Za večierkom do Bangkoku, za záhadou do Paríža: Cestujte ako filmoví hrdinovia!

Kto by nemiloval filmy a seriály. Tie okrem zábavy, napätia či zamyslenia ponúkajú aj zaujímavé lokality a nenápadne diváka sprevádzajú všetkými kútmi sveta.

Oživte si preto tohtoročné cestovanie a načerpajte inšpiráciu na dovolenku z filmových trhákov. Prejdite sa španielskou Barcelonou po stopách Vicky a Cristiny alebo si užite poriadny večierok v Bangkoku. V momente, kedy sa ocitnete na mieste svojich hrdinov, dostane akýkoľvek film úplne nový rozmer.
Ak vás už nebaví čítať klasických sprievodcov a chcete si cestu do cudzích krajín ozvláštniť, zájdite si do kina alebo pre filmové klasiky na DVD. Vďaka nim totiž dostáva každé mesto alebo hora úplne nový rozmer a mnoho filmárov to vie. Stále viac sa tak z filmov stávajú pozvánky do konkrétnych lokalít. Filmové štáby dokonca často využívajú miestne lokály a zákutia, aby vytvorili pocit maximálnej autentickosti.

...

Tip: Na párty do Thajska

Ak sa chcete poriadne rozlúčiť so slobodou alebo len zažiť skvelú párty s priateľmi, zaleťte si do Thajska. Dajte si ale dobrý pozor, aby ste nedopadli ako štvorica priateľov, ktorí spolu už raz oslavovali v Las Vegas. Vo filme Vo štvorici po opici 2 ale prípravy na svadbu a lúčenie so slobodou naberajú úplne nečakané obrátky, ktoré síce dopadnú na jednotku, ale v skutočnosti by sa asi skončili väzením. A o to vo veľmi prísnom Thajsku nestojí nikto. Ak sa teda po návšteve miestneho paláca a chrámov rozhodnete navštíviť nejaký z klubov, je tu pár pravidiel: „Slovenských turistov môže prekvapiť, že thajské kluby obvykle nemajú parket a tancuje sa okolo stolov. Ďalej je tiež potrebné si priviesť oblečenie do klubu. Mnoho z nich vás v žabkách a šortkách nepustí dovnútra. Pripravte sa aj na to, že vo väčšine miest hrá živá hudba,“ radí Ivan Šidla, marketingový riaditeľ cestovnej agentúry Invia, ktoré ponúka tisícky zájazdov po Európe aj do exotických krajín.

Tipy na dovolenku:
Hotel Manhattan***, 20. 10. – 28. 10., polpenzia, letecky, od 1 052 eur, viac tu

...

Tip: Za záhadou majstra Leonarda

Hoci je Paríž obľúbeným miestom všetkých filmárov, málokto ho preslávil tak, ako Dan Brown so svojou knihou a následne s filmom Šifra majstra Leonarda. Vo francúzskom hlavnom meste si dokonca môžete objednať prehliadku, ktorá vás prevedie všetkými hlavnými miestami, v ktorých sa dráma odohráva. Pri obhliadnutí miesta prvej vraždy si tak prezriete Louvre, následne pri pátraní po stopách tajného rádu nazývaného Priorstvo Sionu navštívite mnoho parížskych kostolov a rozhodne nesmiete zabudnúť na záhadný Pantheon. „Aj pre tých, ktorí už v Paríži boli, môže návšteva dostať úplne nový rozmer. Ponorte sa do rozprávania hlavného hrdinu v podaní Toma Hanksa a dozviete sa o Francúzsku úplne nové a prekvapivé veci,“ dodáva Ivan Šidla z najväčšej slovenskej internetovej cestovnej kancelárie Invia.

Tipy na dovolenku:
Moulin Plaza ***, 22. 4. – 24. 4., raňajky, letecky, od 365 eur, viac tu

 

Celý článok: Za večierkom do Bangkoku, za záhadou do Paríža: Cestujte ako filmoví hrdinovia!

netky.sk

Publikované: 18.02.2016