Město Hvar

Město Hvar - Najlepšie hodnotené hotely

Hvar (Jelsa)

Hvar (Jelsa)

Hodnotenie: 3/5

Chorvátsko, Hvar, Jelsa

Hodnotenie 3,8 / 5

od 48 za os.

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Zátoka a pláž Dubovica

Zátoka a pláž Dubovica

Zátoka Dubovica sa nachádza v južnej časti ostrova, asi 8 km východne od mesta Hvar. Práve jeho návštevníci sem podnikajú výlety. V zátoke sa nachádza osada s niekoľkými starými rybárskymi domčekmi, kostolíkom a vidieckym sídlom šľachtickej rodiny Kasandric. Zátoka disponuje pomerne dlhou kamienkovou plážou, ktorá býva v lete dosť preľudnená. Kúsok od pláže je možnosť občerstvenia a posedenia v tieni.

Ešte dnes môžeme vidieť následky požiaru z roku 2003, ktorý úplne zničil borovicové lesy a všetku vegetáciu na kopcoch.

Príroda Pláže
Mestské hradby

Mestské hradby

Konštrukcia stredovekých mestských hradieb začla za benátskej vlády v roku 1278, však dnešné hradby pochádzajú z 15. storočia. Mestské hradby majú štyri brány: Juhozápadna brána je hlavná, juhovýchodna sa nachádza oproti biskupskému palácu a je známa ako brána Panny Márie, západná brána ako Gojave a východna brána ako Badeor.

Historické stavby
Katedrála Sv. Štefana

Katedrála Sv. Štefana

Katedrála Sv. Štefana v meste Hvar stojí na východnej strane hlavného námestia. Bola postavená na mieste ranne - kresťanského kostola zo 6. storočia. Súčasnú  podobu katedrála nadobudla počas 16. a 17. storočia.

Cirkevné stavby
Pláž Soline

Pláž Soline

Jedna z najpopulárnejších pláží Hvare, pláž Soline sa nachádza len kúsoček od mesta Vrboska. Dostanete sa tam pešo po cestičke lemovanej borovicami. Pláž je pokrytá jemnými okrúhlymi kamienkami. Vďaka obmedzenej ponuke športového vybavenia a reštaurácii je pláž obľúbeným miestom pre rodiny s deťmi.

Pláže

Dovolenka Město Hvar 2024

Prejsť k obsahu | Prejsť k hlavnému menu