Potrebujete pomôcť?

Ozvite sa nám spôsobom, aký vám vyhovuje

Ukázať kontakty

Lyžovanie a snowboarding vo Francúzsku

lyžování ve Francii

Preslnené svahy francúzskej časti Álp prilákajú každoročne tisíce turistov z celého sveta. Ponuka služieb zimných stredísk vo Francúzsku uspokojí aj tých najnáročnejších turistov. Okrem prvotriedneho lyžiarskeho zázemia sú k dispozícii tiež moderné centrá relaxácie a pestrej zábavy pre celú rodinu, a samozrejme tiež výborné francúzske reštaurácie. Pre nejedného turistu je práve znamenitá francúzska kuchyňa tým hlavným argumentom, ktorý ho privedie k rozhodnutiu, kde svoju zimnú dovolenku strávi. Vo Francúzsku sa bude páčiť malým aj veľkým, skúseným aj začínajúcim, rekreačným športovcom aj adrenalínovým nadšencom. Veľkým lákadlom francúzskych Álp je ich prekrásna príroda a tiež jedinečná miestna kultúra. Vynikajúce snehové podmienky dokážu vyvážiť aj fakt, že hory vo Francúzsku sú od slovenských hraníc trochu vzdialenejšie.

Lyžiarske strediská vo Francúzsku

Medzi najnavštevovanejšie francúzske strediská zimnej rekreácie patrí Avoriaz, Chamrousse, La Norma, La Plagne, Tignes, Val Cenis, Val d'Isere, Valmeinier, Valmorel a Val Thorens. Neváhajte a objednajte si zájazd a okúste lyžovanie vo Francúzsku na vlastnej koži.

Všetky lyžiarske a snowboardové zájazdy vo Francúzsku nájdete tu >>>

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Avoriaz

Avoriaz je menším útulným strediskom s kvalitnými zjazdovkami a predovšetkým bohatým večerným programom v priľahlých zábavných podnikoch, ktoré sa postarajú o to, že sa počas svojej zimnej dovolenky rozhodne nudiť nebudete.

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Chamrousse

Francúzske zimné stredisko Chamrousse preslávila predovšetkým jeho olympijská minulosť. Vzhľadom k výhodnej polohe žiaria na jeho svahy slnečné lúče aj v neskorých popoludňajších a skorých večerných hodinách. Dovolenka v Chamrousse je tou pravou snehovou romantikou.

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku La Plagne

Prvé vleky sa v areáli, ktorý dnes tvorí 10 zimných stredísk, rozbehli už v roku 1961. Všetky strediská sú vzájomne prepojené a nájdete tu obľúbené ľadovcové aj tradičné zjazdové trate, aj dlhé trasy pre bežkárov.

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Tignes

Dominantným prvkom francúzskeho zimného strediska Tignes je jazero Le Lac, ktoré ponúka skvelé podmienky pre korčuľovanie a ďalšie ľadové športy. Do Tignes sa ale jazdí hlavne za lyžovaním, tunajší lyžiarsky areál je skutočne obrovský a patrí medzi strediská najvyššej svetovej úrovne.

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Val Cenis

Stredisko Val Cenis sa delí na dve časti prepojené lanovkou. Hoci tu nájdete všetko, čo len si možno pod názvom ,,moderné lyžiarske stredisko" predstaviť, zachovalo si mestečko aj mnoho zo svojej podmanivej, historicky pôvodnej atmosféry.

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Valmenier

Valmenier je malá lyžiarska dedinka s typickými starobylými francúzskymi domčekmi z kameňa. Väčšina miestnych hotelov je postavená z dreva, aby tak zostala zachovaná silne prírodná atmosféra. Podmienky pre lyžiarov sú už ale v duchu úplne modernom.

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Val Thorens

Val Thorens je veľkým medzinárodne ladeným zimným strediskom, v ktorom nechýbajú doplnkové športové centrá, aquapark ani sauna. Jednou z najzaujímavejších atrakcií strediska je nočná sánkarská dráha. Veľkým lákadlom je tiež možnosť prejsť sa na snežnom skútri.

Všetky lyžiarske a snowboardové zájazdy vo Francúzsku nájdete tu >>>