Ceny zájazdov do najobľúbenejších letných destinácií tento rok klesli v priemere o 10 %

Slovenskí turisti tento rok s dovolenkami do najobľúbenejších letných destinácií oproti vlaňajšku výrazne ušetria. Dovolenka ich vyjde v priemere o 10 % lacnejšie a do niektorých destinácií dokonca až o 26 % lacnejšie, s úsporou aj 174 eur.

...

Najviac ušetria slovenskí turisti oproti vlaňajšku za cestu a pobyt v Tunisku. „Cena zájazdov do Tuniskej republiky sa tento rok znížila o celých 173 eur. Z 677 eur tak spadla cena pobytu na 503 euro. Z najobľúbenejších destinácií sa dá výraznejší pokles pozorovať aj u Španielska, kde je možné oproti vlaňajšku registrovať zľavu 151 eur," hovorí Ivan Šidla, marketingový manažér cestovnej agentúry Invia, ktorá je najväčším predajcom internetových zájazdov na slovenskom trhu. „Z TOP10 rebríčku naopak zdraželi zájazdy do Talianska, a to v priemere o 19 %," dodáva Šidla.

Medzi najpopulárnejšie destinácie, kde chcú slovenskí turisti stráviť svoju dovolenku, sa tento rok zaradil aj Cyprus. Dovolenka tu vyjde jednotlivca v priemere na 797 eur. Oproti vlaňajšku sa zvýšila aj obľuba cestovania do Grécka, ktoré si tento rok zvolilo 13 % slovenských turistov.

Celý článok: Ceny zájazdov do najobľúbenejších letných destinácií tento rok klesli v priemere o 10 %

slovenskyvyber.sk

Publikované: 22.07.2013