Potrebujete pomôcť?

Ozvite sa nám spôsobom, aký vám vyhovuje

Ukázať kontakty

Lyžovanie a snowboarding v Rakúsku

Lyžovanie patrí jednoznačne medzi najobľúbenejšie športy v Rakúsku. Komfort, ktorý rakúske strediská lyžiarom a ostatným milovníkom zimných športov sľubujú, tomu bezpečne zodpovedá. Nezanedbateľnou výhodou Rakúska proti ostatným štátom, kam mieria naši turisti za zimnou rekreáciou, je jeho blízkosť, vďaka ktorej odpadajú starosti s dlhým a náročným cestovaním.

Rakúsko si s obľubou vyberajú aj tí, ktorí chcú alebo môžu snehovými radovánkami stráviť iba niekoľko málo dní. Čakajú na ne dokonale upravené zjazdovky, vysoko kvalitné sprievodné služby a prijateľné ceny. Na svoje si v Rakúsku prídu predovšetkým priaznivci zjazdového lyžovania a snowboardisti, skrátka neprídu ani vyznávači bielej stopy. Obzvlášť krásnym dojmom pôsobia slnečné lúče, ktoré sa opierajú do bieleho snehu - za zimnou dovolenkou do Rakúska môžete vyraziť aj v období neskoršej jari a môžete si byť istí, že podmienky pre lyžovanie budú stopercentné. Na rozdiel od našich hôr sa v Rakúsku nestretnete s nekonečnými frontami u vlekov ani s neochotným personálom v pohostinských zariadeniach. Atmosféra zasneženého Rakúska vás jednoducho uchváti.

Lyžiarske strediská v Rakúsku

Vyhlásených lyžiarskych stredísk je v Rakúsku naozaj veľa, medzi tie najznámejšie patrí Achensee, Arlberg, Brixental, Heiligenblut, Katschberg, Kitzbühel, Lofer a St. Martin, Ötztal, Seefeld / Leutaschtal, Semmering, Zillertal a Zugspitz Arena. Neváhajte a objednajte si lyžiarsky zájazd práve v Rakúsku.

Všetky lyžiarske a snowboardové zájazdy do Rakúska nájdete tu >>>

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Achensee

Najväčšie tirolské jazero Achensee je styčným bodom hneď troch lyžiarskych stredísk v Rakúsku: Achenkirch, Pertisau a Maurach. Dokopy vytvára komplexný lyžiarsky areál Tirols Sport & Vital Park. Ponúka dlhé zjazdovky všetkých stupňov náročností, udržiavané bežkárske trate, U-rampu pre snowboardistov a tri sánkarske dráhy. Obľúbenou aktivitou je tiež korčuľovanie na zamrznutej jazernej hladine.

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Arlberg

Arlberg patrí medzi luxusné rakúske strediská zimnej rekreácie. Okrem špičkových podmienok pre lyžovanie tu na turistov čakajú aj hotely a reštaurácie tej najvyššej úrovne.

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Brixental

Brixental je najväčšou lyžiarskou oblasťou v Rakúsku, tvorí ju celkom 9 vzájomne prepojených lyžiarskych stredísk. Tunajšie zjazdovky síce nepatria medzi tie najdlhšie, zato poskytujú celý rad doplnkových aktivít (napríklad jazdu na snehových bubnoch). Vzhľadom na rozsah miestnych lyžiarskych areálov je samozrejmosťou aj takmer stovka rôznych občerstvovacích zariadení, krčmičiek a barov.

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Heiligenblut

Mestečko Heiligenblut býva často označované za to najkrajšie v rakúskych Alpách. Patrí medzi letoviská s komornejšou atmosférou a jeho veľkou atrakciou je vodopád, ktorý v období najväčších mrazov slúži ako ľadová lezecká stena.

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Katschberg

Zimné stredisko Katschberg je typickou ukážkou atmosféry rakúskeho vidieka. Obľúbeným spestrením pobytu v tejto oblasti býva romantická vychádzka na saniach ťahaných koňmi zasneženou alpskou krajinou.

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Kitzbühel

Rakúske stredisko Kitzbühel sa radí medzi tie najnavštevovanejšie, často býva tiež nazývané ako alpské Monte Carlo. Preslávila ho predovšetkým najnáročnejšia európska zjazdovka Streif, ktorá sem každoročne priláka okrem radových turistov aj známe osobnosti športu i kultúry z celého sveta. Aj také môže byť lyžovanie v Rakúsku.

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Lofer a St. Martin

Lanovkami prepojené strediská Lofer a St. Martin sú preslávené predovšetkým svojou príjemnou rodinnou atmosférou. Areál poskytuje kvalitné zázemie pre všetky druhy zimných športov, jednou z mnohých jeho zaujímavostí je funpark pre snowboardistov.

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Ötztal

Ötztal patrí medzi rakúske zimné strediská položené v najvyššej nadmorskej výške. Skladá sa z troch samostatných areálov s čulým turistickým ruchom. Ak túžite po ubytovaní trochu bokom od hlavného diania, využite kapacity niektorého z menších horských dediniek v okolí.

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Seefeld / Leutaschtal

Toto zimné stredisko má najviac priaznivcov v radoch bežkárov. Vzhľadom k pomerne rovinatému terénu je totiž toto stredisko doslova bežkárskym rajom. Miestne mierne zjazdovky budú najviac vyhovovať skôr začínajúcim a menej náročným lyžiarom.

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Semmering

Semmering je strediskom, kde obvykle stretnete najviac našich krajanov a českých susedov. To mu však na atraktivite rozhodne neuberá, nechýba mu totiž žiadna z kvalít, ktorými sa rakúske zimné strediská pyšnia.

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Zillertal

Oblasť Zillertal býva každoročne právom zaraďovaná na rebríček 10 najlepších lyžiarskych areálov na svete. Hodí sa pre všetky typy zimných aktivít a ponúka až neskutočne širokú škálu sprievodných služieb. Zillertal je skrátka synonymom dokonalej zimnej dovolenky.

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Zugspitz Arena

Rakúsku stranu najvyššej hory Nemecka pokrývajú hneď 4 obľúbené lyžiarske strediská. Svahy pokrývajú kilometre udržiavaných zjazdoviek a bežeckých tratí, výhodou je ich veľká vzájomná blízkosť, môžete si tak počas pobytu vyskúšať rôzne podmienky a stupne náročnosti.

Všetky lyžiarske a snowboardové zájazdy do Rakúska nájdete tu >>>