Posledná príležitosť užiť si lacnú exotickú dovolenku

Exotické krajiny krásneho Karibiku - Dominikánska republika, Kuba či Isla Margarita sa tútu zimu stali vyhľadávaným cieľom zábavy i oddychu mnohým turistom. Hlavnú sezónu, kedy tu panuje slnečné počasie a príjemne fúka vietor, za pár týždňov vystrieda obdobie dažďov. Toto obdobie potrvá až do konca augusta. Priemerná ročná teplota sa v tejto oblasti pohybuje cez deň okolo 29°C a priemerná teplota morskej vody je 26°C. Rozdiel medzi zimou a letom teda nespočívá v teplote, ale v množstve dažďových zrážok. Leto v Karibiku je poznamenané obdobím dažďov.

Práve teraz je najrozumnejšie obdobie rozhodnúť sa pre cestu do Dominikánskej republiky, na Kubu či Isla Margaritu, pretože posledné lacné chartere do týchto oblastí odlietajú za pár dní.

Kuba priťahuje nielen svojim povestným nočným životom, ale i nádhernou 20km plážou Varadero, jedinečnými jaskyňami, horami, zálivmi a divokými riečkami. Má všetky prednosti pre krásnu i adrenalínovú dovolenku. Za výhodnú cenu sa na Kubu je možné pozrieť ešte s posledným lacným charterom 8. 5.

Dominikánska republika je malebným tropickým miestom Karibiku, ktoré ponúka priezračné more a najkrásnejšie piesočnaté pláže, rozmanitú krajinu i množstvo historických pamiatok. Pôvab Dominikánskej republiky dokladajú i kulinárske špeciality, príjemné turistické strediská, srdečná španielsko-karibská atmosféra a priaznivá denná teplota. Posledná možnosť k zakúpeniu lacného letu je 11. 5.

Najobľúbenejší Venezuelský ostrov Isla Margarita má príjemné slnečné počasie, tyrkysové more a dlhé piesočnaté pláže. Taktiež láka svojou povestnou prírodnou rezerváciou, lagúnou La Restinga a zálivom Juan Griego, vyhláseným miestom pre pozorovanie západu slnka. Posledná príležitosť prehliadnúť si tento ostrov s lacnejším priamym letom je 15. 5.

Aktuálnu ponuku posledných charterov nielen do týchto oblastí je možné nájsť napr. u cestovnej agentúry INVIA.SK(www.INVIA.sk), kde si je možné vybrať i letnú dovolenku z ponuky 200 cestovných kancelárií.

Publikované: 27.04.2007