Hotel Trinco Blu by Cinnamon (ex. Chaaya Blu)

Srí Lanka-Trincomalee-Trincomalee

Viac o ubytovaní

od 1 368 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 67 711

Poloha

Luxusný 4-hviezdičkový plážový rezort Chaaya Blu Trincomalee sa nachádza 6,5 ​​km od mesta Trincomalee. Ponúka priestranné izby, sladkovodný bazén, 3 reštaurácie a bezplatné Wi-Fi. Hotel stojí na severovýchodnom pobreží Srí Lanky v meste Trincomale, ktoré je 5. najväčším prírodným prístavom na svete. Medzinárodné letisko Bandaranaike je vzdialené 265 km a mesto Colombo sa nachádza 260 km od ubytovania.

Vybavenie

K vybaveniu hotela patrí recepcia, reštaurácia The Captain Deck, koktail bar, reštaurácia The Crab, vonkajší bazén, obchodík so suvenírmi, konferenčná miestnosť, potápačské a športové centrum.

Ubytovanie

Izby sú jednoducho, ale moderne zariadené. K dispozícii je klimatizácia, zariadenie na prípravu čaju a kávy, káblová TV a minibar.

Strava

Raňajky s možnosťou dokúpenia polpenzie, plnej penzie či all inclusive. Reštaurácia Captain 's Deck ponúka celý rad ázijských a kontinentálnych pokrmov. Crab Restaurant podáva vynikajúce pokrmy z morských plodov vrátane krabích špecialít. V bare Rumhold si môžete dať nápoje a ľahké občerstvenie.

Služby

K dispozícii je potápačské centrum s certifikáciou PADI zaisťujúci najrôznejšie vodné aktivity vrátane šnorchlovanie, rybárčenie a potápanie.

Pláž

Hotel stojí 2 minúty chôdze od pláže.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 0 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 6,5 km
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Detské ihrisko áno
 • Surfovanie áno
 • Potápačské centrum áno
 • Fitness áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Doprava letecky

12:00 h

Popis

Trincomalee je mesto ležiace na východnej časti pobrežia, ktorá je dosť odlišná od pobrežia západného. Na západnom pobreží sa nachádza drtivá väčšina hotelov a obľúbených destinácií. východné pobrežie je pokojné, turisti sem zatial príliš nejazdia kvôli vzdialenosti od letiska a taktiež kvôli občianskej vojne, ktorá zabraňovala k nášteve po dobu dvadsiatich rokov. Oproti západnemu sinhálskemu pobrežiu je východ tamilský a muslimský.

Jedným z kúzelných miest na východnom pboreží je mesto Tricomalee, ktoré si cez občiansku vojnu dokázalo uchovať prekrásnu prírodu, koloniálny vzhľad a akúsi dôstojnosť. Mesto je to multietnické, žijú tu vedľa seba muslimovia, Tamilovia a Sinhálci. I keď je táto časť sveta celkom schovaná, bola po dlhé roky moderným miestom, kam sa šírili rôzne vlivy. Veľkú rolu v tom hral prístav Trincomalee, ktorý patrí medzi najlepšie prístavy v Ázii. O tento prístav sa v minulosti veľa bojovalo, dôležitú stopu tu nechali Japonci behom druhej svetovej vojny. V roku 1983 tu vypukla občianska vojna a jej následky trvajú dodnes. Sú to etnické nepokoje. Trincomalee je taktiež vďaka svojej polohe terčom utečencov, čo vyčerpáva mestské zdroje.

Samotné mesto je osobité miesto s koloniálnym rázom, ktoré rozhodne stojí za výlet. Môžete navštíviť rôzne chrámy či koloniálnu pevnosť Fort Frederic, ktorá vybieha do mora a rozdeľuje dve zátoky - Back Bay a Dutch Bay. V roku 1623 ju postavili Portugalci, ale uz v roku 1639 sa tu usídlili Holanďania. od roku 1795 pevnosť už po druhý krát okupovali Briti, ktorí ju pomenovali po vojvodovi z Yorku. Tí tu pôsobili až do vyhlásenia nezávislosti Srí Lanky. Pevnosť je prístupná turistom, čiastočne ju teraz, využívá armáda. Od pevnosti vedie cesta k Swami Rock, kde je krásna vyhliadka na okolie a celé mesto. Tu je taktiež umiestnená hinduistická svätyňa Kovil, ktorá patrí k najposvätnejším šivaistickým chrámom ostrova. Na Swami Rock je taktiež starý strom s modliacimi praporkami prosebníkov, tomuto miestu hovorí Skok milencov a viaže sa k nemu legenda o holanskej nešťastne zamilovanej žene. Od pevnosti západne je centrum, kde sú malinké obchodíky, mešita, hinduistické chrámy a historické loďky. Smerom na juhovýchod je promenáda a ďalší hinduistický chrám. Zhruba o štvrtej hodine sa v chrámoch začne bubnovať, hrá hudba a prichádzajú prosebníci. Neďaleko leží v kontrastu s chrámami cintorín, kde sa nachádzajú mimo iné hrob brata Jane Austenové. Ďalším zaujímavým miestom je Inner Harbour, čo je prístav, ktorý stojí za náštevu najmä večer, kedy je krásne osvetlenie.

 • Vzdialenosť od pláže 0 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 6,5 km
 • Doba letu Doba letu z Bratislavy 12:00

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota vody 27 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December