Haguenau

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Katedrála Notre-Dame

Katedrála Notre-Dame

Katedrála Notre-Dame v Štrasburgu je rímskokatolícka stavba a hoci značne časti sú postavené v románskej architektúre, je všeobecne považovaná za jeden z najlepších príkladov vrcholnej gotickej architektúry. Začala sa stavať v roku 1015 a dokončená bola po 424 rokoch - v roku 1439 a najviac sa o ňu zaslúžil Erwin von Steinbach. V rokoch 1625-1847 bola katedrála so svojimi 142 metrami najvyššou budovou sveta. Dnes je to šiesty najvyšší kostol na svete a najvyššia existujúca stavba postavená výhradne v stredoveku. Na astronomických hodinách vždy o 12:30 začína prehliadka osobností znázorňujúcich rôzne fázy života Ježiša s apoštolmi.

Cirkevné stavby
Malé Benátky

Malé Benátky

Ak by ste mali vidieť len jednu vec v Colmare, tak by to určite mala byť štvrť Malé Benátky (Petite Venise). Talianskym Benátkam sa takmer nepodobajú, napriek tomu sú skutočne krásne, či už je preskúmate pešo alebo na loďke.

Príroda Architektúra
Most Les Ponts Couverts

Most Les Ponts Couverts

Jedná sa o tri mosty cez rieku Ill v srdci La Petite France (La Petite France je historická štvrť Štrasburgu a nachádza sa na ostrove la Grande Île, ktorý je zapísaný do svetového dedičstva UNESCO od roku 1988).

Historické stavby
Evropský parlament

Evropský parlament

Štrasburg je oficiálnym sídlom Európskeho parlamentu. Každý mesiac sa tu na štyri dni schádzajú poslanci na tzv. Pléne, aby hlasovali a diskutovali na schôdzach, Aj keď sa väčšina práce parlamentu teraz odohráva v belgickom Bruseli, Štrasburg je právne viazaný ako jeho oficiálne sídlo. Budovy parlamentu sa nachádza spoločne s ďalšími európskymi organizáciami v štvrti Quartier Européen. Od roku 1999 je hlavnou budovou parlamentu budova Louise Weiss.

Náv
števníkom je umožnené sledovať zasadnutie a formou hodinovej prednášky sa dozvie informácie o tomto zastupiteľskom orgáne. Návštevy za sprievodu sprievodcu sa usporadúvajú iba pre skupiny 20-45 osôb. Minimálny vek návštevníka je 14 rokov.


V týždni plenárneho zasadnutia

Náv
števy počas plenárneho zasadnutia sú uskutočnené vo väčšine úradných jazykov EÚ a zahŕňajú výklad zamestnancov parlamentu a možnosť sledovať plenárne zasadnutie. Tieto prehliadky sú zadarmo, ale je potrebné si ich rezervovať vopred. Kvôli naozaj veľkému záujmu je odporúčaná doba rezervácie dva až tri mesiace pred návštevou parlamentu. Možnosť návštevy v konkrétnom termíne je podmienená momentálnym naplnením kapacít.


Mimo plenárne zasadnutie

Skupiny môžu nav
štíviť budovy parlamentu aj mimo obdobia plenárneho zasadnutia. Prehliadka určená iba pre skupiny sa skladá z návštevy Európskeho parlamentu so sprievodcom, vrátane návštevy rokovacej sály, krátkeho filmu a všeobecného výkladu o parlamente. Prehliadky prebiehajú v angličtine, francúzštine a nemčine. Návštevy so sprievodcom sú bezplatné, ale je potrebné ich objednať vopred. Znovu sa odporúča požiadať o návštevu dva až tri mesiace pred požadovaným dňom návštevy. Návštevy prebiehajú po celý rok, okrem oficiálnych sviatkov a zatváracích dní. Možnosť návštevy v konkrétnom termíne je podmienená momentálnym naplnením kapacít.

Žiadosť o návštevu môžu skupiny zasielať na adresu:

Bureau de Strasbourg
Allée du Printemps
F-67070 STRASBOURG Cedex

Architektúra Kultúra

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 232 210 450

Mapa

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Cestovateľský magazín