Objavte skryté perly európskeho pobrežia

Pokiaľ ešte hľadáte ideálnu dovolenku pre tento rok, skúste opustiť zoznam klasických destinácií. Aj Európa totiž skrýva miesta, ktoré si dokázali zachovať svoju pôvodnú krásu a nedotknuteľnosť. Vydajte sa na neznáme pláže GréckaTalianska, či Bulharska a užite si prázdniny plné pokoja. Navyše lepšie poznáte miestnu kultúru a dosť možno vás celý zážitok vyjde omnoho lacnejšie než v zavedených európskych destináciách.

Obdobie dovoleniek je tu a mnoho ľudí na poslednú chvíľu rieši, kam by si mohli zájsť aspoň na pár dní odpočinúť. Ďaleko od domova sa mnohým nechce, ale na preplnené chorvátske, či talianske pláže tiež nie. „Trendom posledných rokov sú pobyty v menších hoteloch, či apartmánoch. Ľudia sú viac v kontakte s miestnym obyvateľstvom a chcú si užiť skôr prázdne pláže a lokálne tradície než diskotéky a more plné turistov,“ potvrdzuje Michal Tůma, marketingový riaditeľ cestovnej agentúry Invia. Málokto má samozrejme čas a chuť hľadať neznáme destinácie. Preto sme pripravili zoznam európskych miest, na ktorých nebudete musieť bojovať o výhľad, či lehátko.

...

Tip za pieskom belším než sneh na Sardínii

Hoci o pláže nemajú Taliani núdzu, sami tvrdia, že tie sardinské sú z celej zeme najkrajšie. Belasí piesok, azurovo modré nebo a čistá teplá voda. Práve preto, že Sardínia vládne aj svetovým rebríčkom najkrajších miest, o turistov nie je na talianskom ostrove núdza. Napriek tomu sú aj tu ešte miesta, kde si užijete pokoj. „Na sardínsky poolostrov Sinis si budete môcť zájsť autom. Cesty ale určite ľutovať nebudete. Obzvlášť pokiaľ si vyberiete najvzdialenejšiu pláž Is Aruttas. Tam už totiž váži cestu len málo ľudí a budete ju tak mať z väčšej časti pre seba,“ radí Michal Tůma z cestovnej agentúry Invia, ktorá ponúka zájazdy po Európe, i do exotických destinácií celého sveta. Netreba potom pripomínať, že okrem krásnych pláží je ostrov obľúbený aj kvôli skvelému jedlu a vínu

Tipy na dovolenku:
Palmasera Village Resort ****, all inclusive, letecky, od 399 EUR, viac tu

Tip: Za vlnami do Portugalska

Pokiaľ okrem kúpania vyhľadávate pri mori aj adrenalín, zvoľte PortugalskoPobrežie Algarva v južnej časti polostrova ponúka okrem viac než stopäťdesiat pláží aj vlny. To poteší predovšetkým milovníkov surfingu, ktorí sa tak môžu zajazdiť a mať kus mora len sami pre seba. „Surfarom sa bude páčiť tiež Praia da Arrifana, kde sa turisti môžu tešiť na stabilné vlny a surfarské školy, ale aj tradičný rybársky prístav,“ dodáva Tůma. Plážou pre všetkých prepracovaných, romantikov a filozofov je Praia de Cacela Velha. Tá sa nachádza kúsok od Manta Rota, najrýchlejšie sa k nej dostanete loďou a poskytne vám ideálne útočisko pri odpočinku, premýšľaní o živote.

Tipy na dovolenku:
Luar Hotel***, raňajky, letecky, od 613 EUR, viac tu

 

Celý článok: Objavte skryté perly európskeho pobrežia

femme.sk

Publikované: 02.07.2016