Spoznajte Rio de Janeiro a ďalšie lákadlá

Najvplyvnejšia krajina Južnej Ameriky, Brazília, nie je zaujímavá iba pre športových fanúšikov. Ponúka totiž unikátne pamiatky, najslávnejšiu pláž sveta, karneval a pôvodné Amazonské pralesy.

Olympijské hry prvýkrát v Južnej Amerike

Usporiadanie letných olympijských hier je pre Brazíliu veľkou udalosťou. Je to totiž úplne prvýkrát, čo sa hry konajú na území Južnej Ameriky. Krajina tak investovala ohromné čiastky do zriadenia 35 športovísk, kde sa športovci z celého sveta stretnú v boji o cenné kovy. Väčšina športových areálov sa nachádza v západnej časti Ria de Janeira v rozsiahlom olympijskom parku, športové stretnutia ale budú hostiť aj niektoré turisticky významné miesta. Na pláži Copacabana sa napríklad bude hrať plážový volejbal, mesto São Paulo zas ožije futbalom. S usporiadaním hier sa ale samozrejme spájajú aj zvýšené bezpečnostné opatrenia, krajina totiž očakáva stovky tisíc návštevníkov hier. „Napriek tomu, že Brazília zažíva rozmach, miestni obyvatelia stále patria k tým najchudobnejším. Turisti by tak mali vždy rešpektovať rady hotelového personálu a nezdržiavať sa v potencionálne nebezpečných chudobných oblastiach bez sprievodu,“ upresňuje Michal Tůma, marketingový riaditeľ cestovnej agentúry Invia, ktorá je najväčším on-line predajcom zájazdov na slovenskom trhu.

...

São Paulo pro milovníkov umenia

São Paulo síce nie je najnavštevovanejším brazílskym mestom, na svoje si tu ale rozhodne prídu milovníci klasického umenia. V miestnom múzeu umenia je totiž možné vidieť vzácne diela od svetovo uznávaných maliarov, ako sú Renoir či Rembrant. Vstup do múzea je navyše úplne zdarma. „Ďalšou zaujímavosťou tohto mesta je ulička mrakodrapov, ktorá je sídlom významných firiem a finančných centier,“ dopĺňa Michal Tůma zo spoločnosti Invia a dodáva, že São Paulo je siedmym najväčším mestom na svete.

...

Do pralesa na výlet a plavbu loďou

Kontrastom k rušným mestám plným života sú prírodné parky a rezervácie, ktorých je v Brazílii niekoľko stoviek. V blízkosti Ria de Janeira nájdete napríklad Národný park Tijuca alebo  Serrados Órgaos, ktorý je označovaný ako mekka horolezcov. Pre potápačov je zas atraktívny morský národný park s korálovými útesmi na hranici spolkového štátu Bahia. Klenotom Brazílie ale aj naďalej zostáva Amazónia a jej dažďové pralesy. Tu môžete pozorovať nespútanú Amazonku a pôvodnú faunu a flóru, ktorá sapre činnosti človeka stáva stále ohrozenejšou. „Najlepším východiskovým bodom na návštevu pralesa je hlavné mesto Amazonie Manaus, odkiaľ sa dajú usporiadať jednodenné výlety do okolia. Záujemcovia ale môžu zvoliť aj ekologické ubytovanie priamo v pralese alebo plavbu loďou po Amazonke,“ dopĺňa Michal Tůma zo spoločnosti Invia, ktorá zájazdy do Brazílie ponúka.

 

Celý článok: Spoznajte Rio de Janeiro a ďalšie lákadlá

femme.sk

Publikované: 12.08.2016