Hotel Apartmány Agava

Bosna a Hercegovina-Neum

Podobné hotely v tejto lokalite

Ospravedlňujeme sa, ale všetky termíny do hotela sú vypredané.

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 66 725

Popis hotela pre vás pripravujeme.

Informácie o hoteli

Destinácia

Doprava letecky

01:30 h

Popis

Neum je jediným prímorským letoviskom Bosny a Hercegoviny. Leží na pobreží Jadranu a pretína chorvátske územie medzi Splitom a Dubrovníkom. Väčšinu zo 4000 stálych obyvateľov tvoria Chorváti. V posledných rokoch začal Neum smelo konkurovať chorvátskym letoviskám, a to nielen cenami.

V ponuke ubytovania a služieb sa vyšvihol na hornej priečky rebríčka. Neum patrí k miestam pri Jadrane s najvyšším počtom slnečných dní za rok. Kamienkové pláže, opaľovacie móla a strmé skaliská obmýva priezračne čisté more. Za hranicami mesta sa dvíhajú zalesnené kopce a vysoké hory.

Na novovybudovanej promenáde sa po západe slnka prechádzajú zamilované páry aj rodiny s deťmi. Reštaurácie pozývajú k ochutnávaniu bosnianskych špecialít a čerstvých morských plodov. Na mladšie ročníky čakajú diskotéky, na priaznivcov tradičnej kultúry zase koncerty živej hudby.

Vďaka panenskej prírode sa v Neume rozvíja aj agroturizmus. Kamenné domčeky na samote za mestom obklopené zeleňou sľubujú pokojnú dovolenku plnú odpočinku a rozjímanie.

Mnoho apartmánových domov má vlastné opaľovacie móla a schodíky do mora. Návštevníci nemusia denne dochádzať na kamienkové pláže pod hotelovými komplexmi, ktoré sú aj centrom zábavy. Môžete si tu prenajať vodný skúter, zajazdiť si na nafukovacom banáne alebo na vodných lyžiach a prejsť sa na šlapadle. Miestni obyvatelia preferujú pláže na opačnej strane zálivu, odkiaľ je krásny pohľad na mesto a o ktorých turisti často netušia. Obľúbia si ich aj priaznivci potápanie a šnorchlovania.

Vďaka svojej polohe je Neum ideálnym východiskovým miestom k výletom do Bosny a Hercegoviny aj do susedného Chorvátska. Cestovné kancelárie organizujú výlety do Dubrovníka, Mostare, pútnického mesta Medžugorie alebo na polostrov Pelješac. V prístave kotvia výletné lode s ponukou celodenných plavieb do delty rieky Neretvy alebo pozdĺž pobrežia Neumského zálivu. Z prírodných pamiatok navštívte ornitologickou rezerváciu Hutovo Blato, vodopády Kravica alebo chorvátske Bačinské jazerá.

  • Doba letu Doba letu z Bratislavy 01:30

Počasie

Aktuálne počasie

  • Teplota vody 26 °C