisu v západnej Európe, ktorý budeme môcť rozšíriť aj na trhy v rámci CEE, kde už máme zastúpenie,“ hovorí Jaroslaw Czernek, investiční partner Rockaway zodpovedný za oblasť travel a predseda predstavenstva cestovnej agentúry Invia.

Z transakcie bude benefitovať aj Invia, súčasný hlavný zástupca cestovného ruchu v portfóliu Rockaway, ktorý pôsobí na českom, slovenskom, poľskom a maďarskom trhu: „Našim klientom táto transakcia prinesie významné rozšírenie ponuky o nové vysoko kvalitné služby, plánujeme využiť napríklad moderný systém dynamického balíčkovania zájazdov. Vďaka tak vysokému počtu dodávateľov budú mať naši klienti najširší výber s možnosťou zostaviť si vlastný zájazd za najlepšiu cenu,“ hovorí Zuzana Juralová z cestovnej agentúry Invia.sk a dodáva, že skúsenosti z najväčšieho európskeho trhu pomôžu firme v adaptácii najnovších trendov v oblasti tvorby produktu a ponuky služieb.

Online cestovná agentúra AIDU za tento rok sprostredkuje dovolenky a ďalšie služby v hodnote 499 miliónov eur. Spoločnosť sídli v Lipsku a okrem Nemecka funguje aj na rakúskom a švajčiarskom trhu. Využíva unikátny systém dynamických balíčkov, v ktorých ponúka zájazdy, ubytovanie, letenky, prenájom automobilov a mnoho ďalších služieb. Fluege.de počas tohto roka sprostredkuje letenky a ďalšie služby v hodnote 425 milióna eur, ide o vyhľadávač leteniek, ktorý združuje ponuky viac ako 750 leteckých spoločností s výberom pravidelných, low-cost aj charterových letov. Ponúka veľa ďalších služieb, ako je rezervácia hotela a požičiavanie áut a prevádzkuje aj spravodajský portál zameraný na cestovanie news.fluege.de.

Súčasťou transakcie sú aj ďalšie portály ako reisen.de, billigfluege.de, reisegeier.de, TravelViva, Urlaubstours alebo hotelreservierung.de. Transakciu realizuje Rockaway spoločne so skupinou CEFC, ktorá je strategickým partnerom Rockaway pre oblasť cestovného ruchu. Dokončenie transakcie je plánované na začiatok roku 2017. Zúčastnené strany nemôžu komentovať finančné detaily transakcie.

Publikované: 23.12.2016