Cestovky sa spoliehajú na online

Internetový predaj zabezpečí aj tento rok cestovným kanceláriám miliónové nárasty tržieb. Služby kancelárií tak môžu zapadnúť pod online ponukou cestovných agentúr. Každoročne rastúci počet internetových zákazníkov totiž zvyšuje ich tržby stopercentne.

V minulom roku si takýmto spôsobom dovolenku vybavilo 40- až 80-tisíc klientov. Napriek tomu, že podľa niektorých cestovných agentúr trh online predaja už porastie pomalšie, odhadujú, že tohtoročný predaj internetových zájazdov predbehne vlaňajší polmiliardový obrat.

"Dá sa predpokladať, že aj popri pomalšom celkovom raste predaja online zájazdov dosiahneme v tomto roku stopercentný rast," tvrdí Michal Tůma, marketingový riaditeľ spoločnosti Invia.cz. Dodáva, že slovenská dcéra českej agentúry týmto rastom vlani dosiahla obrat 116 miliónov korún, pričom medziročne sa počet zákazníkov nášho najväčšieho online predajcu dovoleniek zvýšil z troch na osemtisíc.

S využitím naďalej pretrvávajúceho boomu nákupov zájazdov prostredníctvom internetu sa rozširuje aj dostupná ponuka kancelárií. "Hlavné výhody sú nemenné - ide o najväčšiu ponuku zájazdov na jednom mieste spolu s ich filtrovaním, čo šetrí najmä čas," dodáva Tůma.

...

zdroj: Cestovky sa spoliehajú na online

HNonline.sk

Publikované: 01.02.2008