Cestovná kancelária Darne vyhlásila úpadok

Poprad 8. júla (TASR) Cestovná kancelária Darne so sídlom v Poprade oznámila na svojej internetovej stránke, že sa dostala do úpadku. "Oznamujeme Vám, že Darne cestovná kancelária, s.r.o., sa v zmysle § 9 ods. 1 zákona č. 281/2001 Z.z. o zájazdoch, podmienkach podnikania cestovných kancelárií a cestovných agentúr a o zmene a doplnení Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov dostala do úpadku a ďalej nie je schopná vykonávať svoju činnosť," uvádza sa v okne, ktoré sa otvorí po zadaní internetovej stránky www.darne.sk.

Zároveň Darne informuje, že má uzatvorené Poistenie zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie s poisťovňou Allianz Slovenská poisťovňa, a.s., a táto poistná zmluva je platná od 1. 1. 2014 do 31. 12. 2014.

Popradská spoločnosť sa podľa marketingového manažéra spoločnosti Invia, s.r.o., Ivana Šidlu orientovala na predaj zájazdov do Bulharska a Egypta. Cestovná kancelária mala uzatvorené poistenie pre prípad insolventnosti s poisťovňou Allianz - Slovenská poisťovňa. "Klienti cestovnej agentúry Invia, ktorí mali zakúpené zájazdy od cestovnej kancelárie Darne, neprídu pre krach o svoje pobyty, ale budú môcť odísť na dovolenky v plánovanom termíne. Ich pobyty totiž chráni služba Faktor 100. Vďaka tejto poistke dostanú od cestovnej agentúry Invia poukaz na nákup novej dovolenky v cenovej hodnote pôvodného zájazdu. Okamžite si tak budú môcť vybrať nový pobyt a odcestovať na dovolenku," objasnil Šidla.

Ostatní klienti spoločnosti Darne budú musieť absolvovať oficiálny postup spojený s vymáhaním finančnej náhrady za pobyt zo strany poisťovne. "Invia navyše svojim klientom ušetrí náročnú agendu, ktorá je bežne spojená s úpadkom cestovnej kancelárie. Vymáhanie financií zo zákonného poistenia cestovnej kancelárie preberá partner cestovnej agentúry, spoločnosť AXA Assistance," dodáva Šidla.

Poistenie Faktor 100 podľa neho pripravila Invia, aby ochránila svojich klientov pred negatívnymi dôsledkami úpadku cestovnej kancelárie. Reagovala tak na každoročne sa opakujúcu situáciu, keď turisti prídu o svoje dovolenky.

Celý článok: Cestovná kancelária Darne vyhlásila úpadok

sme.sk

Publikované: 08.07.2014