Na dovolené se nám líbilo, až na počasí (ani Itálie a začátek března nezaručuje slunečno), trochu nás to mrzelo vzhledem k tomu, že tou dobou bylo v Rakousku krásně.
StravaNehodnotím. Měli jsme svoji zásobu. V aparmánu lednice a kuchyň.
UbytovanieUbytování moc příjemné - apartmány nové, velké, vybavené. Bylo tam čisto a teplo (ohromné duchny způsobily, že jsme museli dokonce větrat). Kuchyně plně vybavená (pouze doporučuji, kdo má rád větší hrnky, at si vezme svoje, rychlovarná konvice a toustovač taky chyběly- ale to nijak zvlášť nevadí, voda se ohřeje v hrncích a byl tam přístroj na překapávanou kávu). Jinak tv i rádio fungovaly dobře. K apartmánu patřily dokonce dva balkóny. Sauna a odpočívárna byly rovněž skvělé. Místnost s ping-pongem a fotbálkem taky pobyt oživila (fotbálek tedy starší a v místnosti dost zima). Jediná vada na ubytování - péřové peřiny a polštáře, kdo má alergii, ať si vezme deky svoje.
Vesnici jsme neprozkoumávali, ale myslím, že tam byla pizzerie i obchod. Brixen je do 10 km- moc hezké město. Jen hodně Němců místo Italů.
SlužbyPaní na recepci (asi i majitelka) milá, i když moc jsme toho s ní neprobrali (neuměla anglicky, jen německy a italsky). Provedla nás po hotelu. K dispozici sauna, lehátka na odpočívání, šlapací kolo (starší), společenská místnost (jídelna) a herní místnost (fotbálek, ping-pong, dětský koutek s hračkami). Lyžárna v přízemí, ale nezamykala se, asi se tam nekrade, opravdu malá vesnička obklopená vinicemi :) Bezplatné parkování u hotelu.
ŠportNavštívili jsme pouze Plose (20 km od apartmanu). Bohužel počasí nám nepřálo, takže jsme výhledy na velikány zahlédli trochu jen první den, pak už bylo zataženo nebo hrozná mlha (na sjezdovce jsme viděli třeba i jen dva metry před sebe). Moc si tam nepřipadáte jako v Itálii (na sjezdovce byli skoro samí Češi - několik autobusů dorazilo každý den - a také Němci - je to tam koncipované především pro ně- veškeré nápisy, hudba atd.). Na lanovce se nikde nečekalo, lidí ani málo ani moc. Jelikož jsme chtěli sjezdovky pro začátečníky, tedy modré, nebylo jich moc, některé úseky označené za modré se tak brát nedaly (nakonec jsme jezdili jen jednu dvě sjezdovky, ale délka to vanahrazovala - 2-3 km). Ceny v restauracích na sjezdovkách (6 euro polévka, 3 eura horká čokoláda, ..). Sjezdovky se upravují asi jednou denně, mohli by se strarat trochu více). Co nás opravdu nadchlo, byla sáňkařská dráha - 10 km dlouhá, nezapomenutelný zážitek - cena půjčení sáňek 6 euro), jeden den to bylo super, další den ale vzhledem k dešti místy louže, už to nebylo ono, a také už neupravené, některé výmoly pak nepříjemné, vemte si komplet nepromokavé oblečení - je to tak jednou- dvakrát si sjet a jít se převléci - nechávali jsme si to vždy po lyžování jako zakončení. Kdyby bylo slunce a viděli bychom výhledy kolem, líbilo by se nám tam asi o poznání více.
Táto recenzia bola preložená automaticky pomocou Google Translate