Portoriko dovolenka a zájazdy

Portoriko leží na ostrove a priľahlých menších ostrovčekoch vo Veľkých Antilách. Krištof Kolumbus ho objavil v roku 1493. Aj vy môžete poznať exotické kúzlo tohoto karibského raju. Čaká vás tu tropická príroda, bohatá flóra a fauna v dažďovom pralese, pláže snov v tieni paliem, vynikajúca káva a lahodné rumové kokteily.

Najlepšie hodnotené hotely

Najlepšie hodnotené hotely v Portoriku

Portoriko sa vyznačuje krásnymi plážami. Tie najkrajšie v okolí hlavného mesta San Juan sú Isla Verde a Condado. Pokojnejšie miesta nájdete v malebnom Luguillu. Milovníci histórie ocenia pevnosti Castillo San Felipe del Morro a Castillo San Cristóbal na zozname UNESCO. Za návštevu ďalej stojí firma na výrobu karibského rumu Bacardi, známa po celom svete. V podnikovom bare vám namiešajú obľúbené nápoje.

Mestá a miesta v lokalite

Všetky lokality

Mapa Portorika

Počasie v Portoriku

Podnebie v Portoriku je tropické, tzn. teplé a vlhké s priemernými teplotami okolo 24–30 °C. Od mája do novembra nastáva obdobie dažďov, zatiaľ čo od novembra do mája býva naopak sucho. Obdobie sucha je pre dovolenku na ostrove obecne viac vyhľadávané, obdobie dažďov pritom neznamená výrazne vyššie zrážky. Je tu len väčšie teplo, vlhko a viac veterno.

Cestovateľský magazín