Dovolenka Curaçao – zájazdy a sprievodca

Ostrov Curaçao je ako stvorený pre aktívnu dovolenku aj relaxáciu. Obzvlášť obľúbený je pre usporadúvanie svadieb a rodinných výletov. Každoročne ponúka množstvo obľúbených akcii, napr. golfové turnaje alebo jazzový festival. Má širokú škálu historických budov, zaujímavých múzeí, národných parkov aj úchvatných pláži a romantických zátok.

Najlepšie hodnotené hotely

Najlepšie hodnotené hotely v Curaçau

Karibský ostrov Curaçao ponúka kvalitné služby, pohostinnosť a vítaný odpočinok. Pobrežie má bohaté možnosti pre potápanie. K videniu sú tu nádherné korálové útesy a rozličné druhy tropických rýb. Čas ale môžete tráviť aj návštevou tajomných jaskýň Hato, prehliadkou historického zámku Chobolobo a slávneho liehovaru, prechádzkou po niektorom z národných parkov alebo výletom do akvária a množstva múzeí.

Počasie v Curaçau

Podnebie v Curaçau je tropické s priemernými teplotami okolo 28 °C. Obdobie od decembra do apríla býva chladnejšie a daždivejšie. Obdobie miernych zrážok nastáva v novembri. Ak si chcete v pokoji užiť príjemné potápanie, vydajte sa sem ideálne medzi septembrom a začiatkom decembra. Vo februári si môžete vychutnať vzrušujúcu karibskú atmosféru exotického karnevalu.

Cestovateľský magazín